bugün

Sahilde vücudu gelişmiş ancak beyni gelişmemiş tipleri görünce ebediyeten vazgeçtiğim uygulama.aynı zaman da o kadar emeğe değmez. Fit olmak kilo vermek mantıklı sadece.
it ürür kervan yürür. Hey sen koca götlü, hani eksi?
Kanka sadece fit ol ilerisi iyi değil.
Aynı zamanda göt bölgesininde geliştiği, göt yanaklarinin böyle sert, taş gibi olmasını sağlayan ve ardindan neyse devam etmiyeceğim. Bü yüzdendir ki benim vücudumda geliştirdiğim tek bölge göbek.
eğer profesyonel olarak vücudunu geliştirme yoluna girmiş ve bu yolda belli sınırlara gelmiş bir sporcu değilseniz yapabileceğiniz en mantıklı, verimli ve bilimsel çalışma şekli full body çalışmaktır.

çoğu salonda kasıla kasıla gezen antrenörler sizi bol bol smith machine içeren split programlara yönlendirecektir, ne gariptir ki en sağlam spor bilimciler bunun aksini söyler.

spora yeni başlamış biri, özellikle de spor geçmişi bulunmuyorsa kaslar daha "huop noluyo lan!" modunda olacağı için onları toplu olarak 1 gün çalıştırıp 1 gün dinlendirmek belirli bir seviyeye gelene kadar yapabileceğiniz en iyi şeydir.
(#37629612) düşüncelerim.Yapacaksanız doğal yapın.
Daha fit bir vücut görüntüsüne sahip olmak için yapılan sportif bir aktivitedir. Vücut geliştirme, genelde erkeklerin yaptığı birşey olmasına rağmen, son zamanlarda kadınlar, belli nedenlerden dolayı vücut geliştirme yapmaktadırlar. Evet.
bu sporu 2 yıl çok sıkı bir şekilde yapmış biri olarak söylüyorum ki amele sporundan başka bir şey değil. gelişemediğimden, yapamadığımdan değil belki de en iyi şekilde yaptım. lakin bencil bir spor ve size bir şey katmıyor. bunu yapmaya özenen arkadaşlara dövüş sporlarına yönlenmelerini tavsiye ediyorum. hem gerçekten fit olursunuz hem de bir dövüşü tahsil etmiş olursunuz.
Ülkemizde Akla ilk anda koskocaman kollar ve şişmiş bir vücut gelmesine sebep veren spor türü.

Çünkü vücut geliştirme denildiği an, kaldırılan ağırlıklar, ağır ve uzun süren antrenmanlar vb gelmektedir. Oysaki vücudu geliştirmek "geliştirme" kelimesindeki illüzyondan farklı olarak kocaman olmak değil, en iyi versiyona ulaşmaktır.

Bunun için de kendimin de bizzat aylardır uyguladığım, freeletics'i öneriyorum. Freeletics "become best version of yourself" diyerek yola çıkmıştır. Yani kendi bedeninin en iyi versiyonu ol.

Vücut geliştirmek isteyen kardeşlerim, haydi freeletics ailesine.

(bkz: freeletics)
vücut geliştirirken beyninizide geliştirmeyi unutmayın beyler.
Abartildiginda cidden itici olay sey.
7 kilo dambıl kaldırdım her tarafım ağrıyor amk. 5 kilodan başlayayım dedim 5 kilo kas mı yapar dediler fakir olduğumdan ortasını alayım bir daha almama gerek kalmasın diye aldım dirsek omuz arka kol pert.
hiç unutmuyorum lys fen sınavında önüme aşırı kaslı bir çocuk oturmuştu. ama yani normal bir kas değil, çocuk yakışıklı yakışıklı olmasına da o güzel kafaya o vücut 3 beden büyük gelmiş öyle bir kas. neyse sınav başladı ama ben sınava bir türlü odaklanamıyorum çünkü herif optiği dolduramıyor kolundaki kaslar yüzünden, bükülmüyor kolu savaş veriyor orada. sürekli hareket ediyor o tarafa koyuyor optiği yok, bu tarafa koyuyor işaretlemeye çalışıyor yok yani. ben de zaten eşit ağırlıkçıyım kendimi denemek için girmişim tüm konsantrasyonum bozuldu sınav boyunca gülmemek için dişlerimi sıktım arkada.

niye anlattım bunu bilmiyorum ama silmeye de kıyamadım, ne diyorduk; bir eylem efenim.
Her yıl heveslenip başladığım ama bir ay sonra geri bıraktığım iş. Sanırım geliştiremeyeceğim vücudumu.
Başlayanların yüzde 70 i ilk ayda,
yüzde 80 i 2.ayda,
Yüzde 90 ı 3 ayda bırakıyor.

