bugün

Halit Ergenç'in eşi ile birlikte rol aldığı muhteşem bir dizi.
Yeni bölümünü iple çektiğimiz dizi olur kendileri.

Bu bölüm yine Türk tarihi dizilerine vazgecilmez bir hediye birakacak zannimca. Tecavuzün gundemde oldugu bu gunlerde hakkini verecek sahnelerle goz dolduracak eminim.

Izledikten sonra yorumlarimla sizlerle olacagim swh
halit ergençin ve en az onun kadar psikopat senaristin maceralarını izlediğimiz dizi.
bu bölüm de bana göre harikalar yaratmış ekibin oynadığı dizidir.

halit ergenç konusunda ne kadar konuşsam azdır. gözleriyle bakışlarıyla mimikleriyle oynayan bir adam. usta oyuncu. birçok tecrübesiz dizi oyuncusuna oyuncu koçluğu yapabilir o derece. evet bu kısmı atladığımıza göre bu gün ki bölüme geçebiliriz.

spoilerimsi olabilir dikkatli olalım.

--spoiler--
bu bölümde en çarpıcı sahne hepimizin bildiği gibi gündemde var olan bir konunun işlenmesi ve tecavüz. cevdet o askere cezasını kendi elleriyle verdiği an hepimizin yüreği hafifledi adeta. keşke bu şekilde değil de daha farklı bir şekilde yüreğimiz ferahlasaydı.

2.çarpıcı konu ise bana göre ali kemal'in yunan komutanın kayıp oğlu çıkması ihtimali. ama çıkmasın lütfen sağ gösterip sol vursunlar ve ali kemal onların oğulları çıkmasın.

3.mevzu ise tevfik yani onur saylak'ın dehşet verici oyunculuk yapması. rolünün hakkından geliyor adam hakkını yemeyelim. halit ergenç ve bergüzar korel'den sonra en güzel rol yapabilme kaabiliyeti bu adamda. ve görün buraya yazıyorum bu adam bu diziden sonra alır başını gider.

4.mevzu ise hilal kızımız; ağlama anacığım sen ne olur ağlama yüreklerimiz dağlandı buralarda be yavrum. yıldızı parlak bir oyuncu olacak hissediyorum. umarım kızcağızı salak projelere dahil etmezler. yok eğer edeceklerse kendi yazdığım senaryolardan birini vereyim oynasın çok da güzel oynar biliyorum.

5. hadiseye gelelim. Azize hepimizi dellendiriyor gerçekten. yakında vatan haini ilan edeceğim az kaldı.

--spoiler--

bu dizi bitene kadar buralardayım tüm paltformlarda destekçileri olacağım. her hafta beni ve yorumlarımı bu başlık altında görebilirsiniz *
Ali Kemal Yunan komutan Vasili'nin oğlu çıkarsa pembe diziye dönüşecektir.
Ali Kemal in vasilinin oğlu çıkacağı dizidir. Çok belli artık.
(bkz: vatanım sensin dizisi atatürk karakteri)
diziye ilerleyen bölümlerde atatürk karakteri de dahil olacakmış.
http://www.milliyet.com.t...zisinden-magazin-2353081/

aldıkları atatürk kararı ile artık daha çok tartışılacak dizi.

(bkz: çomarlar şikayetçi)
iskender büyük: Sen Türkiyeden bile güzelsin.

ne zaman görsem aklıma gelir.
vatan ne Türkiyedir Türklere, ne Türkistan
Vatan, büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan.
tarih ile aşk meşk konularının harmanlanarak, entrika sosu ile izleyiciye sunulan klasik türk dizisi. biz bu işi beceremiyoruz, gerçekten tarihi diziler yapamıyoruz, bu güne yapılan tarih konulu dizilerin hemen hepsinde anlatılmak istenen zamanın havası yakalanamıyor. çok yapmacık ve zorlama gibi duruyor. hele görsel efektler yok mu beni benden alıyor..
Buna çomar kısmın değil de Atatürkçü kısmın karşı çıkması lazım böyle tarih süsü verilmiş aile entrikası bir dizide yer almasına.
bomboş bir dizidir.
Tarihle ilgili dizi yapilacaksa, bu sekilde yapilsin dedigim dizidir. Ne guzel iste, bir donem alinmis o doneme uygun karakterler uretilmis, bir seyler anlatiyorlar. Bizimkiler tarihi dizilerde gercek olaylari ve kisileri anlatinca boka sariyorlar tarihi.
içinde "atatürk" geçince birden aşağılık çomarların bok atmaya başkadığı dizi.
diriliş eruğrul'un ana muhalefeti. fakat kripto fetöcü iddialarıyla nereye kadar vatan, millet, atatürk edebiyatı yapılacak bakalım görelim.
Yeni bölümüne saatler kalmış muhteşem türk dizisi. Halit baba yapınca oluyor işte.
Geldi yine gonlumun efendisi..
Şu an amerikalı gazeteciyi türkçe konuşturarak saçmalamış olan dizidir.
Çok seksi dizi. Hiç mi çirkin kız olmaz amk.
yine muhteşem bir bölüm ile yeni bölümünde de yine muhteşem bir dizi olduğunu kanıtlamıştır.

