bugün

Utanç verici bir durum diyeceğim ancak ülke olarak oligarşinin bu kararlarına alıştık artık. 12 yaşındaki bir çocuğu, babası ile birlikte kurşun yağmuruna tutup katleden o insanlar(!) aslında 12 yaşındaki çocuktan kendilerini korumak için ölüm kusmuşlar..

(bkz: uğur kaymaz)

"#5428171"
"#5426540"
"#5424663"
"#837406"
"#932601"
yüce adalet (büyük harflerle yazıyorum bu kısmı)

kaç yaşındaydı uğur?
12

kaç kurşun yedi?
13

suçu neydi acaba, ne yapıyordu yaşına bakmadan. elli santim kadar mesafeden 4-5 mermi daha yemişti, büyük ihtimal yere düştükten sonra yemişti bu mermileri. neydi bu çocuğun yaptığı ki bu kadar hırslanmışlardı kendisine.
uğur şimdi yaşasaydı 16 yaşından büyük olacaktı.
uğur şimdi yaşasaydı kim bilir kaç kere daha ölecekti..
hukukla adalet arasındaki ayrımın sonucudur.

edit-ül buhari: şimdi bunu eksileyen insanlar(!) var. ya çok kindarlar, ya da bu çocuğun devlet gözetiminde yok eylenip sorumlularının da serbest bırakılması fikrine bayılıyorlar. seni de bulur evlat, seni de. adalet olmadı mı bir gün mutlaka sen de mağdursun.
http://www.bianet.org/bia...n-polislere-cesaret-verdi
serbest bırakanın görevden alınmasını gerektiren durumdur. ayrıca severim böyle adaleti de dedirtir, hatta abartıp sizi oraya hakm diye koyanın ta gözlerini seveyim diye de denilebilir ama denilmesi doğru olmaz sözlük formatı gereği. o yüzden ne diyoruz?
hiçbirşey... susuyoruz susuyoruz sonra yolda bir kurşun da biz yiyoruz.
afiyet olsun - türkiye polis teşkilatı

edit:o ibne burda eksi verdi gördüm yakalayın yakalayın, gocundu, suçlu olmasa yapmazdı.*
edit reloaded:küfrettiğim için sözlüğü yasal durumdan zora sokmak, aman zora sevmek istemiyorum.
küfürler mrsofu aracılığı ile ovalamadan yok edilmiştir.
edit revolution: ibneler hala duruyor. bu mrsofu etkili temizliyor hanımlar beyler, haberiniz olsun.
şaşırılmaması gereken bir karar. şaşıran kişi ise türkiye cumhuriyeti'nin adalet sistemini pek çözmemiş demektir. uğur en azından yargıya intikal etmiş bir davanın kurbanı. evet kimse şaşırmasın ama uğur'un sevenleri bir yere kadar şanslı. birileri hakkını aradı. birileri o sıkılan kurşunların hesabını sorma girişiminde bulundu ve o kurşunları sıkanlar azda olsa korkutular. asıl acı olan bu ülkede kurşunlarla beyinleri dağıtılan nice insanların hiç gündeme bile gelmeden el altında keybedilmesi. bu ülkede kaç kayıp var bilen var mı acaba. kaç insanın cesedi yol kenarlarına terk edildi. kaç köy ateşe verilip insanlarıyla birlikte küllere çevrildi bilenm var mı? hadi yolunuz açık olsun.
adaletin tecelli ettiği aihm'de mahkum edilecek binlerce karardan bir tanesi. hem öldürülüp hem mahkum edildiğin bir ülkede vatandaş olmanın ne demek olduğu konusunda da vatandaşlık bilgisi literatürüne girecek bir karar daha.
kan kusulası durumdur.bu ülke için iyimser düşünmenin sadece birer aptallık olacağını kanıtlayan karardır ayrıca.
güncel Önemli Başlıklar