bugün

dünyanın en iyi 5. kalecisidir.ilk 4 julio cesar,casillas,buffon ve cech'dir.ama bu adamlardan ortalama 10 yaş daha gençtir.yani ileride 1.liği devralacaktır.yediği schalke,kasımpaşa,sevilla(2),italya golleri çok hatalıdır.ama bu hataları özellikle evlendikten ve hayatını düzene soktuktan sonra 0 a indirmiştir.

edit: adama gelecek vadediyor dedik 27 yaşında olum adam ne geleceği diye msj yağmuruna tutulduk.zapata'ya selam.
en cok da frikik veya köse vuruşlarında heyecanlı bekleyişle sessizleşen ortamında baraj veya adam markajı hususlarında arkadaslarına bagırırkenki o cırtlak sesi yok mu,benı benden alan odur işte.*
son maçtaki kurtarış* ile kendine hayran bıraktırmış şahsiyet.

Not: şereflikoçhisar jimlastik ve spor külübü turizm ulaşım makine gıda toptancılık alım satım ithalat ihract anonim şirketi ltd. Şti. Sporluyum.
emre belözoğlu,lugana,bilica,bülent korkmaz,ve ayhan akman tadında sevimsizliğe sahip;ülkemizde daha iyisi olmadığı için bir müddet daha milli takımda izlemek zorunda olduğumuz sevimsiz kaleci..
dün akşam ekran başındakileri sevinciyle ürküten iri kaleci.
görsel
dün akşam yine penaltı kurtarışının ardından üst çenesini göz hizasına çıkararak alt çenesini de göğüs hizasına indirerek futbol otoritelerini şaşırtmayan manyak.
bademcik ameliyatı olmuş kaleci. zira dün bağırırken baktım bademciğini göremedim direk akciğerle dalağı gözüküyordu. o nasıl yırtınış be kardeş.
ama hakkıyı öldür yiğidi yeme, penaltıyı iyi kurtardı kerata.
Bir kaleci neye sevinebilir ki gol atmazlar, şut çekmezler, izlenesi bir çalım atmazlar hadi hepsini geç süper bir maç çıkarırlar dandirik bir gol yer maçın sonunda tüm büyü bozulur bu doğrultuda maçın kritik bir pozisyona gelmemesi için adam penaltı kurtarmış, ben olsam değil ağzımı o şekilde açmak ağzımla götüm sevinçten yer değiştirirdi heralde. Hak vermek lazım böğürmelere takılmamak kapılmamak lazım. Kaleci lan bu o kadarlıkta sevinsin gol atıp eliyle bunu da yazın diyemez ki.
kahraman olmayı seviyor bu adam. takım zor duruma düştüğünde kalede volkan varsa kolay kolay gol yemezsiniz. takımı ateşlemeyi seviyor.

yeteneklerinden şüphe etmiyorum fakat topu oyuna sokma becerisinin şahsen zayıf olduğunu düşünüyorum yani takımı atağa kaldıramıyor. ama bire birlerde, yan toplarda, hava toplarından, uzaktan gelen şutlarda, erken çıkışları, penaltı kurtarışları ve ön sezileri muhteşem. duygularına hakim olamıyor ve galeyana geliyor. böyle davrandığı zamanlar ya hata yapıyor ya da itici davranışlar sergiliyor.

kendini ve vücudunu sürekli geliştiriyor. kızdı mı caydırıcı oluyor. performansından anladığım kadarıyla düzenli bir hayat sürüyor. futboluyla beni mest ediyor.
fenerbahçe Galatasaray maçında yaptıgı hareketden dolayı hala içimde bir yerlerde uyuz olsamda, dün maçta kendisiyle gurur duydum.Sağol varol Volki
(bkz: kedi canını senin)
dünkü penaltıyı şans eseri değil tamamı ile hırsı ve becerisi ile kurtarmış kalecidir. sonuç değişmezdi, kendini paralamasına gerek yoktu denmiş ama futbolda 5 dakka, hatta uzatmaları da koy 7 dakka çok uzun bir zamandır. skor 3-2 aleyhimize bile dönebilirdi, milli takımın dünkü tutuk halini düşününce.
o yüzden hem güzel kurtarış olmuştur hem de 3 puanı rahat rahat, son dakikalarda ecel terleri dökmeden almamızı sağlamıştır. helal olsundur.
penaltı öncesi, penaltıyı kurtaracağı bariz belli olan kaleci.

