bugün

Bir zamanlar, bütün duyguların üzerinde yaşadığı bir ada varmış:

Mutluluk, Üzüntü, Bilgi ve tüm diğerleri, Aşk dahil.

Bir gün, adanın batmakta olduğu, duygulara haber verilmiş. Bunun üzerine hepsi adayı terk etmek için sandallarını hazırlamışlar.

Aşk, adada en sona kalan duygu olmuş çünkü mümkün olan en son ana kadar beklemek istemiş.

Ada neredeyse battığı zaman, Aşk yardım istemeye karar vermiş. Zenginlik, çok büyük bir teknenin içinde, geçmekteymiş.

Aşk, "Zenginlik, beni de yanına alır mısın?" diye sormuş.

Zenginlik, "Hayır, alamam.Teknemde çok fazla altın ve gümüş var, senin için yer yok." demiş.

Aşk, çok güzel bir yelkenlinin içindeki Kibir'den yardım istemiş. "Kibir, lütfen bana yardım et!",

Kibir "Sana yardım edemem, Aşk. Sırılsıklamsın ve yelkenlimi mahvedebilirsin." diye cevap vermiş.

Üzüntü yakınlardaymış ve Aşk yardım istemiş: "Üzüntü, seninle geleyim."

Üzüntü "Of, Aşk, o kadar üzgünüm ki, yalnız kalmaya ihtiyacım var."

Mutluluk da Aşk'ın yanından geçmiş; ama o kadar mutluymuş ki Aşk'ın çağrısını duymamış.

Aşk, birden bir ses duymuş. "Gel Aşk! Seni yanıma alacağım..."

Bu Aşk'tan daha yaşlıca birisiymiş. Aşk o kadar şanslı ve mutlu hissetmiş ki, onu yanına alanın kim olduğunu öğrenmeyi akıl edememiş.

Yeni bir kara parçasına vardıklarında, Aşk'a yardım eden yoluna devam etmiş. Ona ne kadar borçlu olduğunu fark eden Aşk, Bilgi'ye sormuş:

"Bana yardım eden kimdi?" Bilgi "O, Zaman'dı" diye cevap vermiş.

"Zaman mı? Neden bana yardım etti ki?" diye sormuş Aşk.

Bilgi gülümsemiş:

"Çünkü sadece Zaman Aşk'ın ne kadar büyük olduğunu anlayabilir"***

edit: kim demiş allah ın sopası yok diye.
ve hemen ardından da hayal kırıklığı, acı, özlem ve kavuşamamayı yarattı.. böylece dünya tadından yenmez bir hal aldı..
sözleri;

tanri aski yaratti
baldan tat aldi
içine aci katti
kaldi göz yasi

okumustum bunlari
ben daha çocukken
geldi gençlik yillari

baktikça gözlerine
anladim halinden
ilk ask kos dedi kalbim
sen bana gülerken

bal gibiydi ilk askim
yalan bilmeden
hiç ayrilmazdin benden,
hani severken

baktikça gözlerine
anladim halinden
ilk ask kos dedi kalbim
hiç kosma pesimden

tanri aski yaratti
baldan tat aldi
içine aci katti
kaldi göz yasi
adem ile havva yasak elmayı yedi
ve tanrı aşkı yarattı.
(bkz: ve tanri aski yaratti)
(bkz: ve erkek içki yi yarattı)
-... ve tanrı aşkı yarattı.
+hatasız kul olmaz tabi...
-lan oğlum, tanrı diyorum tanrı!
+ben de onu diyorum, kul yanılgısıdır o. tanrı başka birşeyi yaratmıştır da biz aşk sanıp peşinden koşuyoruzdur.
-senin felsefe hocanla tanışmak isterim...
+asıl ben senin din hocanla tanışmak isterim! *
boylece adem bir elmaya fit oldu.yillar boyunca "kanacak adam degildim bir elmaya kandirdin kiz beni!" diye havvanin basinin etini yedi.havvadan dogan kadinlar bu duruma antikor gelistirerek dogdu.boylece kadinlar erkeklerin basinin etini yemeye basladi.ve tanri dirdiri yaratti!
aşk yaratıldığında bile yalnızlık kalıcıydı. herşeyin öncesinde ve sonrasında yalnızlık vardır. aşk bulunmadan önce de kaybedildikten sonra da yalnızlık vardır.
aşk iyi ki de yaratıldı sonuçları kötü de olsa iyi de olsa bu çekilmez hayatta onun için yaşıyoruz...
(bkz: ve şeytan parmak attı)
bence tanrı sadece aşkı yarattı.
insan da dedi ki;

aşka inanacak kadar aptal değilim,
ama özenecek kadar insanım...
(bkz: dopamin)
AŞK hayat enerjisidir. Canlılık kaynağıdır. Olmasa insanlar bi sikim yapamazlardı. Boşver yea ne uğraşacam derlerdi. Fakat AŞK oldum diye de melankoliye girmek kendiden geçmek, tozutmak, azıtmak gerekmez. Napayım ya ben mi sevdim, bu gönlü,sevgiyi bana vermişse napim çaresizliğine düşmekte gerekemez. Çünkü insan olmanin diğer canlılardan bence en önemli farkı inançtır. Herşeye rağmen karakterli olabilmektir. insanlıktan çıkmamaktır. insan olmanın onuru herşeyin üzerindedir. O insanı boş yere yaratmadı. Bi bildiği var.
tanrı aşkı yarattığında çoğu insana yaramadı
tanrı köpekleri yarattığında köpeklere yaramadı
tanrı bitkileri yarattığında eh işte idare ederdi
tanrı nefreti yarattığında standart bir hizmete kavuştuk
tanrı beni yarattığında beni yaratmış oldu
tanrı maymunu yarattığında uyuyordu
zürafayı yarattığında sarhoştu
uyuşturucuları yarattığında kafası kıyaktı
ve intiharı yarattığında bunalımdaydı

senin yatakta uzanmış halini yarattığında
ne yaptığını biliyordu
sarhoştu ve kafası kıyaktı