bugün

Sabah erken kalkman gerekiyorsa işte tam o andır.

Uyku galip geldi ve yine uyudum.
bütün bir kış fare kovalamaktan yorgun düştüğünüzü anladığınız zaman sahilde gelen uykudur.

görsel
Okuldan gelip yemeği yedikten sonra sanki 3 yıl uykusuz kalmışsıncasına gelen uyku anıdır.
Gece 4-6 nöbetine kalktığında o anki uyku dünyanın en tatlı uykusudur askerde ögrendim bunu sağolsun. Sabah 3.30 da kalkip hazirlanmaya ve ayilmaya calisirsin sonrasında ise bir dahaki yat saatine kadar 18 saat ayaktasindir cidden uykusuzluktan bayılabilirsiniz yorucu ve uykusuz geçen günden sonra.
onun hayalini kurarken gözlerin kapanması.
ne kadar yalnızsınız lan.
Hani 1 yıl boyunca (bazen daha fazla) bir sınava hazırlanıyorsun ve sınavın da iyi geçiyor ya. O geceki uykunun keyfi bir başka oluyor.
otobüste ineceğin yere yaklaştığında.
Gece ansızın uyanırsın, yorganı, çarşafı, pikeyi, battaniyeyi, kısacası örtündüğün her ne ise, onu yere atmışsındır uyurken.Üşümüşsündür.Cam açıktır, buz gibi olmuştur oda.Alırsın o örtündüğün şeyi kafana kadar çekersin ve yavaş yavaş ısınmanın zevkiyle uykuya dalarsın.işte bu harika.
dizilerin dibe vurulduğu sıcakların serinliğe bıraktığı sabaha karşı gözlerin kapandığı o an.
işin varsa ve alarm çalmışsa uyunan o beş dakikalık zevki hiçbir şey vermez. iki aydır istediğim saatte yatıp istediğim saatte kalkıyorum ama zevkli gelmiyor. mutlaka bir işim için erken kalkmış olmam lazım anca öyle.
erken uyandığını anlayıp geri yatmak da bu anlardan biridir.
Uyanmanız gereken cıvarlardır.
Yaz günleri serinliğin geldiği anlardır. Kışın dışarda fırtına sıcak yatak olan her an.
saatler süren yolun sonuna yaklaşırsın kullandığın araç orta şeritten sol şerite hafifçr kayar ya o saniyenin yarısı
nöbetin son 5 dakikasında, nöbetçi astsubayı beklerken saniyenin yarısı kadar zamanda gözlerin kapanır kapanır açılır ya o anlar

bi de sabah 5-6 civarında .
alarm çaldığı andır.
Sabah bir yere kalkmak Zorunda olduğunuz an Kabus gibi bastırır uyku.
anne beş dakika daha daki beş dakika.
istemeden uyandığında/uyandırıldığında gözlerini açmamaya çalışarak uykunun kaçmasının engellendiği anlardır.
Uzun süre uyumadıktan sonra o uyumaya daldığınız o an varya ooof diyorum. Bide uzun süre uykusuzluktan sonra uyandırıldığınız o an.
Açık ve nettir dostlar.
(bkz: osurduğunuz andır)
uykuya yeni dalmisken birisinin hunharca odaya girip uyanmaniza sebep oldugu andir.
Kışın evimizin sobalı olduğu günlerde sabah erkenden kalkan fedakar annemin içerisi havalansın diye pencereyi açması soğuğu bir anda hissetmek ve o koskocaman yorgana iyice sarılarak uykuya devam etme isteğinin oluştuğu andır. Dışarıdan gelen (bkz: kar) kokusu da çabası.
'Bi' beş dakika daha uyuyum sonra kalkarım.' işte bu an
Sabah namazı ile kalkman gereken o erken saat arasındaki 1 saatlik uykudur. Zaman zaman da kerahet vakti tatlı bir uyku çöker lakin o vakitte uyumayınız yine de.