1. 1.
  budapeşte’nin alışveriş sokağı denebilir. modanın tüm nimetlerini gözler önüne seren bir caddedir. bu caddede bulunan alışveriş merkezlerinin bol olması da alışveriş tutkunlarının hoşuna giden bir diğer unsur. özellikle en önemli alışveriş merkezi olarak bilinen “duna plaza” koni biçiminde ki dış görüntüsü ile bir alışveriş cennetini andırıyor.
  budapeşte, yöresel ezgilerine sıkı sıkıya bağlı bir şehirdir. sokaklarda gezerken rastladığınız mağazalarda ki, çanak çömlek, nakış işlemeleri gibi yöresel ezgilerini taşıyan ürünlerden satın alabilirsiniz.

  budapeşte, tam anlamıyla dinlenmek yeni yerler görmek için gitmeyi düşüneceğiniz bir şehir. gece hayatinin çok gelişmiş olduğunu söylenemez. belki de kendi eğlencenizi kendiniz yarattığınız da daha çok eğlenebileceğinizi gösterebilmek için az sayıda bar ve diskosu vardır. budapeşte’nin bazı caddelerinde bulunan barlar ve gece kulüpleri size yetebilir.
  budapeşte’de franz liszt akemisi’ni gezmeli, great market hall’da alıveriş yapmalı ve a38 boat, fat mo’s music club ya da kultiplex’te budapeşte’nin gece yaşamını keşfetmelisiniz!
  şehir içi ulaşımlarınızda metroyu rahatlıkla kullanabilirsiniz. eğer tercihiniz, otobüsü kullanmaksa, gece 24:00 e kadar süren otobüs seferleri ile oldukça rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz.
  ... bokvarbak