bugün

Gene gelmiyor gıcık şey. Karantina günlerinde 12 de kalkarsan tabi gelmez. Uyku düzeni somalinin istihbarat sistemi gibi oldu. Gene uyku düzeninde patladık efendim.
Gene olan oldu uykum gelmiyor. Yağmurda başladı sağda solda da hiç ses seda yok. Buzdolabını açsam ne yiyeceğimi şaşırdım. Aha gök de gürüldüyor hadi bakalım gelse yat. Hayırlısı.
Gene sinir olduğum durumdur efendim. Saat bir oldu ben sanki jetleg olmuş gibi çipil çipil sağa sola bakıyorum. Hayır sonra da karnım acıkıyor hepten yatamıyorum. Yeter yav.
Saat neredeyse gece yarısını geçti bende hala tık yok. Hayır televizyon izlersem geliyor yastığa başımı koysam gidiyor. Uyku eğer insan olsaydın ağzını burnunu dağıtırdım. Dalga geçiyor birde.
Havaalanında sabahlama keyfi...
görsel
Saatini sabah 8 e kurar, 12 de yatağına yatarsın. Ama bir türlü gelmez o uyku. Kovaladıkça kaçar daha çok. Sabah uyuyamadığına bin pişman işe giderken akşam erkenden uyumanın hayalini kurarsın.
uyku adlı ev arkadaşının son metroyu kaçırdığı için henüz eve ulaşmamış olmasıdır. gerçek anlamıylaysa, güneş ışığından dolayı hassas gözleri rahatsız olanların gece karşılaştığıdır.
Bu saatten sonra gelip gelmemesi hiç umrumda değil. Kendi kaybeder.
bildiğiniz tüm yöntemleri uygulamak, yatakta dönüp durmak, ilk bir saat hayal kurmak, ikinci saatten sonra niye uyuyamadığını düşünmek, üçüncü saatten sonra uyuyamadığın için kendine sinirlenmek ve bu yüzden uyuyamamak, sonrasında kalkıp bir sigara yakmak, yarın erken kalkmam lazım diye söylenmek..
soundtrackler dinlemek, film mi izlesem acaba diye düşünmek, düşünmek. koyun saymaya heveslenmek, saydığın koyunların aklında canlandırdığın tarlaya atlarken birbirlerinin üzerine düşüp telef olması, esnemek, esnemek..
sonuç : uyku gelmez.
daha mühim ve iç burkan sonuç: kafanda dolaşan onlarca tilki varken, koyunları sayarak uyuyamazsın.
ve en kötüsü: yalnızlığın anlaşıldığı anlar
akp'lilerin yaşamadığı sıkıntı. hop ayranı çekiyoruz, gece oldu mu rüyalarda buluşuruz.

şaka lan şaka every day i'm çapuling.
görsel
Uykudur gelmez, kafandakiler susmuş olsa gelirdi belki.
Benim durumum bu. Her gece ya. Gerçekten bıktım.
Kafayi birseylere takiyordur, huzursuzdur. Asik olabilir. Rahatsiz olabilir ve beyin uykuya gecme komutunu veremiyordur.
ya gün içinde uyuyup uyku düzeni sikmekten ya da kafanın bin tane düşünceyle dolu olmasından kaynaklanır.

kafayı vurur vurmaz uyuyan gamsız ibnelere çok özeniyorum.