bugün

her haber bülteninde ana avrat düz gittiğim topluluktur. her bi bok hakkında yorum yaparlar, uyarırlar.
haberlerde ve televizyonlarda sürekli bir şeyler bildiren ve halkı uyaran gizli örgüt üyeleridir kendileri. kimse onların kimliklerini bilmez, onlardan sadece "uzmanlar" diye söz edilir. bazen aşırı sıcaklara karşı uyarırlar, bazen seksin evliliği öldürdüğünden bahsederler, bazen diyetin sağllıksız oluşundan bahsederler vesaire..

ama benim favorim isviçreli bilim adamlarıdır. dünyanın en gereksiz konuları üzerine bilimsel araştırmalar yaparlar. yolda yürürken herhangi bir taşı kaldırdığınızda altında bir adet isviçreli bilim adamı görebilirsiniz. "pardon rahatsız ettim" dedikten sonra gönül rahatlığıyla taşı yerine koyabilirsiniz; bırakın kadınlarda alışveriş geni bulduklarını iddia etsinler. karışmak mübah mı bize?

ayrıca sevgili annenizi de uzmanlardan uzak tutmak gerekmektedir. uzmanların demeçlerine göre yaşar kendileri; mesela uzmanlar her akşam bir bardak süt içmeyi övüyorlarsa anneniz şiddete başvurarak size burnunuzdan süt enjekte etmeye and içer.

ya da uydurduğunuz saçma şeyler için de "uzmanlar" kalıbını kullanabilirsiniz;

ben: istanbul boğazı'nda bir sürü altın varmış ya.
o: ufak at kuzum.
ben: (saçma bir şey söylediğimi farkediyorum) vallahi ben değil, uzmanlar diyor.
o: hmm, olabilir aslında.

gibi gibi vs..
(bkz: cibirca uzman)
ramazanın gelmesiyle haber bültenlerinde çokca duymaya başladığımız kişilerdir. kim oldukları belli olmayan bu topluluk sürekli sağlıklı beslenme konusunda atıp tutarlar. vay sebze tüketin bakliyattan uzak durun şunu yapın bunu yapın. kendilerine şunu da sormak gerek madem bakliyat zararlı niye ramazan kolisi diye satılan paketlerin %60 ı bakliyat? ayrıca merak etmesin uzmanlar herkesin maddi geliri yüksek olsa ne yiyeceklerini sizden daha iyi bilirler.