vatanını sevmektir... hem de karşılıksız, koşulsuz sevmektir. bu kimsenin elinde tutabileceği bir kavram değildir. bu topraklarda doğan herkesin yapabileceği birşeydir. kolay değildir aslında zor olandır bu. yetiştirdiğin pırlanta gibi delikanlı yı feda etmektir kimi zaman. kimi zaman da kendini. mantık işi değildir bu yürek işidir. içinde hissedersin ve yaparsın. asla pişman olmazsın çünkü kimse bunu kitaplardan okuyarak öğrenmez. evet bariz ders çıkarılması gereken örnekler vardır önümüzde. milletimizin yüceliğini, fedakarlığını gösteren örnekler. fakat " aaa bak insanlar böyle sevmiş böyle mücadele etmiş ben de yapmalıyım " tarzında bir yaklaşım değildir bu. körü körüne bağlanmaktır. gereklidir.
en çok dikkatimi çeken ise bu vatan için canını, malını feda etmiş insanların aynı durum yaşansa yine aynı şeyi yapardım ve bir an tereddüt etmezdim demeleridir.
bu vatan içip birşey yapmamış, hep saklanmış ve karanlık oyunlara alet olmuş insanlar da sürekli isyan eden insanlardır.
bu olaylardan da anlaşıldığı gibi vatanı sevmek için neden aramaya gerek yok. sevmek gerekir hem de hiçbirşeyi sevmediğimiz kadar. herşeyin üstündedir ve her türk bunun bilincindedir. bu sayede dünya üstünde sonsuza kadar hüküm sürecek millet türk milletidir.
okumaktır, cahil olmamaktır, görevini en iyi şekilde yapmaktır, araştırmak ve dini değerlere bağlı kalmaktır.
yanlış yapmaktır.
explorer açılış sayfasına gazetevatan.com'u yerleştirmektir.
ak partili olmaktır.
Her fırsatta kürtlere laf atmaktır, ülkeyi böldükleri için.
Çernobil nedeniyle avrupanın kabul etmediği radyasyonlu fındığı ilkokul öğrencilerine dağıtmaktı. Yazık vitamin alsınlar diye.
Menderesi asmak, özalı vurmaktır...
Sinirlerimi çok bozdunuz sayın vatanseverler.
Ahmet kaya dinlememektir. Berkin elvan'a, ali ismail korkmaz'a üzülmemektir. Vatan hainine gereken değeri vermektir.
Sözde değil özde vatan ve millete faydalı olmaktır!
ilk kural akp ve mhp li olmamak.bunlara oy veremiyorsanız siz büyük vatanseversinizdir .
ulusalcılarda ve faşistlerde olmayan özellik.
çomarların size saldırmalarına neden olur.
Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.

M.Kemal Atatürk.