bugün

görsel

görsel

Neil Simon’ın Sunshine Boys hikayesinden yola çıkılarak, iki eski komedyenin hikayesini anlatan oyun. Bir zamanlar şöhreti doruklarda yaşamış olan bu iki sanatçının, hem birbirleriyle olan çekişmeleri, hem de gösteri dünyasının acımasız ve ezici etkisi anlatılır. Uzun yıllar sonra gelen televizyon programı teklifi bu iki oyuncuyu zor da olsa bir araya getiriyor ve çekim sonucu tabi ki fiyasko ile noktalanıyor. Yücel Erten’in çevirmenliğini yaptığı, Hidayet Erdinç’in yönetmenliğini yaptığı, başrollerini ilyas ilbey ve Yasemin Yalçın gibi iki ustanın, iki efsanenin üstlendiği mis gibi bir oyun. Sahnede Yasemin Yalçın’ı izlemek yeterince heyecan vericiyken oyun sonunda yanına gidip konuşarak ona olan hayranlığımı, saygımı, sevgimi anlatacak, çocukluk kahramanlarımdan biri olduğunu söyleyecek cesareti kendimde bulamadım. Utangaçlığımla yine baş başa kaldım ve dedim ki ben bunları yazar ve rahatlarım. içime attıklarım o kadar fazlaydı ki oyunu dikkatle izleyen birisi bile yeterince anlayamaz beni. Mest olduk. “ vee perde “