bugün

uyumaya geçmeden önceki son saniyelerdir. bu zaman içinde duyulan sesler belirsizdir. bu süre içinde olan olayların gerçekmi rüyamı olduğu çogu zaman anlaşılmaz.
(bkz: hayattaki en güzel anlar)
(bkz: flatliners)
yapılan araştırmalara göre bu anlarda beyiin şiddetli bir şekilde uyarılırsa * hafıza kaybı ihtimali çok yüksektir.
bir sise sex on the beach uzerine iki adet vodka redbull.Artik uyuyormusun uyanikmisin sen karar ver.
ne uykunun ne de uyanıklığın sizi kendi topraklarına kabul ettiği arada kalma hali.
çok tehlikeli bir andır. nitekim o anda gizli saklı herşeyi ağzınızdan rahatlıkla kaçırabilirsiniz ki bunlar aleyhinizde delil olarak rahatlıkla kullanılabilir.
günlerdir hastayım ve bu beni delirtiyor
sürekli uykuyla uyanıklık arasında
gidip gelip,gidip gelip,gidip gelip.
40derece yüksek ateş ve kıskançlık.

kıskançlık bu zayıflık anımda,
bir aşkın komasında
ve aktığında damarlarımda.. kıskançlık...
dış dünyadan gelen seslerin bilinçaltında imaj haline getirilerek bi çeşit rüya görüldüğü andır. ancak bu rüya tamamen dış seslere bağlıdır, beyniniz rasgele bir imajla eşleştirir.
işte tam bu anda yüksek bi yerden itilirsiniz bazen ,sıçrarsınız akabinde
uykuyla uyanıklık arasındaki o küçücük zamanda hızlı düşünebilirsen ,rüyanda ne görebileceğine karar verebilirsin. hayalleri kısa bi süre için yaşayabilme şansını ,bu zaman diliminde elde ederiz.
direksiyon başındaysanız eğer, kaza yapmaya en müsait andır. test etmeyi denemeyin, kısa bir süre önce denenmişi var.
bilimin mesut yılmaz hali olarak kayda geçtiği an.
(bkz: hook)* *
uyku ile uyanıklık arasında, gerçeklikten zaman zaman kabusa, zaman zaman rüyaya kapılarını açan minik zaman dilimi. * çok şey ifade eder.
neyin gerçek neyin rüya olduğu karışan bir andır. misal olarak; gerçekte telefon çalmaktadır ve kişinin bilinci yarım açık olduğundan rüyasında da telefonun sesini duyar. kişi rüyada telefonu açar fakat telefon hala çalmaktadır. kişi rüyada durumun abukluğundan şüphelenir ve uyanır.
(bkz: sahur)
(bkz: yakaza)
dayanılmaz şapşallık hissi.
gideceğiniz yere * geç kalmamak için durmadan kalkıp saate bakılan anlardır.
yüzeyel uykudur. uyku evrelemesinde non-rem adı verilen kısmın evre 1'ini ifade eder.
hayatın en güzel anıdır tartışmasız. bir saatliğine uyuyacaksınızdır belki; belki kaldırıldığınızda bir ormana götürülüp öldürüleceksinizdir. bunu düşünseniz bile işlemez o an bünyeye. "uyuyorum birader, rahatım şimdi, hiç kimse rahatsız edemez!" düşüncesi hakimdir, tüm dertler yok olmuştur. uyanıksınızdır, düşünebiliyorsunuzdur bir yerde; ama gözünüzü açacak ya da düşünecek haliniz yoktur. yavaş yavaş salınırcasına bırakırsınız kendinizi...

bir bakarsınız sabah olmuş.
100 durumdan 97,5 inde diyalog şu şekilde gerçekleşir;

- Kalk yerine yat. Oyuyorsun.
+ Uyumuyorum.
söylediklerimizin aleyhimize delil olarak kullanılmamasını temenni ettiğimiz andır.
mümkün olduğu kadar kısa tutulmalıdır, aksi halde derse geç kalınabilir vs.
kafanın got gibi olduğu andır.
asla uyanıklığın kazanamadığı maçtır.