Birde 1 yıldır yarın vücut yapmaya başlıyorum diyenler var. *
Malesef 1 haftadır gidemedigimdir.
Squat kadar güzel birşey yoktur .
bazı at uzuvlarının karı kız düşürmek için yaptığı aktivite. sorduğunuzda ise "yooo sağlığım için yapıyorum" cevabı alırsınız.
Sıkıcı.
Haftalık birkaç saat spor yapmak olması gereken ama tutup da günlük 5 saati kas yapıcam diye, kapalı bi alanda geçirmek geri zekâlıca.
ben fit görüntümü korumak adına yapıyorum. şiştiğim genişlediğim söylenemez. güçlü kalmak ve diri gözükmek iyi geliyor.
Bu sporu ve bu sporu kötüleyenlere baksan götü göbeği salmış tiplerdir, ama sorsan 90-60-90 lık hatunlara bakarlar götğne göbeğine bakmadan. Bakar da o hatın senin götüne göbeğine bakar mı? cevap:Bakmaz.
Oğlum görsellik önemli o fit ve kaslı vücudunla hem kız milletini etkilersin hemde hemcinslerine potansiyel tehlike olursun. 43cm kolumdan destekli gelecek yumruğumı tercih edersin yoksa götlü göbekli 28cm’lik bir koldan gelecek yumruğu mu? Hem bu spor ciddi bir özgüven sebebidir. ileriki yaşlarına güzel bir mirastır. Yediğini içteiğini neden tükettiğini bilirsin.
bu sporu kötüleyen herkes vücut geliştirme sporunu deneyip 1.haftadan doms ağrılarına dayanamayıp pes eden insanlar muhtemelen.. ben bunların hepsine 26cm kollu zarganalar diyorum.. hayatları boyunca ulaşamadığı ciğere mundar diyecekler. her neyse hem sağlık hem özgüven için gerekli bi spordur. eğlencelidir, sinir stres atar.. geliştikçe mutlu olursunuz, ya da ne gerek var dana gibi yatın göt göbek büyütün.. sonra da burda saçmalayın. ben 2 senemi verdim bu spora hala aktif devam ediyorum.. bi süre sonra alışkanlık oluyor ve gitmeyince kötü hissediyosun. her neyse son olarak boş yapmayın.
Vücud gelistirmenin bilinen versionu olan spor salonuna gym'e giderek ağırlık kaldırmanın dışında, farklı olarak bodyweight yani ağırlık kaldirmadan vücud geliştirme yapıyorum. Belli bi seviyede ve vücudu şişirmeden... Vücud geliştirme demek, her ne sekilde olursa olsun vücudunla ilgilenerek onun daha iyiye gitmesini sağlamaktır düzenli olatak.

Ancak profesyonel olarak tam manasıyla vücud geliştirme sporu yapan insanların yaptığı şey o kadar zordur ki anlatamam, bir sekilde spor yapan insan olarak söyleyebilirim ki, bu spor dünyanın en zorları arasındadır. son derece yüksek bir disiplin, azim, inanç, adanmışlık gerekir.

O kadarını ben sevmiyorum, hoş bir vücud olarak görünmüyor bana ama inanın ki aşırı saygı duyuyorum. Bu iş ciddi saygı hak ediyor, lütfen...
Ezici çoğunluğu kültürel konularda berbattır, gerizekalıdırlar. Hayatta vücut geliştirmenin en önemli şey olduğunu düşünürler. Konuştukları konu genelde kaç kilo kaldırdıklarından öteye gidemez.

Ha ayrıca bırakın kızlar dış görünüşten etkilenir ayaklarını, taş devrinde miyiz allah aşkına? Vücud geliştirmeye gidenlerin kendilerine çektiği kızların IQsu 20 felan zaten onları da saymayın bir zahmet. Ha evet, götü göbeği salmış biri olarak söylüyorum bunları ve halimden memnunum.

Allah kimseyi yaptığı kaslardan başka artısı olmayan bir insan yapmasın, kötü bir durum.
kafası gelişmeyenler için alternatif.