bugün

köpek bağlasan durmayacak evini normalin, 2 katına kiraya veren çomarların din kardeşliği üzerinden vurgu yapması.
Çok haklı olan insandır.
Vatanını savunmadan kaçan insanların; mert bir geçmişe sahip, tarihe geçen kırılmayan sarsılmaz bir gücü tüm dünya ülkelerine kanıtlayan Anadolu insanının, bu insanlarla işi olmaz.
haklı olan tiptir. ya adamlar bizi sömürüyor resmen açın gözünüzü.
haklı veye haksızlığı bir kenara mantıklı bir kişinin beyanıdır. toprakların ancak kan dökülerek kazanıldığını bilmektedir. ne yazık ki bilmeyenler tarafından eleştirilir. bir yönüylede bizim onlar yüzünden daha fazla vergi, gss borcu ödediğimizi bilmektedir.
görsel
utanmayacak tiptir. Suriyeliler gitsin. evet çünkü biz bu ülkede kendimize yetemiyorken 4 milyonluk ve her gün yüzlerce doğuran bir millete bakmak zorunda mıyız? senin verdiğin vergilerle maaşından yapılan kesintilerle bakılıyor onlara. senden daha az maaşa çalıştığı için işe giriyor sen aç kalıyorsun. biraz gözünü aç amına koyim lütfen yani.

Diğer ülkeler göndermeye çalışıyor sen de almaya. gittikleri her yerde problem çıkartıyorlar. milletin karısına kızına tecavüz ediyorlar. izlemedin mi bir yabancı ülkede birini gasp etmesini bir çocuklu kadın önlediği için kadını ortalık yerde döven mülteciyi? tükürdü bir de üstüne. lan bu ne cesaret?! sen mültecisin mülteci. senin edepli durman lazım.

mülteciliğin de bir adabı olmalı. ya edebinle duracaksın ya da siktir olup gideceksin bu kadar basit. yeter lan!
Çok seviyorsanız siz Suriye'ye gidin orda daha Çoklar.
(bkz: arap sevicilik)
ak-it olması kuvvetle muhtemel.
benim o tip. Hiçte utanmıyorum. Bu adamlar benim çocuklarımın geleceğini çalıyorsa evet istemiyorum.
Haksız rekabet yapan, herşeye razı, vasıfsız ama hükümet politikası yüzünden sözümona vasıflı göçmenler yüzünden en iyi okullarda okumuş çocuğunun ilerde işsiz kalacağının farkında olan tiptir.
Bir de olayın diğer yönü var. Bunlar herşeye razı ve bütün işleri kapacaklar. Farklı kültürden gelip farklı hijyen anlayışı olan taze vatandaş burnunu karıştırıp o çok sevdiğimiz ülker çikolataların üretimine devam edecek örneğin. Ya da maaşını beğenmeyen türk işçilerin yerine renault'ya alınan taze vatandaş bir somunu iyi sıkmadığı için kendimizi bir viyadüğün dışına uçarken bulacağız. Ya da türk doktordan ucuza çalıştığı için hastanelerde tercih edilen bir taze vatandaş doktor yüzünden gözümüzü kaybedeceğiz.
Bu yazdıklarım yabancı düşmanlığı değil. Kimisi bizzat gördüğüm olaylardan kaynaklanan tecrübe. Bir millet kültür ve tarih birlikteliğiyle oluşur. Kan bağıyla değil belki.
Suriyelilerle ise ne tarih ve kültür birliğimiz var ne de kan bağımız.
benimdir her fırsatta da belli ediyorum bunu.
Neymiş muhtaçlarmış yardıma ihtiyaçları varmış bir de şu suriyeli çocuk ajıtasyonları yok mu. Benim milletimin sokak çocukları da aç benim insanım da kıt kanaat geçiniyor ilaç parası bulamıyor. Kimse kusura bakmasın önce bu ülkenin vatandaşı doyacak sonra başkaları.
neden utanayım? bu ülkenin vatandaşlarının rızkını yiyorlar. hiç mi denk gelmediniz yolda laf atan suriyeli erkeklere, pis pis gülüşüyorlar bir de. bu en basit örnek. sınavsız üniversiteye giriyorlar ya var mı böyle bişey peki iç çamaşır, kozmetik vs dükkanlardan çıkmayan suriyeli bayanlara ne demeli? resmen kendi ülkemizde yabancı muamelesi görüyoruz. kimse savunmasın bunları. zamanında bizim ülkemizde de savaşlar oldu, ama kimsecikler başka ülkelere gidip üreme yarışına girmedi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar