bugün

Napacan sunroof unu mu açıp fantazi mi yapacaksın. Honda mı bu.
tek bacağım takma, kore gazisiyim falan deyince müsade ediyorlar.
içeri almıyolarsa bagaj olarak ver, onlar ona bi olay düşünürler. icabında tek parça extra bagaj olarak da aşşaaya verebilirsin. bi sıkıntı olmaz.
uçağa giren şemsiye açılmadığındandır.
Kesici, delici, darbe verici potansiyelde her obje güvenlik tehtidi olarak algılanır ve uçağa sokulmasına müsaade edilmez.

Siz yapmazsınız ama, kötü niyetli birisi o nesneyi kullanarak birisine zarar verebilir, uçuş aksaklığına neden olabilecek bir eyleme kalkışabilir. Bu nedenle müsaade etmeyebilirler.
Bacağının yanına pantolona sok topallayarak girersin içerde çaktırmadan çıkar bir yere sakla. Ben bir mekana beyzbol sopasını bu yöntemle sokmuştum.
check-in de ki ne benim değil deyip

çaktırmadan salona geçmeye çalış

güvenlik arıza çıkarmazsa

uçağa kadar gittin demektir,

o daha huuooop bilader demeden

hemen hostese

sizin kadar güzelini görmedim

kör olmak üzereyim

acaba şu gariban şemsiyeyi

şöyle bir köşeye koysamda inişde de alsam

nasıl olur dersin

olur derse sorun yok

demezse artık g@te giren şemsiye.
Şu anımın doğmasına sebep olan durumdur :
9 sene önce ilk uçak seyahatimi gerçekleştireceğim; içim içime sığmıyor bir gece önce gözüme uyku girmiyor koyun yerine düşen uçakları sayıyorum, aklıma film seneryosu olacak uçak kazalaro geliyor an ve an gözümde canlanıyor. Velasıl kelam uyuyamıyorum kalkıyorum ayran yapıyorum uykum gelsin diye.. Youtube yok o zamanlar var ama uyurkrn dinlenecek müzikler yazınca hiçbir şey çıkmıyor. Ama biliyorumki müzik ruhun gıdası ruhumuz da aç karna uyuyamaz hemen annem ve babamın yatak odasına giriyorum sessizce babamın 50 senelik plaklarından bir tane alıyorum. Parmak uçlarımda salona geçiyorum gramafonu alıyorum misafir odasına geçiyorum (oradan ses gitmiyor annemlerin odasına) misafir odasının kapısını kapatıyorum garamafona da rock festival vol1 adındaki plağı takıyorum ışıkları kapatıp misafir odasındaki çekyata yatıyorum gözlerimi kapatıyorum kendimi şartlamışım uyuyacağım. Sonunda dalıyorum rüyamda plak şeklinde bir uçaktayım uzau gemisi kıvamında. Kanarları yok ama sürekli dönüyor ve havada kalmayı başarıyor ergonomik yapısı ve içindeki koltukların konforu beni uykunun en ağır bölümüne gelmemi sağlıyor rüyamda uyanığım ama o kadar rahatki koltuk hayarımda hiç oturmamışım gibi hissettiriyor. O zamanlar terör olayları gündemde olaylardan mı etkilendim bilinmez bir anons geliyor plottan acil iniş yapıyoruz kemerleriniz bağlı olsun teroristlerin canına okuyacağız diyor. Tam indik inicez uzay gemimizden alarm sesleri yükseliyor ve bianda gökyüzüne fırlıyor. Fırlatma sırasında olan yüksek basınçtan uzay gemisinin üstü sökülüyor ve üstü açık bir uzay gemimiz oluyor. Plot üstü açık modda güvenli bir şekilde varış noktasına varbileceğimizi olası bir yağmur durumunda hosteslerin
Yanında uçağın içine alma, bagaja ver.
.... Hosteslerin şemsiye dağıtacağı anonsu yapıyor. Bilin bakalım ne oluyor : yağmur yağıyor yağmur ama öyle karadenizdekiler bile değil bardaktan boşanılcasına da değil şelalenin altındaymışım gibi. Uzatmayacağım fazla uyanıyorum altıma kaçırmışım.. 22 yaşında altına kaçıran bir gencin dramıydı şemsiyeyi görünce aklıma geldi.
Bu da böyle bir anımdır.
iç hatlarsa pek sorun etmezler ama dış hatlarda caz yaparlar.