bugün

sayesinde hazırladığım raporlar ile beni uçuran programlama dili. ( daha doğrusu derleyicisi )

ne bilgisayar mühendisiyim nede programcı. 8-9 ay eşşek gibi çalıştım, sordum soruşturdum, okudum sordum .

sonuç: %3224 verim.

yaşasın bilgi toplumu.
ofis uygulaması içerisinde visual basic dilidir. eğer iyi öğrenirseniz milyonlar kazanabilirsiniz ve tabii ki pazarı da doğru seçerseniz.
ks.visualboy advance
açılımı "Visual Basic For Application" olan, microsoft uygulamaları ile kullanılacak programlama dilidir.
Başlıca görevleri;
Office Uygulamalarını genişletmek ve otomatize etmek ve Office uygulamalarını ve verilerini, başka uygulamalar ile entegre etmektir.
kullanım amacı;
kullanıcıların uygulamaları özgünleştirebilmeleri ve kendi ortamlarına uygun beceriler ekleyebilmeleri için, birkaç uygulama için ortak bir dil ve programlama ortamı oluşturmak.
vba kodları sayesinde, örneğin; excel'de yerleşik fonksiyonlarla yapamadığımız veya yaparken saatler süren çalışmaları, sadece 3-5 satırlık yazılan kodlarla 2-3 sn. de yapmamızı sağlayan programlama dilidir.
Visual Basic Applications. Microsoft Access ve diğer uygulamalar tarafından kullanılan Visual Basic programlama dilini gösterir.