bugün

uludağ sözlük moderasyonunun uuserlara adaletsiz * davranması durumudur. aslında bir çok örneği vardır fakat ben sadece bir kaç tanesini sizinle paylaşmak istiyorum. imla hatası yüzünden 5 günlük çaylak olma cezası alıyorsunuz ve çaylak oldugunuz gün doğal olarak moderasyona mesaj atıyorsunuz neden caylak oldugunuzu ve ne kadar caylak olacagınızı sormak için. 4 gün sonra size cevap geliyor 5 günlük çaylaklık cezası aldınız diye. neden ve ne kadar çaylak oldugunuzu anlayana kadar o cezayı size açıklama yapmaksızın çektiriyorlar.

ayrıca partnerinin kucağında zıplarken çay içen kadın başlığını açan uuser bu başlık için tam 15 günlük bir çaylak olma cezası alırken * *, diş fırçası yerine erkeğinin penisini kullanan kız , diş teli kullanan sevgiliye oral seks yaptırmak , balkondan aşağı sperm attırmak başlıklarını açan uuserlar tek bir gün bile çaylaklık cezası almıyorlar. sol frame de küfürlü ve hakaret içerikli başlıklar açıp troll lük yapan ve okuyanlara saygısızlık eden kişiler her hangi bir ceza almaksızın yaptıkları işe devam edebilirken imla hatası yüzünden bazı uuser lar anında çaylak olabiliyorlar. okadar entry giriliyor hangi birine yetişsin adamlar dediğinizi duyar gibiyim fakat onların bu yogunlugunu tahmin edip yogunluktan dolayı görmediklerini ve atladıkları tahmin edilen başlık ve entry leri sorumluluk gereği bildirdiğinizde size yaklaşık bir hafta sonra " başlıklar incelenecektir" diye gayet samimiyetsiz ve başından atmak ister gibi bir cevap geliyor.

madem küfüre, hakarete ve sapıklığa tolerans var bu tolerans neden tüm uuserlara eşit uygulanmıyor ?
(bkz: dünya kadar malın olucağına fındık kadar a..ın olsun)

sözüyle bkz ı çakar kısaca özetlerim..

edit: yuhh be ne cabuk eksiledin. *
(bkz: yazarların isyanı)
belki de (bkz: altıncı nesilin isyanı)

ihtilal geliyorum der...
her daim olan ve her daim olacak olandır.

gayet basit yazılar en sikimsonik sebep olan "polemik oluşturabilir" sebebiyle silinip üstüne bir de çaylak yapılırken, birisi kendisi gibi düşünmeyen yazarlara "orospu çocukları" der yazdığı yazı bile silinmez.
(bkz: uludağ sözlük ten atılma/#6863201)
zall ın bu duruma ayrıca duyarsız kalması ve sözlük içerisinde bu şekilde söylemlerin ayyuka çıkmasına izin vermesi de ayrıca bir tartışma konusu olabilir.

(bkz: devren satılık sözlük)
(bkz: zall ın sözlüğü devretmiş olma ihtimali)
ayrıca bariz bir şekilde atatürk e hakaret eden yada atatürk e etmek istediği hakareti formata uyduran tiplerin hiç bir ceza almaksızın yaptıkları işe (bkz: atatürk e hakaret etmek) devam etmelerinden de bahsetmek gerekir.
(#6825103)
(bkz: çifte kavrulmuş standart)
bugun yapılan yazar uçurma operasyonundan sonra düzelmesini umdugumuz adaletsizliktir.
(bkz: van da deprem çocuklarının yüzlerine 7 2 yazmak)

bu başlığı (ki gerçek bir olaydır bu) sol framde gizleyerek imza attıkları adaletsizliktir. aferin sözlük modları! sikim sokum başlıkları yürütün, dünyanın heryerinde haber değeri olan gerçek bir olayı engelleyin.

sokayım adaletinize!
bir millete* dolaylı olarak edilen küfürü "kişiye yada gruba küfür edilmemiş" diyerek silmeyen moderasyon adaletsizliğidir.

alıştım artık buna gerçi ama zall bu adamlara çare bulana kadar ben onlarla uğraşacam onlarda benle uğraşacak galiba..

(bkz: uludağ sözlük moderasyonunun liselilerden oluşması)

edit: bahsi geçen entry (#16754881)

edit2: yahu bu başlıkta en az 2 sayfa entry vardı, nereye gitti bunlar...
(bkz: anadol a 6 kişi binmek) başlığını ve başlık altında ki entryleri can hıraş savunan moderasyon.
aynı şekilde yazılmış ve polemiğe adeta davetiye çıkaran

(bkz: bir ibne yüzünden sözlüğü terkedememek)

başlığına girilen; bursanın aspek köyüne bağlı aspekli bir ibne yüzünden söylemini çat diye silip
bir de yazarı çaylak yapıyor...

elli defa dedim, defalarca bdv den yazdım.
bakın böyle saçma olaylara izin verirseniz yarın birgün çıkamazsınız işin içinden.
işinize geldiği gibi iş yapmayın!

gerçi onlar da haklı amk. al yazdık bitti... kim hatırlar kimin sikinde olur bu olay.

neyse başınıza gelirse bir adaletsizlik en azından bu başlığı unutmayın, size de lazım olacak.

not: entryde bahsi geçen yazarlar ve başlıklarla hiçbir alakam yoktur. sadece ortada bir yanlış var diye şeettim...