bugün

hiç şüphesiz bir erkeğe en çok yakışan sporlardan biridir.

yüzme, futbol, basketbol, voleybol, atletizm vs. ile bu kadar kaslı ve estetik bir vücuda ulaşamazsınız. ayrıca üzerine yakışanı giymek isteyen, kızlara çekici görünmek isteyen her erkeğin favorisidir.
genelde etrafımda ki boş erkeklerin ilgilendiği bir aktivite. dikkat edin aktivite diyorum, bu spor değildir. bilakis yine leş olan toplumumuz* hemen sosyal medya profillerine bodybuilder,fitness gibi yakıştırmalar yapıyor.. eğer birey 3+ ayı aşmış ise trainer rütbesine upgrade oluyor.. ha, şu zamana kadar toplumumuzda fit görünümlü erkek sayısı eskiye nazaran artış gösterdiği doğru. ama kültürel olarak bunların %99 u bomboş insanlardır. dolayısıyla bu tip erkeklerden hoşlanan kızın da muhtemelen likelayanı çoktur. reddettikleriniz, kalitenizdir diyeceğim ama onu bile idrak edemeyenler çok.
Öncelikle şunu söyleyeyim; beyin geliştirmekten bahsedenler siktir olup gitsinler şu başlıktan. Şimdi; yıllardır vücut geliştirme yapan biri seni tutup duvara çarpsa ne olur? O müthiş beynin, bilgi birikimin seni kurtarır mı? Güçlü olmak her zaman önemlidir. Kendini koruyabilecek derecede en azından. Herkesi dövemezsin ama en azından mücadele edebilmelisin. Hem, vücut geliştirme dediğin, haftada 3-4 gün, günde 2 saat. Beyin geliştirmeye de vakit kalır yani. O vücutçuların alayı da son derece entelektüel adamlar. O yüzden saçmalama. Efendi gibi ben hımbılım, kıçımı kaldıramıyorum de, millete bok atma. Şimdi efendim; bu iş sabır ve disiplin istiyor. Youtube'dan her tür hareketin yapılış şeklini öğrenebilirsiniz. Antrenman sonrası ilk 1 saat çok önemli. Bu süre zarfında bol protein alınmalı. Günlük protein ihtiyacınız, vücut ağırlığınızın 1.5 katı gr proteindir. Uyku da çok önemli. Growth(büyüme) hormonu uyku esnasında en yoğun haliyle salgılanıyor. Yani, doğru ve düzenli çalışma, beslenme ve uyku. Tüm mesele bu...
kadınlara yakışan spordur.
Dış görünüşü sebebiyle özgüven eksikliği yaşayanların derdine bir nebze çare olabilecek spor. Hakkında doğru bilinen bir çok yanlış bilgi de ayrıca mevcuttur. (bkz: zayıf insanlar vücut geliştirme yapamaz)
Ayarında bırakılması gereken aktivitedir. Vücut büyüdükçe beyin küçülür ~~
bir kız ayarlayacak kadar ağız yapamayan, ortam bilmeyen ya da parası olmayanların tutundukları son dal.
Takıntı hâline getirenler var bunu ki bence ciddi bir psikolojik bozukluk. Uzman yardımı alması gerek...
Amelelikten farkını göremedigim güya spordur.
Bir bok bildiğiniz yok, anca yazın amına koyim biz 10 yıldır içindeyiz iki satır yazmaya korkuyoruz millet pt veriyor entryden.
Harcadıkları eforu beyin geliştirmek için kullansalar daha fazla yararlı olacağını düşündüğüm bir tür spor dalı yada apaçi toplulukları arasında saygınlık göstergesi olan bir tür kas şişirme akabinde onunla karı kız ortamlarında fink atacağını düşünen zavallılar topluluğu.
Artık şu spora ayrılan zaman ve beyin karşılaştırmasından başka entryler görmek istiyorum. Sanırsın bunu yazan sıska ya da şişko piçler ülkenin seçkin beyinleri. Beyim geliştirmek ne aminkoyim ? Napsın adam sporu bırakıp matamatik olimpiyatlarına, sudoku yarışmalarina mı katılsın ? Çarpım tablosunu bilmeyen ibneler gelmiş beyin geliştirsinler diyor.
Istediği ölçülere gelene helal olsun. Antremanı, beslenmesi zor bir spor
1 saat sonra başlamaya planladığım ama daha şimdiden faydasını gördüğüm spor. düşüncesi bile kollarımı ve omuzlarımı genişletti, adonisler de beliriyor yavaştan sanki. *
Aslinda her erkegin boyle hafif kasli olmasi gerek lakin yapmiyoruz. Ha birde şu var. Hani şu kas yapip surekli kas gosterisi yapan erkekler varya onlarda orasini burasini acip foto atan kizlardan farki yok.
Biri şuna çöksün artık. Ben şeyimi kirletmem.
Yediği yemeği serin salonlar da boşuna yakıp bol gübre üretenlerin yapmış olduğu aktivitedir.

