bugün

Beni beni Bihterini.
" no more prolonging the inevitable " - breaking bad.
Say my name
(bkz: breaking bad)
beni beni beni bihterini.
doctor who - doomsday

"Sana elveda diyebilmek için bir güneşi söndürüyorum." 10th.
"You can breathe... You can Blink.You Can Cry... Hell, You Are All Going To Be Doing That..

-zzzzpfrkktd!?!!

Owwww, ho. look at that.
Taking it like a champ!"

Turkcesi, geberecegen amina godugum orospusu gebareceegn. Iah, aha. Heh. Affferim.
north remembers.
"Hayatıma bi kız girmiş. Nasıl desem, sanki ben çıkmışım kendi hayatımdan O kalmış geriye. Ama şimdi O da gidiyor."

(bkz: Poyraz Karayel)
Ferhan: Ne var bu gülümseyişin altında?

Nilgün: Sen varsın.

Ferhan: Anlamadım?

Nilgün: Sen varsın dedim ya. Ya ben az önce evde oturuyodum,kendi kendime dedim ki çok şükür Ferhan var dedim.Çok şükür dedim.

Ferhan: Yani sırf bunu söylemek için mi geldin?

Nilgün: Değmez mi?

Ferhan: Ne münasebet.Yanında başka bir mazeretin daha olsaydı mesela manava da gidiyor olsaydın bu kadar değerli olmazdı.

Yedi Tepe istanbul
dizi deil ama.
dur be vatandas basina talih kusu kondu.
Kuzey güney izleyenler bilir. . ikisi de çok iyi rol yapan oyuncular. despot bir baba, korkak ve hayalperest bir anne, yıkılan hayat ve çirkin cemre..Her izleyen kendinden bir parça bulabilir bu dizide.

--spoiler--
26.bölüm Kuzey güney kavgası sonrasi evi terkeden güneyi engellemek için handan, samiye: 'sami, gidiyor!' der. saminın cevabı Belki de dizinin en vurucu cevaplarindan biridir.

'hapse gitmiyor ya.'

karakterler susar. o 3 saniye boyunca nefret,öfke,pişmanlık,hüzün,şaşkınlık konuşur.
--spoiler--

--spoiler--
bir diğeri de 41.bölümdeki Ali'nin morgtaki sahnesi. Kıvanç tatlitugun zirvesi. Herkes arkada ağlar, kimse laf etmez. Kuzey, Aliye bakar. Sami onu alıp götürmeye geldiğinde beni gözyaşlarına boğan haykirisi gelir.

'oğlum Burası soğuk lan!'
--spoiler--
"Who wants to be king?"

(bkz: vikings)
görsel
“Kaos bir çukur değil, kaos bir merdivendir. Yükselmeye çalışanların çoğu düşmüş, tekrar deneyememiştir. Düşüş cesaretlerini kırmıştır. Bazılarına ise yükselme şansı verilmiştir ama geri çevirmişlerdir. Onlarda krallığa, Tanrılar’a veya aşka tutunmuştur. Hayallere kapılmışlardır. Gerçek olan yalnızca merdiven. Tek çare ise yükselmek."

serçeparmak / game of thrones
"Üstüne vazife olmayan seyi yapma, sonra niye yapmiyorsun diye hesap sorarlar" - Kardes payi.

Bu tavsiyeye uydugumdan beri hayatim gercekten biraz kolaylasti.
görsel
Adam.
görsel
Daha ne kadar doğru yapmak adına yanlış yapmaya devam edeceğiz?
Person Of interest
+ Ömer, ziyaretçin var.
- Yıllardır buradayım Salim Efendi kabul ettim mi ziyaretçi?
+ Ben de öyle dedim. Adımı söyleyin dedi.
- Neymiş adı?
+ Eyşan :(
What’s dead may never die.
nefret mi edeceksin? benden et ben senin nefretine de razıyım, ben senden gelecek herşeye razıyım yeter ki başkasını sevme.
"Ben Dexter’ım ve ne olduğumdan emin değilim. içimde karanlık bir şeyin olduğunu biliyorum ve onu saklıyorum.. Kesinlikle o konuda konuşmuyorum. Fakat o orada, her zaman..."
(bkz: dexter)
kapat şu müziği muhittin abi.
görsel
görsel