hep halit ergenç'e övgüler yağdırıyorum ama bugün sevgili eşi bergüzar korel'e övgüler yağdıracağım.

ilk bölümünden bu yana büyük bir keyifle ailecek ve hatta sülalecenek izliyoruz efendim. uzun yıllardır doğru düzgün dizi izlemeyen beni ekran başına kilitledi ve büyük bir hayranlıkla kendine bağladı bu dizi. en başından beri ülkemizde böyle sanatçılar da varmış diyorum usta sanatçılarımızı konu dışında tutarak. uzun zamandır boktan kıytırık konuları ağa filmlerinden, aptal aptal konularla milleti salya sümük ağlatmaya and içmiş senaryolardan gına geldiği için bir nefeslik dizi çekselerde türk yapımına da destek olsak modunda hbo yapımları arasında kaybolup kalmıştım.

tv izlemediğimden ötürü yakından eşten dosttan aldım haberlerini falan deyü amma pek sallamadım. 10 kasım fragmanı yürek dağlayınca dayanamadım 1 ve 2. bölümünü izleyeyim dedim. iyi ki izlemişim diyorum şu an.

halit ergenç, bergüzar korel, onur saylak ile tanıştım. ne muhteşem işler çıkarmışsınız gençler yaa...

gelelim bergüzar korel'e... sen ne güzel bir kadınsın, ne güzel bir annesin, o nasıl bir duygu aktarımıdır? ağzım ayrık izliyorum her sahnesini. yüzüne, doğallığına, mimiklerine, duygu geçişlerinde verdiğin o hisse hayran kaldım.

özellikle geçen bölümde aldatılma anını hayal ederken verdiğin o duygu yoğunluğuna bayıldım. bu gün ki bölümde ali kemal'e sarılman, hilal'i uyarman, yıldız konusunda üzülmen... pes diyorum gerçekten... anne olsam eksiksiz aynı şekilde hislerle yüzüme yansıtırdım o ifadeleri. gerçekten kutluyorum.

ayrıca 9. bölümde Atatürk'lü sahneler gelecekmiş merakla bekliyoruz.

yalnız uyarmadan edemeyeceğim, cevdet konusu gayet iyi gidiyor heyecandan çatlıyoruz resmen şimdi konu atatürk'e gelip dayandığı zaman olay çok farklı boyutlara taşınabilir ama konunun gidişatı açısından değinilmeden de olmaz madem samsun'a çıkış yer aldı madem konu direniş o zaman genelgeler dönemine de parlak ışıklar tutulmalı. tarihimizi diziden öğrenen yeni neslimiz oha lan böyle mi olmuş vay anasını demeli. hoş asıl izlemesi gereken kesim diziyi başrollerden dolayı izlemiyor. kendi çaplarında boykot ediyorlar. biraz mal ve at gözlüklü oldukları için.. neyse konu sapmasın. diyeceğim o ki hep merak ettiğim bir genelgeler dönemi tablosu var kafamda eğer Atatürk teması ve halkın direniş için canla başla canını dişine taktığı sahneler göz önüne getirilirse mükemmel olacak diyorum.

ayrıca yukarda diziyi kötüleyenler olmuş... ayağınızı denk alın da izleyin biraz, belki araştırır o dönemleri öğrenme gereği duyarsınız. o kıt kafanıza birkaç bilgi yüklenir.
Amasya genelgesi fragmanı ile gözleri doldurmuş über dizi.
Efsane bir 8.bölüm fragmanı ile tüyleri diken diken etmiştir.
böyle fragman mı yapılır gözlerim dolu dolu oldu, atanın resmini görmedik bu sefer cismini gördük direk.
her hafta heyecanla gelip entry girmem için çekildiğini düşündüğüm dizi.

bu hafta olaylar o kadar dallanıp budaklandı ki hop oturduk hop kalktık.

spoilerimsi yorumlarim geliyor dikkat!

