bugün

unutulmaz film replikleri

unutamadığım film repliklerinden biridir Cumali'nin emeli basması, sinemada 8 kere tv de 30 kere, youtube da 200 kere izledim, yine de izlerim bıkmam.

cumali-kardeşleri yatakta yakaladık.kardeş kardeşe bunu yaparmı lan ha ? siz aile içi ilişkilerin nasıl felaketle sonuçlandığını bilmiyomusunuz lan ? ya şimdi bu çocuk mazallah sakat doğarsa.
(üzerinde sigara söndürürken) aa aaaa
cumali-aa yaa aaa...(silahı sedatın ağzına sokar) bak şimdi emel orospusu birazdan ben bu tetiği çekicem ve bu adi puştun beyni dağılacak sonra o dağılan beyinler ne olucak etrafa saçılacak ağzını kenarına daya lan.
sedat-tamam hata yaptım kız senindir abi bu mevzuyu unutalım bi daha ömür boyu karşına çıkmam abi...(ağlamaklı)
cumali-bak kimin için terk ettin lan beni bak kimin için kalbimi kırdın lan oysa ben senin için bu ülkenin en boktan adamının malını çaldım duysa saniyede yok eder lan beni ben bunu yaptım sana sen bunu yaptın lan bana bu puşt için lan yapılırmı lan bana bu yapılır mı lan bu puşt için lan.
(emel ve sedat a birer tokat atar)
eşkıya baran-yapma hapse bunun için girme yazıktır sana gençliğine. bağışla onları.
Cumali-tamam gidiyoruz ( der diğerleri çıkmıştır kapıdan en son çıkar ve sonra dönüp ikisine birden ikişer kurşun sıkar)

Cumali-birini öldürmeyi çok zor zannederdim kolaymış be eşkıya.

(bkz: eşkıya)