bugün

içinde olanın dışa vurumudur..
hatun aslında kısa kollu giymek ister ama aile baskısından giyemez.. tabi bunlar çok önceydi; şimdi uzun kollunun üstünden ip askılı hatta straplez giyenler var. biraz modayı takip edin ya, nillet nereye gidiyor bi kaın yahu.?! olmaz ki ama.!
askiden olsa ayip karsilanabilecek eylem. ama simdilerde kisa kollunun ustune uzun kollu giymek banallik oldu.
(bkz: uzun kollu tisort) *
göbeği açık giyinmeyi sevmeyenlerin beli kapatan bir kısa kolluyla yaptığı aktivitedir. *
hava soğuksa ve sevilen bi tişört giyilmek isteniyorsa, üşüme ihtimalini ortadan kaldırmak için alta uzun kollu giyilir, üste de istenilen tişört..
popüler kültüre yenik düşmek..
ikisi birleşik olanlarda vardır. 2 tane giyileceğine bir tane giyilir ve iki tane kolu vardır.
(bkz: kadıkoy genci)
iyi bir giyim tarzidir.en cok ta jason newsted e yakisir.
böyle giyineni görünce kustuğum özenti giyim tarzı
meksikalı filminde brad pitt'in sıkça o tarzda giyinmesinden dolayı sanırım onla da popüleritesini arttırmış giyim çeşidi. * * * * *
grunge giyim tarzıdır. * * *
eğer tarzı tam tutturmuşlarsa oldukça rağbet edilen ve beğenilen tarzdır. ama dikkat etmek lazım vezir de olabilirsiniz rezil de diye ikilemde bırakacak giyim çeşidi. * bunlar daha yeni moda olduğunda giydiğim zaman *;
-anne bak beğendin mi?
- bu ne ya?? bari üstünü çıkar altındaki güzel mi bakiim?
-!!??!! * *
bateri çalan insanlar da çoğunlukla giyer, ben de giymeyi çok severim. hoş durur. dedeler bu duruma tepki gösterir lakin;

+çocuğum ters giymişsin..
-nasıl yani dede?
+kısa iç kısımda, uzun dış tarafta olucak.
-ama dede artık böyle.
+biz eskiden gençken.....
-(ZZzzz)..
+asma bahçelerinde çok güzel.....
-hmm ha hıı (ZzZzz)...
+işin kısası ekin oğlum ben evlenmek istiyorum.
-ohooo dede.
uzun kollu tişörtün üzerine kısa kollu tişört giymek
-amerika'nın eski bir spor türü olan baseball'da kullanılmaya başlanan,son zamanlarda kullanım alanı giderek genişleyen,uzun kollu tişörtün üzerine kısa kollu tişört giyilerek oluşturulan giyim çeşididir.
not 1:tişört kelimesi ingilizcede kullanılan t-shirt kelimesinin türkçe karşılığıdır.
not 2:"tişörtler uzun kollu olmaz" demeyiniz.tdk'de tişörtün anlamında yazar ki:
Genellikle kısa kollu,pamuklu spor giysi.yani genellikle diyor,%100 kısa kollu olur demiyor.