bugün

artık yeter dedirtmiştir. o öğretmeni tüm öğrencilerin önünde rencide etmeye ne hakkın vardı. sırf kıyafetini beğenemediği için sınıftan kovmuş vali hazretleri!

haber linki:

http://www.milliyet.com.t...yitirdi-gbhPU3GvQaiW.html

cem yılmazın olayla iligili tweeti:

https://twitter.com/CMYLMZ/status/584176694925402114
vali olmuşsun ama adam olamamışsın! bir hikaye vardı babası, vali olan oğluna kendisini ayağına çağırdığı için bu cümleyi söylüyordu. malesef ülke şartlarında nasıl davranmasını bilmeyen insanlar da böyle makamlara gelebiliyor. üzücü olmuş. madem ast-üst ilişkisi var, madem her şey resmi devlet kurumlarında insanları böyle çocuk gibi azarlamak niye dedirten durumdur.
Resmen bir insanin hayatına sebep.oldun sayın valim bir de ekrana geçip " kalp rahatsızlığı olduğunu bilmiyordum " diyorsun çok yazık sen bi insani herkesin içinde rezil ettin , gururunu incittin gitseydin çekseydin uyarsaydın bunlar olacak mıydı ? Neyse zaten cehennemlik o adamin ve ailesinin kul hakkini ödeyemiceksin , zaten babasi da allah bunun hesabini soracak dedi , yani merak etme sayin valim dindar görünüp her türlü pisliği yapma boşuna .
Sorumsuzca davranışların, hiç beklenilmeyen sonuçlar doğurmasına bir örnektir.
Sayın felan olmayan validir.Bir insanin ölümüne neden olana katil denir.
dincilerin çocuklarından bin kat değerli öğretmendir. ölüsü hepinize bedeldir.
adamın biri oğluna “sen adam olamazsın.” demiş. aradan yıllar geçmiş adamın oğlu vali olmuş ve babasını makamına çağırtmış. “bana adam olamazsın demiştin, bak gördün mü ben vali oldum.” deyince adam oğluna: “ben sana vali olamazsın demedim ki. ben sana adam olamazsın dedim. adam olsaydın babanı ayağına getirtmez elimi öpmeye evime gelirdin.” demiş.
o terbiyesiz, çirkef akepe valisinin çok yakında yalova'dan hoplatılmasına neden olacaktır ama giden can geri gelmiyor maalesef.
düpedüz bir cinayettir bu olay.
Hiç şaşırmayın. Şimdi çıkıp özür diler bi kaç güne unutulur gider. Bu ülkede herşey böyle olmuyor mu ? Hayır iş cinliğe gelince herkes çok zeki. Ama iş böyle hak hukuğa gelince balık zekasına dönüyor.
babanın söylediği o söz yeter de artar bile anlatmaya. oğlum öldü vali rahat etsin.
bir eşek yüzünden bir "adam" öldü. olayın özeti budur. bunun dışında bazı arkadaşların yanlış bilgilerini de düzeltmek isterim. vali sadece devletin temsilcisidir. hükümet sadece valiyi atar. yani daha önceden bir dangalağın dediği gibi Akp'nin valisi falan olamazsınız. en azından yasal olarak. valinin hükümetle ilişkisi atama ve hesap vermeden ibarettir. tüm bunlar da hükümet, devleti yönetmekle görevlendirildiği içindir.
Edit: eksileyen arkadaş eşekliğinden mi eksiledi yoksa verdiğim bilgilerde bir yanlışlık mı var? eğer ikincisi ise doğrusunu öğrenmek isterim. yanlış olabilir yani ben böyle biliyorum ama.
edit2: en ayrıca http://www.youtube.com/watch?v=2DnaK2IvfO8
Gün aşırı şu sol frame de öğretmenin şunu buyu diye aşağılayıcı ithamlarda bulunan, aldığı maaşı haketmediğini düşünen koyun zihniyet bu sizin zihniyetinizin eylemi alın işte mutlu musunuz?
Siz kimsiniz ki insanlara böylesine rahatça hakaretler savurabiliyorsunuz allah sizi de bildiği gibi yapsın.

insanların saçından sakalından mesleki yeterlilik tahmini yapanların olduğu bir ülkede yaşamak ne kadar ürkütücüymüş meğerse.
üzücü olay. vasıfsız, öküz insanlar bir mevkii sahibi olursa böyle oluyor işte. toprağın altı vazgeçilmez insanlarla dolu işte.
Kalp rahatsızlığı varmış öğretmenin. Kim bilir ne kadar aşağılanmış, ne kadar üzülmüş ki bu kadar dokunmuş...
Ben hayal edemiyorum. Kendi öğrencilerimin önünde böylesine azarlansam, bir de sınıftan atılsam o utançla yaşayamazdım. Sayın hocamı en iyi anlayacak olan yine biz öğretmenlerdir heralde.
ileride herkes büyük makamlara gelebilir. Çalışmıştır, hakkıdır. Vali de bizim üstümüzdür. Saygı sonsuz elbette ama bir insanı ders verdiği öğrencilerinin önünde aşağılamak, bunu sırf onun üstüsün diye yapmak insanlığa da sığmıyor. Hiçbir tarifi yok bunun.
Ha, beğenmemiş olabilirsiniz. Hatta belki de haklıydınız ama bunu "sizinle bir görüşebilir miyiz" diyip de başka bir odada konuşabilirdiniz değil mi ? Sadece bir ego tatmininiz için bir insanı hayatından etmek, nasıl bir insanlık, nasıl bir vicdan ?

