bugün

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan 15-18 yaş arası gençlerin aşırı yoğunluğu...
sözlüğün cinsel sapkınlık, hakaret, küfür , ayar verme mekanı haline gelmesi.çoluk çocuğun eline düşmesi.
seviysizlik, saygısızlık diz boyu.

edit:imla
entry silme konusunda moderasyonun çok dar sınırlara sahip olması. biraz işin makara kısmına da izin olmalı. sözlükten zevk almayı engelliyor.
belli bir yaş aralaığında olduğunu tahmin ettiğim bir çok yazar şu minvalde yazıyor.

diyelim ki başlık, kurban bayramı yazar şöyle tanımlıyor başlığı;

'' vakti zamanınında hz davut allahtan bir çocuk istemiş şayet bu gerçekleşir ise ona en sevdiği varlığı kurban edeceği üzerine de yemin etmiş. gel zaman git zaman hz davut'un bir kızı olmuş hz davut kızının adını ayşe koymuş. ayşe biraz büyüyünce hz davutun aklına ettiği yemin gelmiş. her ne kadar yüreği elvermesede allahA sunduğu bi kaç kurbanın kabul görmediğini anlayınca kızını allah'a kurban etmeye karar vermiş. ayşe'yi kurban etmek maksadıyla hazırladığı bıçağını iyi bileliyerek bir sabah evden çıkan hz davut tam kızını kesecekken gökten israfil adında bir melek beraberinde bir keçi ile inerek kızının kurban etmemesini zira allahın kendisini affettiğini buyurmuş. bunun üstüne evli evine köylü köyüne dağılmış.''

millet bu tanımın altına başka bir tanım yapmayınca bi müddet sonra bir boş bakınızla şöyle yazıyor

(bkz: bilgi fakiri sözlük yazarları)

şimdi böyle bir tanımın akabinde insanın düşünmesini sağlayan yerlerinin bir kısmı felç geçirdiğinden neyi nasıl düzelteceğini bir an şaşırıyor ve derin bir sükunetle bildiklerini teyit etme ihtiyacı görüyor. bunu yaparken görüyor ki hz davut denilen hz ibrahim, ayşe denilen hz ismail hemde kız değil erkek, gökten inen melek israfil değil cebrail bereberinde getirdiği de keçi değil koç v.b, şimdi bu tanımın nesini düzelteceksiniz. velhasıl deve'ye sormuşlar boynun neden eğri demiş ki uludağ sözlük yazarıyım...
(bkz: kaloriferlerin çalışmaması)
(bkz: doğalgazın kesik olması)
sözlük kavramının tam olarak anlaşılamaması. yani soldaki menüye dikkat ederseniz "akp chp ye böyle demesi, bahçelinin konuşması, ateist olmak, namaz kılmayıp zekat verenler" falan gibisinden sürekli din ve siyaset konuşulan ve forum gibi birbirlerine karşılık veren bir ortama doğru ilerlemesidir. Sözlük aslında hayatın ta kendisidir. siz hayatta sadece din yada siyaset konuşmuyosanız burdada aynı şeyleri konuşmanın gereği yoktur. Bu yazarlar sözlüğü sınırlıyarak yeni gelen yazarlarında sürekli aynı konuda yazmalarına neden olmaktadırlar. Ufkunuzu geniş tutun, çünkü sözlüğün bir sınırı yoktur...
insanlara gerizekalı deyip, yaptıklarının aptalca olduğunu savunduktan sonra bana niye eksi verdiniz böhöö böhöö diye zırıldayan sözlük yazar(lar)ı.
sol frame kirliliği.

(bkz: noluyo lan)
Bir entry yazıp hiç eksi almamasını isteyen yazarlar. Düşüncelerini eksi oy alırım diye yazmayan, fikirlerini yok sayıp karma ile kafayı bozmuşlar, yazdığı her entrynin altına eksi ile alakalı edit döşeyenler, oy verenleri bir sınıfa sokmaya çalışıp, yaftalamaya çalışmaları.

ne lan bu çocuk parkı mı burası?
başlığa karşılık, cevap mahiyetinde başlık açmak.

başlık denizine dönen sol frame vs
Yazar olucam derken girdiği entrylerle sözlüğü mahveden insan.
ismi önemli değil bir yazarın şehit annelerine pespaye demesi.

pespaye kelimesini sözlükten sordum, sözlük bana pespaye eşittir soysuz dedi.

çok üzüldüm zoruma gitti, gözlerim doldu. siktir olup gideyim ulan şu sözlükten dedim, ama bu tip insanlara katlanmak zorundayız dedim. gidemedim. ama soğudum sözlükten..
Sürekli olarak etnisiteye dayalı başlık açılmasıdır.
dinci - ateist, kürt - türk, akp'li - kemalist kavgaları.
(bkz: klima)
sık yapılan yazım hataları.
(bkz: nenesini ahırda ata sakso çekerken bulan torun) bu tarz espri yapıcam derken sıvayan entryler fazla bile gelir sebep olarak.
kimi işlevleri ya da işlevsizliği ile sözlüğü yazarlarını çekememesi, ya da itmesi durumu. çoğu özelliği ile sağlam bir temeli olan sevgili sözlüğümüzde tek sıkıntı sol frame'in hızlı akmasıdır. uzun uzun yazdığınız giriler, yani başlıklar çok kısa sürede 2 ya da 3. sayfaya düşmekte, bir nevi kaybolmaktadır.

yine de iyi ki varsın uludağ.
(bkz: inci sözlük)
sevgilimle kavga ettiğim zaman dilimine rastlar hep.
edit: insanın kendinden bile soğuyabildiği nadir dakikalardandır o an.
(bkz: hicbiseyebosunaiclenmeyenadam)
yavaş yavaş liseli sözlük moduna geçmesi.
gereksiz belaltı muhabbetler.*
bazen 750 tane başlığa bakıp altına tanım girilecek bir tanesinin bulunamaması.
kişisel olmayan, bilgi amaçlı entry lerin bile eksilenmesi. ki en çok güldüren ve küfür ettiren budur şahsımı. başlığın okunup, entry nin okunmaması. bazen sol sütunda entry girecek tek başlığın bulunmaması gibi gibi gibi sayılabilir.

ÖRNEĞiN BU ENTRY NiN BiLE EKSiLENMESi
güncel Önemli Başlıklar