bugün

Bence ali ece ile birlikte bir program yapsalar tadindan yenmez.
kendisi lig tv öncesi ve lig tv sonrası olmak üzere ikiye ayrılır.

lig tv' ye katılmadan önce tarafsız bir yazarken şimdi fener yalakaları arasına katılmıştır.
bugünkü yazısı gerçekten tam bir yorumcu yazısı.

http://skorer.milliyet.co...azisi/1728510/default.htm
bugünkü yazısında spor bakanına iyi giydiren yazar. tff başkanı olsa keşke.
"topuz tecrübe kazandı" yazısıyla ersun yanal'ın genç yeteneklere şans tanımamasına süper bir örnekleme ve dolaylı yoldan giydirme yapmıştır.

http://www.meleke.com/?p=5569
bugünkü yazısıyla neredeyse istifa dilekçesini yazmış, siyasi köşe yazarlarından bile iyi siyaset yazabildiğini göstermiş, alnından öpülesi yazar iyiki varsın. bugünkü yazısını okuyun okutun.
yürekli adam.

büyük insan.

yiğit bulut gibi insanlıktan çıkan yalama sapiens türüne ait canlılar bari bu koca yürekli adama bakıp evrimleşse keşke.
ısmarlama yazar. sosyal medyada çok övülüyor da bakıyorum arada yazdıklarına hep belli bir tarafa vuruyor.
örneğin geçen senenin şl çeyrek finalisti gs evinde realden altı yiyor. musleraya laf yok. burağa laf yok. terime, aysala laf yok. eboe düşmüş de şans yokmuş da falan da filan.
nasıl yürekli yazar oluyorsun anlamadım. altı golü ben mi yedim.
çok zayıf. birilerinin kalemşorü.
sezon öncesi takımları incelerkenki yazısı ve mecburiyetten yazılan cas ile ilgili yazısı dışında son 2-3 ay içinde beşiktaş ile ilgili sadece bugün bir paragraf yazan spor köşe yazıcısıdır. kimine göre medya içindeki ender muhaliflerden kimine göre kaleminin mürekkebini dolduranların maşası.
fenerbahçe'nin orta saha oyuncularının sağ açık ve sol açıktan asist yapışını ve hücum çeşitliliğini överken "ergen yatak odası düzensizliği var, kendi içinde düzeni olan" tanımlamasını yapan kalite kokulu yorumcu.
http://www.meleke.com/yaz...ma_4971.html#.UvPmtfl_vft

--spoiler--
Emekli bir dördüncü nesil ve altıncı nesil yazar kardeşiniz
Uğur Meleke
--spoiler--
hakkında milliyet'ten kovulduğu yönünde iddialar olan gazeteci. başbakana bu kadar salladıktan sonra şaşırtmaz doğruysa.
Dediklerine kendi de inanamadı. Başbakana her salvosunda ulen ben napiyom dediği yüzünden okundu. Umarim yakın zamanda ölmez.
Mehmet baransu tarafindan milliyetten cikarildigina dair soylentiler yayilan dik durus sahibi yurekli gazeteci.

https://mobile.twitter.co...status/440589687540174848
Işten çıkarılması tepki yürüyüşüne neden olmalı.
tayyip reyis başkanımız kıymetlimizi eleştirdiği için işten atılmış spor gazetecisi.

böyle de atarlar adamı.

tüpçü tayyip'e laf ettirir mi hiç...
adam.

kimsenin götünün yemediği şeyi ayan beyan sormuştur.

hırsız mısın değil misin?

bu kadar işte...
dün akşam türkiye'de kimsenin sormaya cesaret edemediği soruyu sormuştur.

"hırsız mısın değil misin?" bugün işinden olmuştur.
cemaatçi spor yazarı,hayır adamın evvelini bilmeyenler cesur yürek ilan ediyorlar ya ona yanıyorum.
iç görüsü olmayan bir spor yazarıydı . Ortama ayak uydurmaya başlayınca sıradanlaştı . Şu an izlenecek tek kişi ali ece .
göte göt diyebilen ender yazarlardan. saygı duyulası insan.
bu hafta depar programını seyrettim.
torku konyaspor - beşiktaş maçı sonrası takımlar hakkındaki eleştirilerine yer yer katıldım yer yer karşı oldum.
mevzumuz da takım eleştirisi değil. istatistiksel olarak dersine iyi çalışır, zeki birisi, hafızası da kuvvetli gördüğümüz kadarıyla. vesselam saygımız sonsuz bu konuda ama popülerlik içerisinde kaybolup gitmenin sınırlarında.

eğer okuyorsan;

bak abicim o program yapılırken de twitter denilen platformdan yazdım. beşiktaş ya da konyaspor'dan daha fazla eleştirilmesi gereken bir durum söz konusu.
bizim sikko ligimizdeki hakem hataları. diyor ki "zekeriya alp hakeme gidip beşiktaş maçını katlet diyecek biri değildir". mhk başkanı da salaktı zaten açık açık ya da ima yoluyla böyle bir beyanat verecekti hakemine. yıl olmuş 2014 ve böyle yapacak ha mhk başkanı. oturduğu koltuğu yedirirler ona.

