bugün

italyan futbolcudur. Mevkisi forvettir.
iyi golcüydü. Suç örgütü "Ndrangheta" hakkında devam eden davada 2 yıl hapis cezasına çarptırılmış.

https://www.gercekgundem....diz-futbolcuya-hapis-soku
En sevdiğim 5 forvetten birisi. Pes 2011 de Master League de Parma'yı alır çoşardım kendisiyle. Amauri de vardı ama ben hep kendisini kullanırdım.
Bir ara italyan milli takımında falan oynuyordu. Demek bu da Adriano gibi olmuş.
bildiğin guiza. burnu uzun biraz.
2010 dünya kupasında italyayı ileri uçta sırtlayabilecek potansiyele sahip kuvvetli striker , toni gibi kazmada değil kafa , ayak affetmiyor.
juventus'tan önce 7 sene udinese'ye hizmet etmiş, juventus'ta 9 numaralı formayı giyen futbolcu.
padova kulübünün altyapısından yetişmiştir.
pes 2009 da juventusu tek başına sırtlayan forvet 1 e 1 de sırtını yere getirenini görmedim aldımı gidiyor.
David Trezeguet'i gözden çıkaran juventus'un 11.3 milyon Euro karşılığında 5 sezon için renklerine bağladığı futbolcu.
2007 - 2008 sezonunda juventus forması giyecek olan italyan golcü.
21.11.1979 doğumlu udinese forması giyen italyan forvet. uzun boyuna rağmen hatırı sayılır bir hıza sahiptir ve son vuruşları da fena değildir. fakat yıldızı biraz geç parlamıştır. italya milli takımının dünya şampiyonu olan kadrosunda da yer almıştır.