bugün

tuhaf nesillerdir.. uçak geçerken eli ağza götürüp avavava falan yaparlar.

- neden avavava yapıyon kuki
+ sen de yap bak. uçaktaki yolcular bize bakıp gülüyo. onlarda ohohoho yapıyolar.l
- avavavava

lan ne mal bi nesildik ya. kimse neden avavava yaptığını bilmezdi. avavava...( götümden sallamıştım onu, bende bilmezdim )avavava...
helikopter geçerse daha kuvvetle avavav yapardık ki rivayete göre helikopterdekiler de bize yapardı aynısı. *
hangi manyak uydurduysa bunu.

kukla nın dediği gibi, bunu neden yaptığımızı esasen hiç bilmezdik. sadece yapardık, hepsi bu.
90' lardan önce doğan nesildir.
Zira o dönemlerde uçağa binmek neredeyse bir araba parasıydı. insanların yüzde 80' i uçağı sadece havada görüyordu.
Dolayısıyla çok da yadırganacak bir durum değildir.
türklerin kızılderililerle akrabalığı ortaya çıkmaktadır.
göt cebinde tarak taşımış nesildir aynı zamanda.
daha çok helikopter geçerken, yapılırdı. ve hatta alikopter alçaktan uçuyorsa bir kaç çocuk bu hareketi yaparak helikopterin peşinden koşardı... *
özünde çok mantıklı harekettir...
küçüklüğümde 5. ana jet üst komutanlığının hemen yanı başında oturduğumuzdan mütevellit, hep savaş uçaklarının dehşet gürültülerini duyardık. mahalle arasında top oynarken bir f-16 nın geçmesiyle sahaya yıldırım düşmesi nerdeyse eşdeğerdi. üzerimizden geçen o uçakların çıkardığı ses, bütün iç organlarımızı titretir, bizde o sesi bastirabilmek için avazımıZ çıktığı kadar bağırırdık, "avavavavav"... bir yandan da mütemadiyen kulaklarımızı açıp kapatırsak hakikaten uçağın gürültüsünü çok az işitirdik. o sebepledir ki, bizim oraların çocukları ömrü hayatında opera izlemememiştir.. * birgün seri katil olmaya karar verirsem, siftahı kimle yapacağımı az çok tahmin etmişsinizdir. *
şu an aklıma geldikçe kendimden utandığım durumdur. hakket çok ilginç bir nesilmişiz. *
https://www.facebook.com/...05&type=1&theater
uçaktakilerin çomak* çektiği nesildir.
bugüne dek hiç hatırlamamış olmama rağmen başlığı görmemle birlikte aklıma gelen şeysi. şuan çok değişik duygular içindeyim. küçükken ben de yapmıştım, şuan neden yapıyorduk acaba diye düşünüyorum.
içinde olduğum nesil. Ama hala anlam veremiyorum. Sahi neden yapardık ki?
Şüphesiz ki efsane nesildir.

Yalnız biz avavav yapmazdık, vavava yapardık. Ta o zamandan muhaliftik biz.
bu başlığın açılma amacını sorgulaya bir başka başlığın açılması gereken başlıktır. hadi çıkın işin içinden.
'birinci kanımı alan kansız kalsın!' nidalarıyla koştur koştur Mahalledeki sebil çeşmeye ağzını dayayıp dilini musluk ağzında bekleyen eşek arısına sokturduktan sonra anıra anıra yoğurda abanmış, akşam da hiçbir şey olmamış gibi bahçe duvarının biriketlerine torpil sokup patlattığı nemrut suratlı ırza emminin eriğine dalmış, cepleri misket ve futbolcu kartı dolu, yanakları köpek yalasa doyar, şuursuz olduğu kadar datlı ve masum nesildir aynı zamanda...
elindeki sopayı at yapıp, başına da tüy takıp kızılderili de olmuştur.
elmanın bir tarafına çubuk sokmuş, mısırın püskülünden saçta ekleyerek bebek yapmış ve eve dönüş için saat yerine akşam ezanını kullanmış nesildir. fast food diye yağlı ekmeği bilen nesildir bir de bunlar.
donunu indirip uçağa karşı domalmış nesil de olabilir. evet evet, olabilir.
Pilotla anlasilmaz bir sekilde iletisim kurup "topla gel abi" gibisinden espiriler yapan nesildir.

Ayrica (bkz: uçak görünümlü ufo) *
uçak değilde helikopter ile yapılırdı o lan. ama duygulandım ve çok güldüm.
ölü bir hayvan görünce bitlenmemek için baş parmağı ve işaret parmağıyla saçını tutan nesil ile aynı olan nesildir.
ülülülüllü olarak düzeltilmesi gereken sözü yaşamış nesildir.

ya da biz daha eskiyiz galiba ülülülü ne la.
Ayni nesil sokaklara gaz sikan sinek arabasinin arkasindan da kosmustur.
büyük olasılıkla 1988'de doğmuş gerizekalı nesildir.