beşiktaş ve dahilinde birçok takım sistematik bir şekilde yıldırılmaya çalışılıyor. atanan hakemlerin niyeyse süper lig stajını genellikle beşiktaş maçlarında yapması, keza beşiktaşın son 3 sezondur yarıdan fazla iç saha maçını pazartesi-cuma şeklinde yapması ufak ufak yedirilen şeyler.
ben demiyorum ki beşiktaş süper takım önümüzü kesiyorlar bik bik. beşiktaş boktan oynasın, yenilsin, gerekirse 8-10 gol yesin yenilsin. bu beşiktaş'ın kendi iç meselesidir, teknik sorunudur. sen beşiktaş ve diğer takımların maçının düzgün yönetilip yönetilmediğini arada irdelemezsen beşiktaş'ın oynadığı top beyhude kalır güzel abicim. liglerimizde adalet yok. geçen hafta adamların (rakibin) kırmızı kartlık pozisyonu es geçildi, evvelinde rize maçında yine geç çalınan bir düdük yüzünden 1 hafta ortalık karıştı, kasımpaşa maçı zaten fiyasko, geçen yıl gs maçları var evlere şenlik kararların uygulandığı. bak bunlar benim ilk bakışta aklıma gelenler. rakiplere verilmeyen yığınla karar var tıpkı bizim gibi.
yine söylüyorum, ben ille de bjk hakkı yeniliyor biçiliyoruz gibi bir sav içinde değilim. lig adil değil. kimseye karşı. rize maçındaki peş peşe 2 penaltı fenerbahçe'ye verilse aziz yıldırım ertesi gün ortalığın altını üstüne getirirdi ve bir daha bu sezon fenerbahçe'ye yamuk yapılmazdı. (amacım fenerbahçe'yi tefe koymak değil yanlış anlaşılmasın, çıkıp hakkını arayana lafım yok da buna mecbur olmak zorunda mıyız?)
ama iş beşiktaş ve diğer takımlara gelince ne hikmetse koy götüne rahvan gitsin havası hakim.
fikret orman'ın "oğuzhan 2 kez ceza aldı melo 8 haftadır kart bile görmedi" minvalli bir açıklamasından sonraki hafta melo maçta 2 defa bildiğin rakibi sırtlayıp oyundan düşürdü yahu. evet o maçta kart bile görmedi.

takımları, oyun düzenlerini eleştir eyvallah. taktik di pozisyondu vs vs senin alanın, ama o ekrana çıkıp maça dair açıklamalarda bulunuyorsan abicim kusura bakma şunu da diyeceksin ki biz senin objektifliğine inanalım:
-hakemler bu hataları çok yapmaya başladı, altı da üstü de etkiliyor bu hatalar.
hatta artırıyorum bi tık daha ve hakemlerin performans istatistiklerini de tutmaya başla bence.

yoksa takım tutmuyor havasıyla objektif yorumlar yaptığını söylesen de rıdvan dilmen'e evrilmeye başlayacaksın. kendine gelince ortalığı yıkıyor kendisi, aynı pozisyon ertesi hafta x bir takıma olduğunda üzerinde bile durmaya gerek görmüyor ve karizması 10 yıl önceyle kıyaslandığında yerlerde.

sözün özü, biz yine cem dizdar'a talim edeceğiz aga. sen her şeyi görmene rağmen bulunduğun mecralarda hepsini dile getirmiyorsan kusura kalma. senin objektifliğin sorgulanır aga.
Yerinde ve çok doğru tespitler yapan futbol yorumcusu.
yazısına kahkaha attığım adam. adam.

Aslında hikâye geçtiğimiz Çarşamba akşamı Kopenhag’da başladı. Danimarka-Türkiye hazırlık maçında skorbord 33’üncü dakikayı gösteriyordu. Hücum yönümüze göre sol açıkta topla rakibi arasına giren Selçuk inan, kalçasını hemen arkasındaki Ankersen’e dayayıp kendini yere bırakmıştı. Sırp hakem Maziç pozisyona şaşkınlıkla baktı, Selçuk’un düşmesine bir anlam veremedi ve oyunu doğal olarak devam ettirdi...

Benzer iki sahneyi Salı gecesi izlanda’da da yaşadık... Daha üçüncü dakikada kendi ceza alanımız içinde Emre rakibinin sağından attı, solundan geçerken –herhalde rüzgârın etkisiyle olacak- o klasik dairesel düşüşünü yaptı. Hakeme baktı, Bebek oyunu devam ettirdi.

ahahahahaha.
milliyet'te ki köşesinde bugün yine döktürmüş yazar. spor, siyaset farketmez kelimeleri bu kadar güzel kullanan bir adam ne yazarsa yazsın okunmalıdır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar