bugün

2006:

merhabalar efendim,

küçük bir ricada bulunmak için geldim. üzerimize rahat bir şeyler alıp buyrun alt satıra geçelim:

artık chat'te yazar gibi yazmaya bir son verelim. moderasyon olarak girmiş olduğumuz ilkokul öğretmeni tribinden çıkmamıza yardımcı olun lütfen. gammaz arkadaşlar gammazlamaktan, biz düzeltmekten yorulduk. o yanlışları yapan yazarlar ise dünyadan bihaberler. o nedenle bahsi geçen yazarlarımız entry silinme sebeplerinde "yazım kurallarını katletmek" gibi bi madde görürlerse şaşırmasınlar, isyan bayrağı çekmeden önce de bu satırları tekrar okusunlar.
-de, -da bağlaçlarından geçtik, yazarların kullanacağı nokta, virgüle hasret kaldık.
"z" yerine "s" harfleri*, ünlü harf tasarrufu ise diğer can sıkan, göz yoran hatalardan.

örnekleri çoğaltmak yer işgalinden başka bir işe yaramayacaktır. entryi yazıp "ekle" demeden önce, 'ne yazmışım?' diye bi dönüp okumalıyız. demem o ki; lütfen dikkat edelim. okura saygı gösterelim.

göstereceğiniz hassasiyet için şimdiden çok teşekkürler. sizi seviyoruz. sevildiğimizi biliyoruz.*

*** gördüğünüz gibi adamlar rica ediyor, pek bir efendi canlarım. çok şeker lan bunlar.

2007:

23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramımız kutlu olsun.

bu özel gün için kutupsal form ve hunlu arkadaşlarımızın hazırlamış olduğu 23 nisan temasına görüntü ayarlarınızdan ulaşabilirsiniz.

yazar arkadaşlarımıza bu çalışmaları için teşekkür ediyoruz.

uludağ sözlük moderasyonu.

** adamlar kutluyor üzerine özel bir çalışma yapıyor.

2008:

uludağ sözlük moderasyonu olarak tüm mutlu uludağ sözlük çiftlerinin 14 şubat sevgililer gününü kutlarız. tek yazarlara da iyi günler dileriz.

çift çift gezen, koşan, yemek yiyen mutlu sevgilileri görüp hüzünlenen yazarlarımızın da teselliyi uludağ sözlük'ün sevgi dolu bağrında aramasını öneririz.

içten bir şekilde söylenecek olan uludağ sözlük benim sevgilim cümlesi de 14 şubatın daha iyi geçmesini sağlar. sağlayabilir. denemenizi canı gönülden dileriz. işe yaramazsa da yapacak bir şey yok.

uludağ sözlük moderasyonu.

** 14 şubatı bile kutlamış canlarım üstüne tek olanlarımı unutmamışlar. çokta samimiler hala, uludağ sevgilim benim.

2009:

17 ağustos 1999 marmara depreminin 10. yıl dönümünde ölenlerimizi rahmetle anıyor, kalanlara bu acılı günde baş sağlığı diliyoruz. önlemlerin alındığı ve insan hayatının ucuz sayılmadığı günler dileğiyle...

**unutmamışlar, saygılar.

2010:

arkadaşlar,

1 nisan şakamız sona ermiştir. emeği geçen herkese teşekkürler. sürç-i lisan ettiysek affola...

not: herkes giderken çöpünü atsın lütfen. *

**şakacılar sizi. çöpü atarız tabi ne demek.

2011:

merhaba arkadaşlar,

alpi kullanıcı adlı yazarımız alper kaya'nın ''08.00'' adlı kitabı, postiga yayınları arasından çıkmıştır.

http://www.idefix.com/kit...?sid=tnmb34os1860bsb3dfs9

kendisine yazın hayatında başarılar dileriz.

**yorumsuz.

2012:

salca ve zall şu an renkli fikirler programında yayında. izlemek için: http://www.olaytv.com.tr/

** aferin medyaya açılmış uşaklar.

2013:

arkadaşlar merhaba,

yeni yazarlarımıza hatırlatma amacıyla,

entry girişine tanım vb ifadeler yazmak; (bkz: #14774123)
spor müsabakası başlıkları; (bkz: #14774151)
eksi oy verenlere hakaret etmek; (bkz: #14774160)
hesap paylaşımı; (bkz: #14774164)
dedirten ve kalıpları; (bkz: #14774171)
bakınız özelliğinin amacı dışında kullanımı; (bkz: #14774179)
imla ve dilbilgisi konusu; (bkz: #14774186)
spoiler kullanımı; (bkz: #14774199)
üstteki entry'lere cevap niteliği; (bkz: #14774218)
spor müsabakalarında link istemi; (bkz: #14774225)

gözden geçirilmesini önemle rica ederiz.

ayrıca;

* özellikle 'başlığı açan' 'başlık sahibinin de söylediği gibi' 'üstteki yazarın düşüncesine katılıyorum-katılmıyorum' türü ifadelere de çaylaklık kullanılacağını hatırlatma gereği duyuyoruz. eskiden sadece @x içeriğine yaptırım uygulanmaktaydı ancak mantık olarak birbirlerinden herhangi bir farkı bulunmadığı için tırnak içerisindeki içeriklere de yaptırım uygulanacağını hatırlatmak istiyoruz.

* üstteki maddeyle ilgili olan bir konu daha var. bir başlığa girmiş olduğunuz entry'nin ardından girilen diğer entry'lerde sizin düşüncenizin zıttı olan fikrin sertçe desteklendiği bir entry'yle karşılaştığınızda, bu sertçe içeriğin içerisinde küfürlü kullanım yer alsa bile burada size hakaret edildiğini ispat edemeyeceğiniz için lütfen entry numaranız ya da kullanıcı adınız geçmediği sürece içeriği üzerinize alınıp işlem yapmamızı beklemeyiniz. üstteki entry'leri refere ya da kullanıcı adı geçmesi söz konusu olduğunda biz mutlaka gerekli işlemi yaparız. entry içerisinde direkt olarak bir kişi ya da kuruma hakaret varsa yine işlem yaparız ancak bunlar söz konusu değilse, içerisinde küfür barındıran bir içeriği size bağlayacak hiçbir kanıt yoksa işlem yapmayacağımızı bilmenizi rica ediyoruz. küfür-hakaret kullanımı yasak değildir, yalnızca direkt kişi ve kurumlara karşı söz konusu olunduğunda yasak sınırına girer ve işleme tabi tutulur.

* özel mesaj şikayetlerinde şahsınızı ilgilendiren hakaretlere işlem yapılmakta. 'x şirkesine küfretti, ceza almasını talep ediyorum' türünden şikayetlere yaptırım uygulanmıyor çünkü bunun sınırını çizmek imkansız. yalnızca şahsa hakaretleri işleme alıyoruz.

iyi günler dileriz.

**ayağınızı denk alın sikeriz.