---- spoilerimsi yorum ----

bu hafta nedense cevdet'in açıklarının yakalanması beni derinden etkiledi. o yunan minnoş generalin suratını dağıtmak için her şeyi yapabilirdim. dizinin insanlar üzerinde yaratmak istedikleri etki de tam olarak buydu zaten ve hedeflerine ulaştılar.

fdagman detayına daha sonra değineceğim zira önce azize'nin yaptığı denyoluklara değinmek farz oldu! ah be anam eftelya'ya yardım ettin anladık, iyi de ettin kanatsız bir melek portresi de çizdin süpersin de ne işin var elalemin gemilerinde yahhuuu?? sen bize kalp krizi mi geçirteceksin allasen?

hilal-leon-mehmet ve andreas dörtlüsünün sahnesi inanılmaz sağ gösterip sol vurdu yani ne bileyim sessiz kaldığı halde amerika'lı gazeteciye konuşturduğunuz çocukcuğzı kullanıp atmış gibi olmadınız mı sizce de? ayrıca o kayık sahnesinde mehmet yeterli etkiyi veremedi ya da ben olayın şoku ile anlayamadım. ayrıca leon'un öyle bir incelik yapması akıllara zarardı son ana kadar acaba leon ne planladı acaba diye düşündük. bilmiyorum ama tuhaf oldum. hee unutmadan leon ile yıldız ajanlık oyunu oynayabilir hilal diken üstünde dursun artık.

cevdet artık tevfik denen herife ağzının sus payını ver de hepimiz rahatlayalım paşam, içimden öyle geçiyor ki en baştan beri hainin tevfik olduğunu biliyorsun da gerçekliği kanıtlansın diye bekliyorsun ama ne olur çok geç olmadan güzel bir döv bee ne oluur!!!

ölmez hasan denen dürrük öyle şaşı bakınca bana bir gülme geliyor ama rolünün tüm hakkını verdiği için ayakta alkışlıyorum herifi. yalnız general cevdet'ten çok pis kılllandı tam da ölmez hasan denen şekilsiz bu olayların üstüne geldi ya nasıl senaryolar dönüyor zihnimde bir bilseniz...

yıldız yavrum sonunda ali kemal'i çileden çıkarttın bravo... her ne kadar önce başhekim olayına sıcak bakmamış olsak da senin için en hayırlısı o olacak bebeğim leon'dan sana hayır gelmez. ayrıca leon'la o saraydan bozma evde ajanlık oynamaya kalkıp babaceğzinin canına sakın mal olma...

ve sosyal medyadaki hileoncu tayfa nedir bu cılkını çıkarma anlamadım ama senaristler de nabza göre şerbet veriyor ona bozuluyorum, bir de yıldız nişanlanınca iyice ayyuka çıkacak bu hileoncular ona yanıyorum. aman diyeyim aşk dönmesin aralarında ziraa çok pis bir yola girer dizi,

gelelim fragmana... tüm ekibi ayrı ayrı kutlamak lazım. yılllardır tarih ile ilgili olmayan ve kpss modumdan dolayı bu sene inkilap tarihi dersine aşık olmam nedeniyle yayımlamış olduğunuz o genelgenin her bir maddesinin seslendirilmesi içime işledi. özellikle vurucu maddenin vatan sevdalısı hilal'in okuması yüreğime kazındı. eğer o yıllarda yaşamış olsaydım nasıl hallerden geçerdik, o dönemi nasıl atlatırdık diye çok düşündüm. aslında bu sene tarihle haşır neşir olmam beni inanılmaz düşüncelere sürüklemişti. bu dizinin tam da bu döneme gelmesi tarihi tam da deli gibi yuttuğum şu zamanlarda üstüne tuz biber oldu ve yüreğime kazınarak hafızamdan çıkmamacasına kaydedildi. yıllardır böyle güzel dizilerin bizim ülkemizde çekilip çekilemeyeceğini düşünürken umutsuzluğa düştüğümüz her anın acısını çıkardığınız için tüm ekibi ayrı ayrı tekrarden tebrik ediyorum.

---- spoilerimsi yorum ----

günümüze kadar uzanan bir hikaye olmayacak biliyoruz ama muhteşem yüzyıl dizisinden sonra tarihimizi araştırmaya başlayan insanlarımıza inkilap tarihini de araştırma hevesi ve aşkı sardıracak kadar tarih aşılarsa halkımıza inanın en kutsal görevlerinizden biri olan dizi ile tarih öğretme evresini geçmiş olacaksınız.