bugün

çarkını öğrencilerin döndürdüğü, başarısız yönetilen bir ticarethane. 3.sınıf okuyan bir mühendislik öğrencisi olarak gözümde bu okul budur, fazlası değildir.yazdığım güne binlerce kez lanet okuyorum. çok geri kalmış çok ! 1980'li yıllarda mühendislik okuyormuşsunuz hissine kapılırsınız burada. sıfır uygulama, 1-2 eğitim modeli, koskoca fakülte de 2-3 tepegöz,fotokopi makinesinin çalışmasıyla oluşturulan notlardan işlemeye çalışan mühendislik disiplinleri. piyasa yapmak için birebirdir ama bu okul. ileride bursa'da bir mekan açacaksan, gel oku birader işletme falan, park et arabanı kütüphanenin önüne, feci çevre yaparsın ! sazan düşürürsün !
öyle bir üniversite düşünün ki yeni akademik yılı başlangıç tarihi başlangiçtan sadece 3 hafta önce belli oluyor. sırf bu yüzden doğru dürüst hiçbir plan yapamıyor hatta staj bitiş tarihinizi bile belirleyemiyorsunuz. işte orası uludağ üniversitesi dir.*
gidince göreceğim üniversitem. sıkıntısız yıllar temennisiyle..
okuduğum üniversite olmakla birlikte saçma sapan bir üniversitedir. birkaç iyi akademisyen vardı o dönemlerde, şimdilerde o da yoktur. zaten üniversiteler arası rekabette hiçbir yerde derecesi olmayan bir üniversitedir. derece dediysem ilk 3'ten falan bahsetmiyorum, ilk 20 falan!
uludağ sözlük sayesinde tercihlerim arasında bulundurmamayı düşündüğüm evrenkent.
(#12849923)' e ek olarak, ingilizce, fransızca, almanca öğretmenliği okuyacak öğrencilerin hazırlık okumak ya da hazırlığı atlamak amacıyla 13 eylül' de sınava gireceği üniversite.
bu yıl bahar şenliğinin yapılmadığı üniversitem.
görükle köyünü, eğlence merkezine dönüştüren üniversite.
kendisinden ziyade sözlüğü öne çıkar.
taşakları yalanası üniversitedir. değerini seni kaybedince anladım lan.
Havası çarpar , kampüs o kadar büyük ki bulunduğunuz yerden en fazla 3 - 4 bina görebiliyorsunuz .
kayıt sırasında öğrenci kimlik belgesi alanların, 19 eylül' de öğrenci kimlik kartlarını alabileceği üniversite.
her sene yaz okulunun bittiği, bütlerin geldiği geyiği dönen üniversitedir.yeni başlayanlar için yazalımda 'ananzaaaaaaaa' tarzında sevinç gösterilerinde bulunmasınlar arkadaş ortamında.
ders seçimleri sırasında dandik otomasyonu sayesinde bilgisayar başında insana sinir krizleri geçirtebilme kapasitesine sahip üniversite.
her zaman ki gibi ders seçimleri sırasında otomasyon yüzünden öğrencilerine sinir krizleri geçirten üniversite.
yeni web sayfasını her açtığımda webmaster'ının kulaklarını çınlattığım üniversitedir. nerede o eski caanım site nerede bu ucube!
kayıtta numaramı yazmamı istediklerinde çat diye yazarak bu sene kayıt yaptıranlar arasında numarasını ezbere bilen tek öğrenci olduğumu öğrendiğim üniversite.
her yıl belirli bir miktar ergeni bünyesine katarak diğer üniversitelerimizden geri kalmayan kalbur üstü eğitim kurumumuz.
ali osman sönmez ve görükle kampüslerini 93 adlı otobüsün bağladığı üniversite. ali osman sönmez kampüsü terminalin yanıbaşındadır neredeyse. görükle kampüsü ise şehrin diğer ucundadır. bu mesafeyi alan tek otobüs de 93' dür.
ilk günün özeti aşağıdaki biçimde olan üniversite:
- metronun görükle kampüsü' ne gelişiyle birlikte ulaşım öğrenciler açısından daha da rahatladı.
- 93 ile yolculuk yapmak işkence...
- eski öğrencinin rahatlığı, yeni öğrencinin tedirginliği hemen fark edilebiliyor.
- öğrenci otomasyonu yine çıldırtmakta...
- eğitim fakültesinin üç binası varmış. ben iki tane sanıyordum.
- fransızca ve almanca hazırlığın ali osman sönmez kampüsünden görükle kampüsüne alınması daha iyi olmuş.
- ama memnun muyuz? evet, kesinlikle...
şehrin merkezine yakın olsa bursa'yı daha farklı bir şehir yapacağını düşündüğüm üniversite.
19 2ylül 2011 itibari ile bursaray ile şehir merkezine bağlanmıştır nihayet. tüm üniversite öğrencilerinin gözü aydın; umarım şehir merkezine ulaşımın kolaylaşması vesilesi ile görükle bataklığından da kurtulurlar.
ingilizce hazırlık kitaplarının 425 lira olduğunu öğrenince direk ordan uzaktaştığım üniversite.
Her sene kayıt zamanı otomasyon sistemi çöken, her sene öğrencilerin küfürlerine maruz kalan, ama bir o kadar da güzel olan üniversitedir. iktisadi ve idari bilimler fakültesinde devam zorunluluğu olmaması, iibf öğrencilerinin, okula sadece sınav zamanlarında uğramalarına neden olmaktadır. Okula uğramayan öğrenciler, görüklede ortamlara akıp, partilerde gezmektedir.

Not: Yıllardır bitmeyen oditoryum inşaatı ve yüzme havuzu inşaatı tamamlanmış olmakla birlikte, üniversiteye metro gelmiştir.
çoğu zaman insanı sinir krizine sokabilcek aksaklıkları ve bazen de gerçekleştirdikleri güzel etkinliklerle içinde yaşamakta olduğumuz okuldur. yazın terminalde o ağır eşyalarla 93e binmenin çilesi anlatılmaz yaşanır derecededir. tepiş tepiş olmuş valizlerle ve ayakta kaldığın bir otobüste 1 saate yakın yol gidersin savrula savrula. aynı zaman da öğrencileri sinir eden bir başka yanı ise her sene düzenlenen ama düzenlenmesinin hiç bir işe yaramadığı otomasyon sistemidir. düzenli olarak her öğrenci her sene otomasyon yüzünden madur olmuştur yada olacaktır. hiç mi güzel yanı yok derseniz tabiki de var. görükle gibi bir yer öğrenci yerleşkesi olmuştur ve orda kimse kendini yabancı gibi hissetmez. düzenlenen aktivitelerin servislerinin kalktığı yer de yine görükledir bu açıdan öğrencilere büyük kolaylıklar sağlamaktadır. aynı zamanda bu sene açılan makina mühendisliği binasıyla kızların gidiş güzergahının değişen güzide okulumuzdur. hazır yeri gelmişken yeni gelenlerin heveslenmemesi için bir dipnot düşmek istiyorum. bu okulda şenlik yoktur eğer şenlik ihtiyacınız varsa civar üniversitelerden arkadaş edinmeye bakın.