bugün

vücuduna ana dilin dışında bir dilden oluşan kelimelerle dövme yaptırmaktır. tehlikelidir.

geçen gün facebookta ilkokul arkadaşlarımdan birini buldum yine, ekledim. güzel ve alımlı bir kızdı. annesi babası o yaz tatile alanya'ya gitmi... * neyse işte fotoğraflarını gördüm. daha bir güzelleşmiş. yakın olsak kesin sevgilim olur o derece. sonra dövmelerini gördüm. onlar da yakışmış ama yazı tipinden dolayı okuyamadım. sonraları dövmede ne yazdığını açıklayan bir yorum gördüm ve şoke oldum. grammer olarak hatalı diyeceğim değil, mantıken hatalı bir cümle. are you sex gibilerinden. tamam anlamı, değeri çok büyük olabilir ama ebe kızım orda senin düşündüğün şey yazmıyor ki. şimdiye kadar kimse de len burda o yazmıyor dememiş heralde kıza. olsun yine de malsın, ama güzelsin. yerim.
kendi dilinde yazdırmasından daha kötü değildir.
keşke o dili öğrenmek için yapılmış olsaydı daha ilgi çekici ve orijinal olabilirdi. Ama böyle çok itici.
bu akımı başlatan tümer metin'dir.
Koluna koskocaman harflerde Osmanlıca Hasan yazdıranını görmüştüm. işin komiği yanlıştı. Ama en yaygınları Japon yahut Çin harfleriyle bir şeyler yazdırmaktır.
Kıvanç tatlıtuğdan görmüşlerdir muhtemelen.Beni sadece Tanrı yargılarmış
yaptırmayanı dövüyorlarmış.
Vücudumda "od" yazıyor. Türkçe bir kelime "ateş" anlamına geliyormuş.
Kesinlikle yapılmamalı Türkçesi varken neden yabancı dilde yapılsın ki. Mahmut un kolundaki only god can judge me dövmesi kimsenin şeyinde değil ama bizim kahraman Maraşlı şoför Abdullah ın dövmesini herkes biliyo.
ashdjk şaka lan şaka ne istiyosanız yapın amk, orijinal olun yeter isterse Nike amblemi yaptırın.
yanında tercüman ile gezmek elzemdir.
anlayan var anlamayan var ?
anne baba anlayamasın diye yapılan aktivite.
canım anam yazdırmasından iyidir.
hemcinslerimin gereksiz ilgi çekme çabalarından biridir.

(bkz: beni ancak tanrı yargılar)
sonsuzluk dövmesi yaptirmasindan daha kötü değildir.
"only can ..... judge me" şeklinde sırta yapılabilen yazı dövmesidir.
bende elfçe var, çok da yabancı sayılmazlar.
dövme yaptırmak istemem ama eğer yaptıracak olsaydım latince yaptırırdım...
vücut dili ile yazılamayacağından dolayı, yazılacak her dil yabancı niteliği taşıyacaktır. hem biz kendimize yabancıyız, dövme bedenimize yabancı olsa kaç yazar?