bugün

trabzonspor'u türk futboluna armağan eden 3 futbolcu.
çankırı-çorum-yozgat neyse bunlar da odur
sabri'siz bir hiç olan üçlü.
burak yılmaz'ın fazlalık olduğu üçlü.
Trabzonsporluların arkalarından üzülerek baktığı ve Galatasaray'ı uçuran üçlüdür. Şampiyonlar liginde değerleri coşacaktır.
ıssız bir adaya düşsem yanıma alıcağım 3 şeydir.
BiR PENALTI, BiR SERBEST VURUŞ KAZANDIRABiLEN iKiLiNiN ARKASINDA BiR DURANTOP USTASI SELCUK INANI OLMASIDIR. BiR METiN-ALi-FEYAZ ETMEZLER.
(bkz: bir messi değil)
yetenekli-çalışkan ve sahtekardan oluşan üçlü.
(bkz: engin baytar)
(bkz: ceyhun gülselam)
görsel

ulan.. neyse susuyorum, gülmeye devam ediyorum..

edit : 2010 sezonunda galatasaray'a burak yılmaz'ın attığı gol sonrası sevinmelerinden alınmış bir fotoğraftır..
(bkz: şeytan üçgeni)
pes 2013 de harikalar yaratandır.
Bugün kayserispor un canını yakan üçlüdür. Gerçi bu üçlünün şımarık çocuğu burak yılmaz ı pek sevmesem de bugün kayseri ye selçuk un al da at artık dediği pozisyonda golünü attı.
kalburüstü maçlarda sahadan silinen üçlüdür.
dosta korku düşmana güven veren lazutlardır.
melo olmadığında güzel işler yapabilen üçlüdür.
burak elmander değişikliği ile muhteşem olan gruptur.
burak yılmaz bu 3'lü için yetersiz kalmakta.
türkiye nin messi-xavi-iniesta üçlüsüdür.
bir galatasaray'lı olarak özellikle şampiyonlar ligi'nde iş yaparken görmek istediğim üçlüdür. malik fathi gibi hayatını sol bek olarak geçiren bir adamın olduğu defansa 3 gol atmış olmak abartılacak bir durum değildir.
işlerinin yapıp futbol oynayıp gol attıkların da bile bok atılmaya çalışılan galatasaraylı oyunculardır.
kayserispor maçını ölçü alan insanlar için muhteşem olandır. sizleri şampiyonlar liginde de görmek isteriz gençler.
bir galatasaraylı olarak sow-kuyt ı kendilerine tercih edeceğim 3lü.
şimdi selçuk dribling yeteneği pek de parlak olmayan, yalnızca ayağına geldiğinde killer ball dediğimiz öldürücü ara paslarını atabilen, oyun zekası ve topa hakimiyeti üst klas olan bir oyuncudur. onu benzetsek benzetsek pirlo'ya, xavi'ye benzetebiliriz. gerçi her iki oyuncunun da dribling seviyesi, selçuk'un mevkisine oranla olan dribling seviyesinden üstün ama olsun.

umut bulut, yetenekleri kısıtlı, hava hakimiyeti, pres ve boş koşuları çok iyi yapabilen bir arkadaşımız. takım arkadaşı elmander'in 2-3 sene önce bolton ve daha öncesinde toulouse'de yaptıklarını andırıyor. o yüzden 28-29 yaşındaki elmander'e benzetebiliriz. kondisyon ve güç seviyesi, fizik durumuna göre süper bir seviyede umut'un.

burak'ın meselesi apayrı. tamam biraz etik ve futbol ahlakı açısından zorluk çektiği aşikar, ancak türkiye'deki en iyi yerli forvet oyuncusu olduğu gerçeğini değiştirmez bu. bir de her sene üzerine koyduğu özelliklerini de eklersek onun ne denli bir gelişim gösterdiğini anlamak pek de zor olmaz. burak'ın dribling yeteneği, artık uluslarası raddeye ulaşan son vuruşları - her ne kadar topu stop etme ve karşı karşıya kaldığında soğukkanlı özürlü olması devam etse de- ve pozisyon alması umut'tan daha iyi derecede olduğu için umut'tan bir gömlek ileri derecede. onu da bu özelliklerinden dolayı benzema'ya benzetiyorum ben. ne yapaydım, ronaldo'ya mı benzeteydim.

tabi ki benzettiğimiz oyuncular arasında dağlar kadar fark var ve üçü de o oyuncular seviyesine gelemeyecek (umut elmander'i yiyebilir, bir ihtimal) ancak türkiye standartlarında her zaman iş yapabilecek vazifededirler. fatih terim'in eline gelmeleri onlar adına ayrıca bir şanstır tabi ki.
bir xavi, iniesta, messi üçlüsü değildir. değildir ne lan yanından geçemez. ama türkiye standartlarında iyidir, güzeldir falan filan.