bugün

ali lidar dükünden sün gece iki buçuk sularında gelen fazla arabesk ve gerçekçi bir neden:
"Uyuyanlar uyusun. Uyumayanlar bi göz atsın. Uyuyamayanlar ise iyi dinlesin! Hepimizi yavaş yavaş geberten o şey var ya hani. Bana saat sıfır iki kırk beşte eczacılığın altındaki tramvay raylı köprüde bunları yazdıran ve eve girmek için tek bir neden bile bulduramayan o şey, sana her gece üçüncü sınıf filmler izlerken uyuyakalayım diye dua ettiren, ötekini sırf bir geceyi olsun yalnız geçirmeyeyim diye barda tanıştığı ve adını bile bilmediği yavşağın tekinin yatağına iten, diğerini hıçkırıkları yan odadan duyulmasın diye tuvalete kitletip ağzına tıktığı avuç dolusu tuvalet kağıdıyla sessiz ve içli ağlatan şey.. işte o şeylerin hepsi aynı .mına koyim! O şeylerin hepsi tek bir şey aslında...
Aslında dünya Siirt'in Kurtalan ilçesinde formasyon almasına rağmen dört yıldır atanamayan Edebiyat öğretmeni Zöhre'nin son bir sene daha mı kpss'ye çalışsam yoksa kendimi mi assam kararsızlığının hatrına dönüyor lan! Uyuyanlar ne demek istediğimi asla anlamazlar. Uyumayanlar bir ihtimal bi göz atıp uyuyana kadar iç geçirebilirler. Ama uyuyamayanlar, evet biz, biz ve Zöhrecik... Biziz oğlum dünyayı döndüren. Uyuyanlar farkımıza bile varmazlar!"
(bkz: ağlattın piç)
sıcak yaa sıcak.
uyutmuyor.
ders çalışmak. bu ayda ve sıcakta bile.
Neden olmaksızın bi seyler mani.
Oruçta sahura kalkma sebebi ile alıştım artık böyle herhalde.
ikinci öğretim olmak.
Nedenini bile bilmiyorum...
Sanirim ben geceyi seviyorum.. Karanlik, yalniz, sessiz anlari...
Çavuşun tokatlanma ihtiyacı.
tatil boşa gitmesin diyedir.
Belarus diye bir ülke olduğunu öğrenmem.

Nasıl öğrendiğim konusunu açmak istemiyorum ama iyi ki var lan bu ülke.
Beklemediğin anda gelen üniversite heyecanı. Ya da ne yaparım ben tedirgenliği.
antalya gibi bir yerde sebebi nemdir.
%70 nem oranı nedir allasen? Yatağa uzandığım an çarşafla et ete değecek misali bir buluşma yaşıyoruz,birbirimize yapışıyoruz.
10 mg ritalin 30 mg medikinet center ta, kahve ve en önemlisi diferansiyel vizesi.
https://www.youtube.com/watch?v=x74sPBTvSFg ama ama benim mazeretim var.
Sivrisinek.
Tipini şey yaptığım orospu sivri sineğin ısırnasıdır. Bu saatte bunu için uyandım evet. Lanet olası öyle bir yakıyor ki uykuda ağlayacaktım ve aniden uyandum. inat ettim onu bulacağım. Sabaha karşı yapılacak ibnelik mi bu orospu sinek. Seni bulacağım oğlum.
Ah ulan ah gelecek kaygısı ta olmayacak bir kişiye aşık olmak.
Uyuyamassın işte. Nedenini bilemezsin. Ama uyuyamassın.
iştir. işinin amk.
Sivrisinek, sıcaktır benim için yazın. şişmanlık, uyku düzEnsizliği, uyku apnesi, çok yemek, kafein alımı, aklında işlerin bulunması, stres, heyecan başka nedenlerdir.
Evde kimse yok yoldan tıkırtı gelse uyanıyorum.
etrafınızda dır dır konuşan insanlar varsa uyursunuz bi şekilde ama zerre dinlenmezsiniz çünkü onlar hala konuşur tüm rüyanızı etkiler daha da gorgun uyanırsınız.
uyku gelmiyor.
rutinleşti artik.

(bkz: insomnia)
Birinden telefon beklemek.