Hocam artık Rahat uyusun, umarım..
vali olmuş aynı zamanda orospu çocuğu da olmus, turkiye deki tüm öğretmenler siksin seni.
+lanet olsun. çok yazık. şimdi bu adam devam eder görevine, başka ülkede olsa istifa ederlerdi, ya da kovulurdu. onursuzlar, gurursuzlar...
-bize müstahak abi, bizim millete müstahak, koyun sürüsü hepsi ...
+ aynen yaa... akşam karabük maçı var kesin kazanmamız lazım oğlum.
- tabi lan fener 5 tane salladı, puan kaybı şampiyonluktan eder.
Yalova gibi cennet bir köşeye nasıl olur da yakıştırılan validir. Bir insanın ölümüne sebep oldun vali bey , vicdan sızlamaz mı sende?
öncelikle şunu söyleyeyim, valinin yaptiği saf şerefsizlik. bunda süphem yok. fakat bu olaya bağlanarak bir ögretmen ölmese hanginiz valinin azarlamasina ses cikarirdiniz merak ediyorum. ne kadar egoist bir toplum olduk. kendi yarariniza olan şeyi yapın siz tamam mi? bunu illa siyasete bağlayın akp kesin düşer böylece. öğretmeni kullanarak bu şekilde bir şeyler elde etmeye çalışan insanların allah bin türlü belasini verir benden demesi. ögretmenin vali tarafindan öldürüldu denmesi ise ayri bir sacmalik. tamam kimse valinin dogru bir sey yaptigini soylemiyor fakat eğer illa bu kalp krizini bir şeye bağlayacaksaniz yaptığı eyleme bağlayın.
vali bey çıkıp '' derin üzüntü duyuyorum, ailesine ve sevdiklerine sabır merhuma allah'tan rahmet diliyorum '' diye açıklama yapıyor bide. sen hiç bişiy dileme sayın vali. sen ancak kendin için mevlandan merhamet dile.
Ülkemizde sıkça rastlanan ego cinayetlerinden biridir. ilk değildir, maalesef son da olmayacaktır.
Şimdi sözlük yöneticileri bu olaya özel izin vermeli ve biz hiç olmazsa bu başlık altında bu vali kavşağına istediğimiz kadar sövmeliyiz.
Valinin yaptığı nefret saldırısından başka bir şey değildir. Sen kimsin be adam vali oldun ama bir şeyler eksik olmuş belli.
Birisi yanlış bir şey yapıyorsa suratına bu yanlışını suratına vurup herkesin önünde yerin dibine sokamazsin arkadaş. Git biraz adamlik, saygı ve empati öğren.

(bkz: yeni türkiye)
(bkz: istifa mı o ne abi)
öğretmenimiz halil serkan öz'ün sendikalarla beraber valiyi protesto yürüyüşünde fenalaşarak hayatını kaybetmesi olayıdır.

bu kıyafet özgürlüğü eylemi bayadır var ama işte bu vali gibi mağara adamları hala bu olaya alışamadılar. aslında kıyafet eylemini yapmaya başlayanlar kendi sendikalarıydı. türbana özgürlük diyerek serbest kıyafet eylemine başladılar ne zaman türban okula girdi. kanunlaştı eyleminden vazgeçip diğer kotla, mini etekle, sakallı okula gelen öğretmenlere laf söylemeye başladılar.

işte bu insanlar özgürlük adı altında kendi isteklerini yaptırmaktan başka bildikleri bir şey yok. kendine özgürlük isterken sana istemeyecek kadar kişiliksiz, karaktersiz insanlar. halbuki serbest kıyafet eylemine başlarken herkese özgürlük diyorlardı sonradan amacın sadece türban olduğu anlaşıldı.

öğretmenimiz dünyadan göçtü gitti. dünya yine bu vali gibi vicdansız insanlara kaldı.

giderken kapak fotoğrafında şu sözler yazıyordu öğretmeninim.

"insanları gördüğünden ibaret sanma, görmediklerinde ara
içidir hakikatin resmi, dışı sadece bir manzara"
Acaba kalp rahatsızlığı olduğunu bilseydi pamuklara sarar mıydı?