bugün

kaynaklar doğrulamasa da 3 ekim 2009 tarihinde gerçekleşecek tek günlük açık hava festivalidir.
duyulan ilk grup ise kalmah**. heyecanla bekliyoruz.
kalmah gelsin gelsin dedik, en sonunda geliyor, tabi patlamaz ise. Patlama ihtimali düşük çünkü organizasyonu yapanlar, daha önce bizleri
dark tranquillity,amon amarth,paradise lost,arch enemy gibi devlerle buluşturan unirock ekibi. biletix'te de etkinlik mevcut. en kısa zamanda mekan ve bilet fiyatları açıklanacakmış.heycanla bekliyoruz. en önden alacağım biletimi.*

edit: organizasyonla ilgili linkler;

http://www.lastfm.com.tr/...+Unirock+Extreme+Open+Air

http://www.biletix.com/yakinda.htm?id=134
kalmah'tan sonra 2. grup olarak graveworm'un açıklandığı festival. iyi gidiyor şimdilik. bir adet old school death metal grubu da lazım. hasretiz yıllardır.
üçüncü grup hollanda'nın yükselen yıldızı legion of the damned.
ayrıca (bkz: #4221640)
olm pentagram ne, ya, neyse ya bişey demiyorum.
extreme diye bir ibare var yukarıda ama ben anlamını bilmiyorum galiba.
kalmah'ın turistik gezi için geleceği organizasyon.
mor ve ötesi'nin ultra extreme hardcore şarkısı cambaz'ı canlı dinleyebileceğimiz festival.
yine en iyisi pentagram olacağa benzeyen festival.
büyük ihtimalle daha önce carnophage dinlememiş insanları hasiktir mertebesine çıkaracak festival. zira canlı performans tanımlarını gözden geçirecekler büyük ihtimalle.
http://www.eksimuzik.com/...me-open-air-festival.html
kalmah varken, legion of the damned varken tamamen ticari kaygılarla mezarkabul'ün headliner olduğu festivaldir. yazık, günah. hevesimizi kursağımızda bıraktınız.
graveworm, kalmah ve legion of the damned izlendikten sonra, ya dorock'a ya da old school'a gidilecek festivaldir. her şey güzelken illaide bir yerden sıçmak gerekiyor..
aganın pokunun üstüne pok olur mu lan ? pentagram kim? tamam severiz ederiz ama kalmah varken kime bok yemek düşer? Yine babalarının refakatinde gelen küçük kızcağızların dolduracağı konser olacak o zaman. Dimdik ayakta dikilip kalmah dinleyecez demekki. Kalmah, kalmah dedim. Heroes to us'u çalmazlarsa onlarıda sikeyim.

not: etraftaki değnekçilere öğrenciyim abi derseniz, 10tl yerine 5tl alıyorlar. nasıl iş anlamadım, öğrenciyim arabayla geziyorum...
göte girmiştir. pekka'nın parmağı: http://www.kalmah.com/images/finger.jpg
allahın cezası festival olmuştur an itibariyle. kalmah iptal. konser öncesi *ok var parmağını sakatlamış herif. aklımı kaçırmak üzereyim. of ulan of.

http://www.kalmah.com/images/finger.jpg
yarim saat once gidip biletini aldigim konserdir. ah ulan pekka. elden bilet bulunur.
türk metal camiası için en cenabet geçen hafta olduğunu ilan eden festivaldir. önce destruction şimdi kalmah iptal olmuştur. pazar günü bütün camia olrak hamama gidelim de önümüzdeki konserler patlamasın...
xasimus'la beraber gönülsüz olarak, sırf biletler ziyan olmasın diye gideceğimiz festival(!)
gidilmediği takdirde bilet ziyanı olmayacak festivaldir.zira kalmah'ın telafisi olacağı ve mevcut biletlerle ufukta ki kalmah konserine katılınabileceği gelen haberler arasındadır.
ufuktaki kalmah konseri garanti olmadığından, yarım ağızla söylenmiş olmasından ötürü biletler heba olmasın diye gidildi. ses sistemi maalesef çok iğrençti. allahtan legion of the damned varmış dedirtti, ve evet velisiyle gelen küçük çocuklar vardı.
extreme fest falan olmamıştır. graveworm sevenlere lafım da yok da graveworm çok gereksiz bir grupmuş, ben de neden dinlemiyorum diyordum. kalmah'ın iptali çok seyirci kaybettirmiş, mekanda gözlemlediğim kadarıyla bin kişi ya vardı ya yoktu.legion of the damned ise sadece onu bilenlere çaldı. adam o albüm var mı diyor beş kişi bağırıyoruz, şunu çalalım diyor aynı beş kişi seviniyoruz. her şarkılarını hatasız ve eksiksiz çaldılar. bu konserlerde 18 yaş sınırı konulmalı çünkü mekanda yetişkinden çok çoluk çocuk vardı, mekanda alkol satılıyor, bunu da düşünmek lazım. okul gezisinden çıkmış gibi gelen genç arkadaşlarımız pentagram için gelmişlerdi bu belliydi. legion of the damned çaldı biz çıktık, gerisini bilemem. ağanın bokunun üstüne bok olmaz.
hem graveworm'a hemde ozellikle legion of the damned'a yazik olmustur. adam albumumuzu alan varmi dedi, 3 kisi saydiktan sonra salladi. sonra kivirip size kendimizi tanitmak icin burdayiz dedi, biraz acinasi bir durum oldu. kalmah gelmemesiyle altindaki bu iki gruba da yazik etti. graweworm'u bilmem ama legion of the damned gayet iyiydi. surekli ayni tadi veren sarkilari olsa da iyiydi. liselilerle pentagram dinleriz dedim ama, konserde 8 yasindaki kiz cocugunun gormeyi de planlamiyordum. kafam sikildi, pentagram'i izlemeden ciktim. unirock ekibi boyle zevksiz bir organizasyonla prestij kaybetti.
3 ekim 2009 beşiktaş denizlispor maçı için inönü'ye girecekken lunaparktan gelen brutal ve scream vokal sesleriyle ilgimi çekip beni kendisine doğru yürüten festivaldir...

merak edip mekanın önüne yürüdüm ve bir metalci arkadaşa ''şu an kim çalıyor?'' diye bir soru yönelttim... sonra da bana verdiği grup ismini ilk defa duymuş olmama mı yoksa metalci arkadaşa grubu tanıyormuş gibi yapıp ''hıı anladım sağol'' diye yalan söyleme mi yanayım bilemedim. sonra ne mi yaptım?kuyruğumu kıstırdığım gibi kapalı'nın güvenli!?! kollarına kendimi bırakıverdim.

heavy metal artık benden geçmiş sözlük... ben moonspell'lerde, cradle'larda, morbid angel'larda kalmışım...

(bkz: sözlük yazarlarının itirafları)