bugün

tezatlığın inanışa dönüşmüş en koyu halidir.

bir insan koyu müslüman olduğunu sanıp bu kadar dinsiz bir insan olabilecekse ancak deli olabilir. akıllısına(kıt da olsa) vahhabi denir.
iyi tarafları olan inanç . mezar yok mesela . çok güzel bir uygulama.

bizde anasını sataim sanki yarış. var. zenginler granit . orta halliler mermer. garibanlar mozaik.
paraya tapan sapık bir tarikat.
ölülere saygısı olmayan insanların mezhebi. çukura gömerler kireçleyip.
aşırı dinci ve vahşi terör örgütleri hep bunlardan çıkar.
türbelere kutsallık atfedip olayın özünden uzaklaşarak akın akın tavaf edercesine ziyaret etmeye ilke olarak ben de karşıyım ama bu size insanların mezarlarını tahrip etme hakkı vermemeli.

sevmediğim fraksiyon.
boko haram sayesinde afrikaya yayılmış (nijerya) mezhep.
türkiyede adım adım yayılmakta olan yobaz düşünce. diyanet jakuzi ve mercedes ie meşgul olacağına mevlana yunus emre islamını halka anlatsın. cahil insanlarımızın arap bedevilerine dönüşmesine engel olsun.
(bkz: gerçek islam)
haricilerin bir kolu gibi duruyor, şia ve sunni den farklı üçüncü bir kol var, oradan geliyor gibi, yanlışsa altına doğrusunu yazsın yobazlar.
güzel bir tarikat aslında. süslü mezarları kesinlikle sevmiyorlar. türbelere erenlere ermişlere karşılar. çok tutarlı bir

mezhep.
selefileri karalamak adına itham edilen sıfat.
(bkz: selefilik)
bir ingiliz planı olan mezheptir.
osmanlı'nın yıkılmasına sebep olmuştur.
Tarikat, şeyh, şıh, hadis anlayışı yoktur. Peygamberi ilahlaştıranlara karşı gelirler. Bunlar itikadı görüşleridir.çok marjinaldir bu goruşleriyle. Fıkıh konusunda ise son derece katı tamamen geri kafalıdır.
Vahabilik bir tepki hareketidir. Bütün doğunun gerilemesine sebep olarak din anlayışını görürler.
Ve dini reforme ederler güya. Kuran ve hadise geri dönersek ümmet kurtulacakmış....
Kimse has ehlisünnet değilmiş bitek ibn- i Teymiye has ehlisünnetmiş.
Ve ibn- i Teymiyenin materyalizme kayan bozuk fikirlerini alırlar.

http://youtu.be/nw6PihAmFzM

Sonuç olarak islamda reform olarak başlayan hareket alemi islamın başına bela olmuştur.
Tasavvufuda, Kelam ilminide kurutmuştur. Felsefe ve sanatı yoketmiştir. Ve herkesi tekfir eden bir ideolojiye evrilmiştir.

Ya Resulullah diyeni bile müşrik olarak yaftalayan,dar kafalı ve köktendinci bir akım olmuştur.

Bunların bir diğer versiyonları Reformistlerdir. Onlarda islam birliği maksadıyla çıkmışlar ama alemi islamın parçalanmasına yardım etmişlerdir. Ve bütün müslümanları kimlik krizine itmişlerdir.

Ayrıca reformistlerin piride ibn- i Teymiyedir...
alici, muaviyeci her ikisini de tutmayan harici gibi ayırırsak.

onlara bedeviler denilebilir, islamın kafa yapısı ve eylemleri en sert olan kısmı bu kısım oluyor. ama birbirlerine yeri geldiğinde vahşeti pek fark edilebilir şekilde uygulamıyorlar

yani el- kaideci tip gibidir bunlar çöl beyinlidir arabın köylüsü gibi.
elimde çekirdek şii lerle birbirlerini katletmelerini izliyorum.
sadece kur'an diyerek işid kafasına ulaşmaya meyilli, ehli sünnet anlayışını benimseyememiş oluşumdur, mezhep hiç değildir.
yobaz sürüsünün, hakkındaki eleştirilere (bkz: vahhabilik/#26497736), (bkz: utanarak çekinerek eksilemek/#28590226) kapsamında tepki verdiği islam'a aykırı küfür mezhebidir.

bunların itikatlarının bozuk olduğunu söylüyorum, şerefsiz eksiliyor ama neden eksilediğini izah etmiyor!..

ne yani? allah'ın gerçekten eli, yüzü, ayağı, cismi olduğunu söyleyenler küfür etmiş olmazlar mı islam itikadına göre? vurguladığım husus sapıklıklarından sadece biridir. diğerlerini merak edenler interneti şöyle üstünkörü araştırsalar bile gerçeği görürler...
Yazarını hatırlayamadığım " bir ingiliz casusun itirafları " adlı kitapta anlatılan mezhep. Kitapta bu mezhebin ingiliz planı olduğu söyleniyor.
"bir ingiliz casusun itirafları" adlı uyduruk kitaptaki iddialarla alakası olmayan sapık mezheptir. söz konusu kitap osmanlı yönetimi tarafından mısır'da bastırılmış bir karşı propaganda yalannamesiydi...

insanlar öyle gerzek ki bunca büyük işler başarmış bir ingiliz casusu ne bok yemeye yaptıklarını "itiraf etme" gereği duysun onu bile düşünmüyorlar!... öyle aptallar ki söz konusu kitapta ingiliz güdümündeki bir yahudi olduğu iddia edilen mezhebin kurucusu abdülvehhap'ın yaşadığı tarihlerde ingiltere'nin henüz ortadoğu ile ilgilenecek kadar güçlenmediğini, başka sorunlarla uğraştığını bile bilmiyorlar!..

müslümanların arasından çıkan sapık hareketler için hep dışarıdan birilerini suçlamak bir dinci geleneğidir...
hz. Aliyi şehid edenler neyse bunlarda o dur.
Islam bu degil i ornek verebilecegimiz mezheptir sanirsam.
Ülkedeki ak itlerin çoğunun hızla kaydığı kesimdir. Kafa yok düşünmek yok bilim yok sanat yok eşitlik yok.

hoş geldin afganistan.