nasılsından sonra konunun bir şekilde kiloya geldiği konuşmadır. ızdırabını sikeyim bir sefer de başka şey söyle emi.

+ooo kabile reisi nasılsın?
-iyiyim sen nasılsın..
+kilo almışsın olum hayvan gibi olmuşsun.
-ehehhe, aldık biraz.(aldım amcık ağızlı ama hayvana benzetmen gerekmezdi)

bir de birden fazla kişiyle aynı anda görüşme faslı vardır.

+kabile reisi değil mi şu kezban?
**evet evet o gız.
+pişt kabilee n'pıyosun?(napıyosun ne amcık yürüyüorum, nasılsın diye sor bari, neyse konumuz o değil)
-iyiyim gızlar bankaya gidiyorum.
+okul bitti ha, tatile geldin..
-eve..
**kilo almışsın kabile.
-finaller falan aldık işt..
+yok gız almamış, vermiş vermiş.
-valla mı.
**saçmalama ya almış işte bak işte bak(o ara belimdeki yağ tabakasını iki parmağıyla sıktırır, ananı sikeyim mosmor oldu hala acıyo)
+yok yok vermiş, hem kabile zaten şişmand..
-gızlar ben kaçıyorum görüşü..(siklemediler bile)
**hiç de bile o kadar da ayı değild..

özet: vazgeçin artık şu kilolarımızdan, hayatta tartışacak daha önemli şeyler var. ızdırabını sikeyim hala mosmor sağ böbrek üstüm. :(
ilkokuldayken çok çirkin olup,face te eklediğinde aradan yıllar geçmiş ve o çirkin kız tay gibi olmuştur. akabinde konuşmaya başlamak ,uygun gün ve saatte buluşma teklifi yapıştırmak...
+ aa naber yaa?
- iyidir senden?
+ ben de iyiyim sağol.
- (sessizlik)
+ (sessizlik)...
bünyemde çok feci bir heyecan yaratan eylemdir. aynı zamanda birçok sıkıntıyı da beraberinde getirir çünkü yüzeysel muhabbeti sevmeyeceğim ve direkt cıvıtacağım için büyük ihtimal karşıdaki erkekse "hafif" damgası, kızsa "ukala" damgası yiyeceğimdir. ama sallamam dalarım muhabbete, anlarsa ne ala, damgalarsa ben yine de eğlenmiş olurum o da kırmızı alarma geçip koşarak uzaklaşır ehe. bazen de müdahale etmeye mecalin olmaz ve o aptal muhabbetleri çevirip sıkıntıdan patlarsın.

-naber?
+iyidir ya senden naber?
-benden de iyi. ... ee neler yapıyosun?
+hiç işte ya nolsun. sen neler yapıyosun?
-ben de öyle işte okul mokul ayh ölücem şimdi devamını yazamicam çünkü yazarken bile patlayacak hale geldim.

velhasıl; uzun süre görüşülmemiş kimseyle konuşmayın bence. uzunluk da izafi tabii bu arada.
Zordur ama imkansız değildir tabi konuşmak. Önce bir telefona elini atarsın, görmemezlikten gelirsin. Yok olmadı. Gördü bir kere. Gülümsemeye başlayınca gidersin yanına;

+Ah canım nasıl özledim seni. (O canım aslında kurtuluştur. Genelde ismini unutmuş olursun.)
-Bende çok özledim. Nasılsın görüşmeyeli? Neler yapıyorsun?
bla bla.

Gereksiz bir kaç muhabbetten sonra ah neyse ben meşgul etmeyeyim seni cümlesiyle ortamdan kaçış olur genel itibariyle.

Tabi uzun süredir görüşmediğin insan afeti devran olmadıysa. işte o zaman bir gereksiz muhabbet alır başını gider. Tut tutabilirsen...
facedesindir bi anda ana sayfanda bi istek; ...... sizinle arkadaş olmak istiyor. ve bi bakarsın ki o sümüklü pis kokulu çocuk büyümüş serpilmiş kabul edersin hemen. sonra bi sessizlik bekle bekle bekle bitmez
en sonunda yazar..
-nabıon?
-nabıyım sen nabıon?
-iyi işte nabıyım..
-hayat nasıl gidiyo? havasıydı suyuydu okuluydu... muhabbet gider. sonra birinin çıkması gerekir.

-ya şey..... numaranı versene aaa al tabi senin olsun.
sonra birden gece mesaj gelir, buluşma teklif edilir ilk okul arkadaşları toplancaz diye.
ertesi gün bi bakar ki ikisi var.
gerisi zaten malum.. ben senden hoşlanıyodum bilmem ne bilmem ne
"ooo nerelerdesin sen yaa, hiç arayıp sormuyorsun" sorusuna maruz kalmaktır. *
kocaman bir "oohhhhh" çektirir, omuzlardan ağır bir yükü alır, hele de bu eskiden yakın olunan bir arkadaşla konuşuluyorsa, hüzün kaplar içi. mutluluk vericidir ama.
eğer uzun süre görüşülmeyen kimse ile konuşmaya ara verilmesinin sebebi; herhangi bir tatsız olay değilse, gayet keyifli ve güzel olan hadisedir.
+şşşt o göbek ne?
-ne göbeği abi?
+şaka ulan yürü keraneye gidiyoz.

şeklinde saçma muhabbetlere dahil olabilirsiniz.
-Aa merhaba nasılsın ne zamandır görüşemiyoruz
-Evet öyle oldu ya.
-Kilo almışsın kalçan falan çıkmış.
-Neyse bir işim çıktı görüşürüz.(Kendine bak sen)
öyle arkadaşlarınız vardır ki uzun süre görüşmeseniz de konuştuğunuz anda sanki her gün berabermişsiniz hissi uyandırır. herkesin hayatında öyle biri mutlaka olmalı.
çok zordur, selam dahi vermek zor olur.
Aşırı kastıran bir durumdur. Insan ne muhabbet açıcağını bilemez sürekli ee öyle işte denilir.
sesi bi yandan çok tanıdıkken, bi yandan müthiş yabancı gelecektir.
Gozlerini kacirirsin ama o kacirmaz en bos anuninda patlatir merhabayi sonra baslar her sey .
konuşulmaz ki lan. ne konuşacağını bilemez insan. karşılıklı susarak bakışırsınız öyle.
sevdiğin biriyse hiç problem değil, ama sevmediğin biriyse, nerden çıktı bu şimdi diye içinden konuşmaya başlarsın, ama eminim karşıdaki bunu anlar ve kısa tutar muhabbeti sen de rahatlarsın.
Yıllar sonra eski bir arkadaş ile karşılaşma durumudur.
Aslında Konuşamazsın da! Çünkü artık konuşulacak ortak bir şey kalmamıştır.
Böyle mal mal bakarsınız birbirinizin yüzüne.
Uzun süre görüşülmese de sağlam dostluklarda uzun sürenin ardından karşılaşıldığında yine sohbet edilecek tonla konu olabiliyor.
Ben yine konuşurum hafızam iyidir eski günlerden beklediği olayları yaptıklarını aile bireylerinin durumunu sorabilirim çok şaşırırlar tabi bu duruma muhabbet yine akar gider.