penaltı öncesi kale direğinin yanına giderek penaltıyı kullanacak oyuncunun gözlerinin içine bakarak yarım şişe su içti ve rakibini psikolojik olarak yıprattı, yıpratmak ne kelime adeta amına koydu...

helal olsun...
penaltı sonrası, penaltıyı kurtardığını herkese söyledim.

günahım kadar sevmem kendisini ama türkiye'de rakipsizdir, avrupa'da top 5'tedir. bir an evvel avrupaya gitse de orda izlesek artık kendisini dediğimdir. van der sar futbolu bırakıyor zaten.. de alex ferguson'a "hocam beni al" olsun bu iş.
haksızlığa uğrayan milli kalecimiz. bir hatadan sonra yerin dibine sokulan, bir kurtarıştan sonra ise 'kahraman' ilan edilir. bu kuraldır zaten türkiye de, bir gün maçı kurtarırsın ve gözbebeği olursun ertesi gün tek bir hatanda seni yerin dibine sokarlar, sokağa çıkamazsın. vefasız bir milletiz işte, çok göz önünde bir durum bu. şimdi dünyanın en iyi kalecisi gibi naralar atan insanlar en ufak hatada küfürlerini de eksik görmeyecektir, eminim.

volkan demirel ise fenerbahçe nin kalecisi olmaktan önce milli takım kalecimizdir ve performansı günden güne artmaktadır. isim vererek karşılaştırmayacağım ama avrupada oynayan bir çok kaleciden de daha yeteneklidir bana göre ve dünya da hata yapmayan kaleci yoktur. biz milli takım kalecimizi 'her zaman' destekleyeceğimiz yere, bir milli maçta penaltı kurtardıktan sonra bile sevinişine hakaret eden bir milletiz, alkışı hakediyoruz gerçekten.

galatasaraylı yım ama 29 mart 2011 türkiye avusturya maçında kurtardığı penaltı sonrası en az ben de onun kadar bağırmışımdır evde. derbi maçta kafasına şişe atmaya yeltenenlere de en çok fenerbahçeli taraftarlar kadar sövmüşümdür de. şu fanatikliği bir kenara bırakıp 'milli takım' oyuncularımızı desteklemenin zamanı geldi de geçiyor.
taffarelden daha çok sevinen kalecidir.
dünyanın en iyi kalecileri sıralaması yapılsa ilk 3'e rahat oynayabileceğini düşünüyorum.

bu sıralama benim içinse;

1-) petr cech (çek cumhuriyeti)
2-) volkan demirel (türkiye)
3-) iker casillas (ispanya)

hemen arkalarından ise casillas'In yerine alıp almamakta tereddüt ettiğim julio cesar var. ona da haksızlık yapmak istemedim, belirtmeden geçmeyeyim adını.

1-2 sene içerisinde avrupaya da açılırsa dünyanın en iyisi olmasını bekliyorum. zira cech'den çok da eksiği yok.
milan ın kendisine transfer teklifi yaptığı ancak aziz yıldırım ın teklifi ''bizim de büyük hedeflerimiz var'' deyip reddettiği iddaası gündemdedir.
bir kalecinin sahip olabileceği en uygun soyada sahiptir.
(bkz: kaleci olmak için doğmak)
(bkz: demir el)
muhabir : herkes trabzonspor'un şampiyon olmasını istiyor. bunu neye bağlıyorsunuz ?
volkan demirel : fenerbahçe'nin büyüklüğüne...

trabzonu destekleyenlere karşı :"isterse bütün Türkiye ’Trabzon’ diye bağırsın biz Fenerbahçeliler kendimize yeteriz"
diyerek son noktayı koyandır.
işte adam gibi adam.

formanın hakkını verenlerden!
çok iyi bir sezon geçiren kaleci.
takım arkadaşlarını ve biz izleyenleri güvende hissettiren inanılmaz bir kaleci , temennimiz sakatlık vb. olayları geçirmemesi..
'isterse tüm türkiye trabzon diye bağırsın, biz fenerbahçe olarak kendimize yeteriz' şeklinde konuşarak noktayı koymuştur.
kavgaya girmeyeceğim adamdır.