bugün

Sacmalayan insandir. Umutlu olmak bir kusurdur.
shawshank redemption' un andy dufresne karakteridir.
bir umuttur yaşatan insanı.
kaybetmesi muhtemeldir.
(bkz: hope springs eternal)
''beklersem gelmez ki.
beklemesem gelir mi?
umut vardır.
beklemediğim zaman umut vardır.''

umudun kaybedilecek bir şey olmadığına ayıkmış kimsedir. umutsuzluğa dair her düşüşün içinde umut olması.
Will Smith'in filminden etkilenmiştir.
tutunacak başka dalı olmayan insan. Unutmayın, umut herşey!
nefes alan her insanin içinde biyerde hala umut kırıntısı vardır:/
takdir ettiğim ve gıpta ile baktığım insandır. ben hayattan umudumu kaybetmedim tabii ki. umuda inanıyorum ama umudu diri tutamıyorum. sorun orada. kendi kendimi kırıyorum, insanları kırmamak için uğraşırken ister istemez kırıyorum. ardından yine de hayata umutla bakasım gelirken ama kendimi kandırıyormuş gibi hissediyorum. inançlı da biriyimdir aslında. sadece biraz uzak kaldım. o da kendi hatam ve insiyatifimle. bir işe başlayacak gibi olurken içimi bir korku sarıyor. içinde kayboluyorum. o kadar içime döndüm ki kendimi bulamıyorum kimi zaman. süper baba dizisinde ki fiko'nun kankası nihat'a sürekli dert yanıp, ne halt edicem ben der gibiyim.
(bkz: Semih Şentürk)
(bkz: nihat kahveci)
Nefes aliyorsan umudun vardir.Gunes bilr bu dunyadan umudunu kesmemis hergun tum kotuluklere ragmen doguyorsa hayiflanmak niye.
yaşamak için bir sebebi vardır. bu bir aile bireyi, bir eş, bir çocuk, bir kedi veya köpek dahi olabilir. yeter ki sarılcak bir şey bulun o zaman umut hep oluyor.
Umut bittiği zaman hayat da biter. Bunu öğrenen insan umudunu bağladığı şeyin olmayacağını, sonu gelmeyeceğini bilse bile o umudu içinden çıkartıp atmaz. Umut her zaman vardır. insan umudunu, hayatını tek bir şeye bağlamadığı zaman, her zaman başka konularda onu hayata bağlayan ve umut veren şeyler olacaktır.
(bkz: ya umutlar biterse)
Umut kaybedilirse yaşam aslında son bulmuştur yaşayan organik bileşikten başka bişey olmaz insan bu sebeple bir umudunuz olsun bin umuda bağlanmak için boşuna bu dünyada olmadığınızı anlamak için.
Umut fakirin ekmeğidir.
Hayatta sırtı yere gelmeyecek insandır.Yaşadıkça umut hep var olacaktır.Yeter ki umuda doğru yol alın.
Yaşamın, acısı, tatlısıyla insanoğluna sunulmuş bir hediye olduğunu bilendir.

Sarılacağı, tutunacağı birşeyler bulur hep.

Ailesi, dostları, gitarı, kitapları, mavi saksıda duran fesleğeni...
Bulur işte...
Yaşamak güzel şey, umutla yaşamak katmerli güzel.
normal olan bizimki arkadaşlar. sonu ölümle biten bir hadisede neyin umudundasınız?
hedefsiz insandır .
yakınında kendisine gerçekleri söyleyecek bir dosttan yoksundur.
beklentilerimiz için ümitvar olmanın kötü bi' yanı yok ki.
yalnızsındır, beklemediğin anda biri çıkar karşına. maddi ve manevi sıkıntıların vardır, bir sabahla düzene girmeye başlar her şey.

"bunca yıl sönmemiş umudum. nisan değilse mayıs, perşembe değilse pazar." diyor, attila ilhan.