bugün

umut sarıkaya benim için her zaman özel bir yerdedir.tam bir anadolu çocuğudur kendisi.yazılarını kendime daha yakın hissederim. fırat budacı' da ise daha mesafeli bir tavır var. bu adamı sevenlerin dahi ' aynı ben yaa ' dediğini işitmedim .

fırat budacı' nın tespitleri ve yazma stili tabii ki çok güzeldir ancak hiçbir zaman hem güldüren hem ağlatan, eskilere götüren, noltalji yaşatan, aynı zamanda ders alabileceğiniz kalitede işler çıkaramamıştır.

fırat budacı dünyaya yeni ayak basmış bir uzaylı misali her şeyi 'enteresan' bulup, her şeyden kendini soyutlayarak yapar tespitlerini; umut sarıkaya ise olayların içindedir 'orjin' dir, bu yüzden daha hayatın içindendir.
birisi (umut sarıkaya)tespitlerini çizerek, birisi de (fırat budacı) yazark kitlelere duyurmayı tercih etmiştir.
hiçbirisi bizim gibi kendimizden alakasız kimseleri boş yere horoz gibi dövüştürmeyi sevmez.
Umut sarikaya artik kendini tekrar etmekte ve beni guldurmemektedir karikatur acisindan . Yazilari karsilastirirsak firat budaci gömer .