bugün

sen benim rüyama nasıl geldin ya.
11b ye bindim.

leyla mecnun.
"göründüğünüzden çok daha zekisiniz bu muhtemelen kötü bir durum"
'zindan adası'
unutamadığım film repliklerinden biridir Cumali'nin emeli basması, sinemada 8 kere tv de 30 kere, youtube da 200 kere izledim, yine de izlerim bıkmam.

cumali-kardeşleri yatakta yakaladık.kardeş kardeşe bunu yaparmı lan ha ? siz aile içi ilişkilerin nasıl felaketle sonuçlandığını bilmiyomusunuz lan ? ya şimdi bu çocuk mazallah sakat doğarsa.
(üzerinde sigara söndürürken) aa aaaa
cumali-aa yaa aaa...(silahı sedatın ağzına sokar) bak şimdi emel orospusu birazdan ben bu tetiği çekicem ve bu adi puştun beyni dağılacak sonra o dağılan beyinler ne olucak etrafa saçılacak ağzını kenarına daya lan.
sedat-tamam hata yaptım kız senindir abi bu mevzuyu unutalım bi daha ömür boyu karşına çıkmam abi...(ağlamaklı)
cumali-bak kimin için terk ettin lan beni bak kimin için kalbimi kırdın lan oysa ben senin için bu ülkenin en boktan adamının malını çaldım duysa saniyede yok eder lan beni ben bunu yaptım sana sen bunu yaptın lan bana bu puşt için lan yapılırmı lan bana bu yapılır mı lan bu puşt için lan.
(emel ve sedat a birer tokat atar)
eşkıya baran-yapma hapse bunun için girme yazıktır sana gençliğine. bağışla onları.
Cumali-tamam gidiyoruz ( der diğerleri çıkmıştır kapıdan en son çıkar ve sonra dönüp ikisine birden ikişer kurşun sıkar)

Cumali-birini öldürmeyi çok zor zannederdim kolaymış be eşkıya.

(bkz: eşkıya)
(bkz: ben sana değil resmine aşık oldum)

(bkz: sevmek zamanı)
Koş Forest Koş!
(bkz: ne diyon lan sen değişik)
en iyisi değildir ama en çok kullanılanlardandır.
(bkz: dalga mı geçiyorsun lan dalyarak)
(bkz: gemide)
(bkz: ezekiel 25 17)
ben bu oyunu bozarım: böyle söykü kokuyo, dimdik karşı duruş kokuyo, edebiyatın kralı var, asalet var asalet.
bir de leyla mecnundan var müsadenizle ;
-ismail abiii
+ hoooopp!
saygılar.
O lanet olası kıçını kaldırıp bir şeyler yap!!
koş forrest koş!
(bkz: the lord of the rings)
-Babalar oğullarını gömmemeli.
(bkz: Théoden)
Acı yok rocky!!!!!
Aragorn:
-Neyden korkarsınız hanımefendi?
Eowyn:
-Kafesten. Ta ki yaşlılıktan ve alışkanlıktan parmaklıkları kabullenip, büyük işler başarma isteği hatırdan ve gönülden silininceye kadar parmaklıklar arkasında kalmaktan.
öyle sessiz, uzaktan bir sevdaydı işte.
what can ı do sometimes.
http://www.youtube.com/watch?v=kz4ycOEiI64&feature=related
Size ağlamayın demeyeceğim, çünkü her gözyaşı şerden akmaz.
(bkz: Gandalf)
Benim hırçın sevgilim ( komple ).
Commudus:
-Ben bir babayım,halkım da çocuklarım...
(bkz: gladiatör)
"i m mr wolf i solve problems"
ı want to play game?
gemide filminde geçen efsane repliktir.

Kaptan: off, nabıcaz be kamil. anamız sikildi.

Kamil: kızı geri götürelim kaptan bu iş başka türlü kapanmaz.

Kaptan: çocuk olma artık cinayete girdik.

Kamil: kazaydı anlatırız. hem herif pezevenkmiş kimse siklemez.

Kaptan: sen öyle san. sen öyle san. pezevengi öldür, bir cinayet. kızı al, iki adam kaçırma. kızı en az iki kişi sik, üç ırza tecavüz. her gece esrara takıl, nerden baksan dört içicilik. heriflerin ceplerinden paralarını al, beş gasp. bütün bu bokları yedikten sonra heriflerin suratına bakıp kusura bakmayın abi kaza oldu diyemezsin. adamın götünden kan alırlar kamil kan.

hadi kız orospu, ki bu ibneler bakireydi diyorlar. bakire kız nası orospu olur ben anlamadım gitti. off her şey karışık. her şey çok karışık. neyse karı orospu siktik, herif pezevenk öldürdük, paralarını aldık. demezler mi ulan siz misiniz bu kentin zaptiyesi. sikerler olum hepimizi sikerler. amına kodumun boksörü neler açtı başımıza.

bahsi geçen efsane repliği izlemek için;

http://www.youtube.com/watch?v=rV1VD0TKyi8
kolpaçino

-kimse bizim mahallenin çocuğuna ceza kesemez len.
''Listen to me! You have to consider the possibility that God does not like you. He never wanted you. In all probability, he hates you. This is not the worst thing that can happen.'' -Tyler durden