Hiç kusura bakmayın arkadaşlar. Bir garibanın odununu kırın, kasalarını taşıyın, taş duvar örün harcadığınız enerjinin bir hayrı olsun.

Etli, sütlü ye git salon da yak gel. Ne için? Üstelik bu aktivite ilerleyen yaşlarda sağlığa da yaramıyor.

Edit:
http://m.uludagsozluk.com/e/37168139/

Ulan ayda yıl da bir ironi yapayım dedim içine sıçtın ha.

Daha da ironi ya da trollük yapmam anasını satayım.

Beni mi buluyor sunuz be adam? Adam ufaktan bir gülümseyip geçmez mi?

Yuhhh!
yav adam üşenmemiş fitness yapacağınıza odun kırın, kasa taşıyın daha hayırlı olur demiş.. koşmayalım da o zaman birader? anlaşalım bi kargo firmasıyla kargoları sırtımızda koşa koşa götürelim insanlara. hem daha hayırlı olur. ananeyi babanneyi felan köye götürelim sırtımızda. sevap point kasarız. şu zeka ile nasıl yaşıyor insanlar ben şok.

sporun belli başlı amaçları vardır. fitness ı olsun, yogası olsun futbolun olsun.
1 sağlık. çalışan kas daha sağlıklıdır. koşarsın akciğerin çalışır nefes alırsın vb vb
2 güzel görünme. sadece topluma güzel görünme değil, kendine de güzel görünme. insanın kendini güzel bulması, toplumun beğenisini almak ile mutluluk arasında doğrusal orantı vardır.. neyse sen yatışa devam.
spora yeni başlayanların pump olması imkansızdır.kırın, kasalarını taşıyın, taş duvar örün gibi zihniyetler yüzünden bu ülkede spor falan gelişmez.
Bu kişilere haddinden fazla yüklenmesinin kıskançlık kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
Herkes ilgi duyduğu alanda konuşmak ister, bunlar da öyle yapıyor hepsi bu.
Fotoğrafçı bir arkadaşım var ve fotoğrafçılık ve ya fotoğraf makineleri üzerine konuşmadığı bir buluşma hatırlamıyorum. Bu her türlü ilgi alanı için de böyle.
Vücut geliştirme için müthiş bir zekaya ihtiyaç duyulmadığı doğrudur ama kaç tane ilgi alanı böyle bir şeye ihtiyaç duyuyor ki?
Ayrıca yapmak için büyük bir sabır ve bir o kadar boş bir takvim gerekmektedir. Maalesef o sabır ve sebat bende bulunmuyor.
disiplin ve kararlılık isteyen uğraş. hobi.
En büyük motivasyonu, karı kızı düşünerek bulur.
yaptıkları fiziksel aktivite yalnızca klozetten götünü kaldırmak olanlar tarafından eleştirilen spor.
Vücut geliştirme verdiği bedensel (kaslılık) sonuçlar bakımından çok önemli değildir. Ama çok çok önemli bir faydası/getirisi vardır. Kaslanmak değil mesele; sistemli bir şekilde hayatı düzenleme ve kafaya konulan şeyi gerçekleştirme doğrultusunda yılmamaktır. insanın kendi koyduğu rutine uyması kadar hayatı düzene sokan ve özgüven aşılayan bir şey yoktur sanırım. Hayatı "yapılandırmak" ve sapmamak insanı güçlenririr.
şöyle yaparsanız böyle olur. mesela ben öyle yaptım biseps 98, hatta ikiseps.

geçen gene 283 kilo abalagumba basıyorum, birisi geldi yardım istedi, söylemesi ayıp kendi ağırlığımı bırakmadan ona da yardımcı oluverdim. büyük olan sadece sepsler değil yanee.

şöyle beslenin, böyle beslenin, bunu yiyin, onu yemeyin; ben şöyel yaparak 6 ayda six pack, 12 ayda göbekte q klavye çıkardım.

buyrun.