bugün

(bkz: şu şöyledir bu böyledir)
uykusuz mizah dergisinde bir memo tembelçizer klasiğidir.
* ayrıca evet iddaa ediyorum; tuvalet bilim atölyelerinden daha faydalıdır. neden mi efendim? çünkü ne zaman cevapsız bir sorumuz olsa, önemli bir sorunumuz olsa cevabı orda aklımıza geliyor.
iddia ettiği şeylerin birçoğunu kendi kendime iddia ettiğimi görünce yüreğime su serpen tembelçizer köşesi. insanın yalnızlığını alıp yerine gülücük konduran hınzır bir tavrın ürünü.
memo tembel çizer'in her hafta enfes tespitler ve çizimlerdeki enfes mimiklerle yardığı bölüm. bu haftadan:

- biliyorsunuz ki sevgili okurlar, "davulun sesi uzaktan hoş gelir"
- peki yakından?...
biraz korkunç, deyil mi?...
hele bi de bu bateriyse, yanında da distorşın gitar, elektronik aksam, dicey filan varsa...
neden?! niçün yüksek sesli müzik? niye!
- çünküüüü...
iddia ediyorum kiii...
iddi...
ney?! duyamıyor musunuz?
yaklaştırın kulağınızı!...
- iddia ediyorum kii
yükses seli müziğin amacıı...
kulağı dudağa deydirmektir!..
- efenim, buyurunuz sosyal bir ortamda, muhabbet eden kalabalık gibi bir arkadaş gurubu içerisinde kur yapmanın zorluklarını beraber izleyelim:

(masadakiler: sap kanka, kur yapmak isteyen erkek, o erkeğin kur yapmak istediği dişi, baskın muhabbetçi, kur yapmak istenilmeyen ama kesik atan kız)

- şimdik soruyorum size, bu karmaşık ortamda, sap kankanın kınayıcılığına aldırmayıp, baskın muhabbetçiyi bastırıp, diğer kızı kırmadan ve muhabbet mevzuuna aykırı düşmeden hedef kızla aradaki mesafeyi aşmak mümkün mü?!. değil!..
- şimdil aynı ortama basalım yüksek sesli müziği...
ortak muhabbet bitti kimse kimseyi duymuyor.
sap kanka kınayamıyor çünkü duyamıyor...
baskın muhabbetçi araya giremiyor...
diğer kız yok
kıza kur yapmak isteyen erkek, konuşmak için kızın kulağına bağırmak zorunda...
mesafe otomatik kapanıyor.
ve dudak kulağa deyiyor!

- iddia ediyorum! yüksek seli müzik, ikili ilişkilerde çiftlerin topluma karşı sorumluluklarını kaldırmak, sosyal aşamaları atlayıp kuru direk temasla başlatmak için vardır!..
memo tembelçizer tarafından uykusuz dergisinde pek çok mantıksız gelen konuların nasıl mantıklı açıklamaları olduğunu bize gösterdiği köşedir. *
memo tembelçizer insanı nın bir konuyu hiç alakası olmadığını düşündüğümüz başka bir konuya nasıl bu kadar zekice bağladığına şaşırdığım köşesi.
*hayatin anlami armuttur!
*nostalji gecmise degil gelecege ozlemdir!
*otomobiller aerodinamik degil sosyodinamiktir!
*televizyon sominedir!
*sinekkaydi tiras demokrasinin geregidir!
*toplumlar hayvandir!
*toplumlar bitkidir!
*hepimiz sinegiz!
*hepimiz bilardo topuyuz!
*hepimiz kiyma makinasıyız. (bkz: memo tembelçizer)
mazot 1 tl olacak..
nette olmadığın her an sevgiline bir dünya insan yazıyor.
(bkz: iddia ediyorum)
herşey çok güzel olacak.
çeşitli sitelerde ortalama fiyatı 8 lira olan, iddialarıyla hayatımda ergenekon savcılarından daha çok prim yapan memo tembelçizerin yeni yayınlanmış enfes kitabıdır.
(bkz: allah yoktur)