bugün

ali: su nerdesin?
su: bilmiyorum...
ali: bekle geliyorum * * *
alim: ece gitti, ne yapacağım ben şimdi?.
alim'in öğretmeni deniz: sil şu burnunu hadi, aşık olacak kadar büyümüşsün, ayrılığın acısına katlanacak kadar da büyümüş olmalısın. (bkz: süper baba)
Star tv deki bir dizide geçmiştir;
zil çalar kadın kapıyı acar kocası gelir.
Koca;neden telefonun kapalıydı tatlım
kadın:elektrikler kesikti aşkım sarjı bitmişti aşkım elektrik gelince takacağım.
Adamın zili çaldığının farkında olmayan yönetmen hala yönetmen olduğunu düşünür.
(bkz: size yusuf miroğlu yasalarını bildiriyorum)
Behzat ç.

- direniyorlar.

http://www.youtube.com/watch?v=d-ivXq9hqDY
Mr. Robot Tanrı sahnesi.

https://www.youtube.com/watch?v=GlH5s1d4feU
For the watch diyerek john snow'un öldürülmesi...
"beni beni beni bihterini" dedikten sonra kendini vuran bihter ve "hıaaaaaağ" şeklinde çığlık atan nihal'in olduğu sahne.
bihter'in intihar dan önce beni beni bihterini demesi hala kulaklarımda yankılanıyor.
yılan hikayesi'nde zeyno'nun (bkz: meltem cumbul) öldüğü sahne.
bir de sanırım öyle bir geçer zaman kide osman'ın "baba dövme beni, vuyma bana" dediği sahne unutulmayacaktır.
Sıdıka dizisinde, Sıdıka Saka ile abisi Samim Saka arasında geçer. Samim Saka'nın tiradı da diyebiliriz. Samim aşk acısı çekmektedir de Sıdıka abisine inat entel entel konuşmaktadır.

sıdıka: bla bla bla bla bla...
samim: bak sıdıka, bir aşk cinayetinin arefesindeyim. sevgilimi, onun sevgilisini ve kendimi, yalnızca sevgilimi, yalnızca kendimi yahut sadece sevgilimin sevgilisini, sevgilimle onun sevgilisini, kendimle sevgilimi veya kendimle sevgilimin sevgilisini öldürmek üzere yedi ayrı cinayet planım var. şimdi gereksiz yere kız kardeş alternatifini de sokmayalım araya. kafam karışacak.
asmalı konak - bahar'ın kanser olduğunu, kendisi dışında herkesin bilmesi ve bahar'ın abd'ye gitmek üzere gözü yaşlı uğurlanması.
bir de bir de! sıdıkanın pencere maceraları!
asmalı konak. nurgül yeşilçayın özcan denizin yanına koşarak gitmesinin ardından özcan denizin nurgül yeşilçaya şapkasını ağzından alıp takmasıdır. hai seni bekletmedim aynaya bile bakmadan geldim diyen nurgül yeşilçaya özcan denizin biliyorum bebeğim sen en iyisi şapkayı tak demesidir.
ben de özledim adlı dizide gösterilen leyla ile mecnun'un final sahnesidir.