1. 1.
  oldukça acımasız bir hayvandır, öyleki bir ayı bile bu hayvanı gördüğü zaman yolunu değiştir.
  keisnlikle merhametsiz bir hayvandır, hiçbir hayvanla döğüşmekten çekinmez ve öldürmek için döğüşür baş belası bir hayvandır.

  amerika ve kanada'da yaşar soyları hızla tükenmektedir. kürkleri çok işlevseldir kesinlikle donmaz ve keçeleşmez.
  ... imgelerle konusan adam
 2. 2.
  (bkz: yol verin)*
  ... reconquista
 3. 3.
  Kısaca tanımlamak gerekirse tam bir başbelasıdır. Dayanıklıdır, çok güçlüdür, sindirim sistemi de çok kuvvetlidir. Doymak bilmez bir iştaha sahiptir. Sansargiller ailesindendir ve türün en iri türleri arasındadır. Cesareti sayesinde ayılara ve kurtlara bile saldırabilir. Zaten hem ayılar hem de kurtlar onunla didişmemek için yollarını değiştirirler.

  Avcılar için tam bir sorundur. Avcıların kurduğu tuzakları bozar, avlarını çalar. Yiyebildiğini yer, yiyemediğini de pisleterek ziyan eder. Ren geyiklerine bile saldırıp öldürebilir. Oysa ki sadece 120 santim uzunluğunda ve 15-20 kg arasındadır.

  Küçük bir ayı yavrusuna benzeyen volverinler çok meşgul hayvanlardır; çok geniş bir alan içinde sürekli olarak yiyecek ve dişi peşinde koşarlar. Çok yırtıcı ve acımasız oldukları yönündeki söylentilere karşın, yavrularına karşı çok fedakar ve şefkatlidirler. Kilometrelerle ölçülecek genişlikteki yaşam alanları içinde birden fazla eşe ve bu eşlerden olma yavrulara sahiptirler. Oradan oraya koştururken arada eşlerini ve yavrularını ziyaret etmeyi ihmal etmezler.

  Bilim insanlarının gözlemlerine göre baba volverinler bazen büyük çocuklarını (6 Aylık olan yavrular) yanlarına alıp, vahşi doğada hayatta kalmaları için eğitirler. Etobur hayvanlarda nadiren görülen bu babacan tavır, biliminsanlarına göre genlerini bir sonraki nesle aktarma içgüdüsünün dışavurumundan başka bir şey değildir.
  ... rick blaine
 4. 4.
  (bkz: ayı sansarı)
  ... onickihavari