bugün

bilinmeyendir.
sormama rağmen gelen cevap ise şu şekildedir.

"karma sisteminin onlarca parametresi var ve hepsi teknik altyapıya dayalı, bu yüzden net bilgi veremeyiz. her şey karmayı etkileyebilir." amk neyi saklıyorsunuz ??
(yol = hxz) formülünü bile yıllarca anlamaktan aciz bu bünyeye, sonuna kadar ters olan formüldür muhtelif zamanlarda girilen entrylerle

#16911879 burda sevilen sayılan olduk ama iyi karma sıfatı eğlenceli dediküç beş gün içinde
#16992388 aha burya geldi nihilist olduk. tek gecede hemde..
dün gece nihilisttim bu gün 107 puan birden artarak enerjik olmuşuz.

velhasıl çözmeye çalışmak yersiz. kafasına göre takılıyor o...
Komplike bir formül değildir.
3-4 veya 5 eksi = -1 karma puanı
3-4 veya 5 artı = +1 karma puanı
zall ın entry girmesi gereken başlıklardandır.
(bkz: abicim gel bi aydınlatıver bizi)
2009'u yazarken de iki sıfır var. Dokuzun yanındaki sıfır solda. Sildiniz. Kaldı mı dokuz? ikinin yanında bir sıfır var, onu da sildiniz. Kaldı mı iki? Toplayın, ne yapar? On bir yapar. 2009'un içindeki iki sıfırı da sildiniz. Ne kaldı, 29 kaldı. On birle yirmi dokuzu toplayın, kırk yapar ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin 40. yıldönümü.
x: artı oy sayısı
y: eksi oy sayısı
z: zall sabiti

(14x-15y).z=karma benim için
artı oy sayısı=230*
eksi oy sayısı=215*
(14.230-15.215).z=-3
(-5).z=-3 ise z=3/5 idir.*
oylayanın karması ile alakası olan formül.
moderasyona sorduğum ve "onun karışık bir algoritması var." cevabını aldığım şey. benim matematiğim iyi bi kere tamam mı, öyle karışık diyerek küçümsemek falan hiç olmuyor salca bey. kesin salca'ydı beni yanıtlayan bak içime doğdu.
uludağ sözlük banka hesap numaraları: 1234567890987654321

10 tl: + 50 karma

50 tl: + 300 karma

250 tl: moderasyon şifresi.

karmayı ziklememenin keyfi paha biçilemez.
ne kadar çok siklendiğinizle* ilgili olan durumdur.
her 3 artı oy'un +1 puan, her eksi oy'un -1 puan olduğu formüldür..
Cola nın formülüne benzer, kopyalanması içün sadece 2 mod bilir ikisi aynı uçağa binmez aynı klozeti kullanmaz aynı hatunla yatmaz formülü ilk bulan bileklerini kesip kendini aşmış o kadar rezil bir formüldür.
* karmaşıktır. *
(bkz: 40 yapar)
Çok üzerinde durulmaması gereken formül. Ama şunu unutmayın: anlaşılamayan entrylerinizi silerseniz karmanız uçar. Bir insanın karmasının hakkı olup olmadığına dair ipucu edinmek için anlaşılamayan entryler kısmına bakın. Orası yeni temizlenmiş vajina gibi cillop cillop duruyorsa bilin ki yazar arkadaşımız karmasını manipüle etmektedir.*
Sözlükte çok var böyle sahte okey dönenler.
ruh hastalarının üzerine düşünüp bulmaya çalıştığı formüldür. la oğlum biraz vatana millete faydanız doksun la. evet.
mantığını kendimce çözmüş olduğum formüldür. aldığınız artı oyların sayısı değil, o artı oyların kaç tane farklı entryden geldiği önemlidir karmanın artması için. aynı şey eksi oylar için de geçerli ancak eksi oyların ağırlığı çok daha fazla. yani örneğin 3-4 entryden toplamda 26 artı oy aldıysanız ve yine 3-4 entryden toplamda 9 eksi oy aldıysanız karmanızda büyük bir yükseliş olmayacaktır. Karmanızın artması için çok daha fazla farklı entryden artı oy gerekiyor.
aldığınız artı, eksi oyla alakalı başka bir şey aramaya gerek yok. uzun zamandır entry girmemiş fakat entryleri okunup oylanan yazarların karma değerlerini görünce şaşırıyorsun. karmaya kafayı takan arkadaşlar çok yazmak biryere kadar önemli, asıl olan alacağınız tepki.
edit: bu benim yorumum, bildiğimden değil.
eğer yazdığınız yazı uzun bir açıklama içeriyorsa yazının uzunluğuna göre artıyor sanırım,
örneğin 150 - 200 kelimelik bir yazı yazdıysanız daha fazla karma alıyorsunuz gibi geldi bana.
2 artı oy 1 puan arttırırken 1 eksi oy karmayı 2 puan düşürür. açıkçası çok boktan bir sistem olmalı ki geçen ay -100lerde gezen bir çok yazarın karması şimdi 200lerde görünmektedir.
çok basit; dün başıma gelen olayla açıklayayım:

ben butonuna basıp da son iyi oylanan entrylerime bir göz attığımda baya bir artı oy aldığımı farkettim. 20'ye yakın artı oyun yanında birkaç tane de eksi oy vardı.

bugün karmamın yükseleceğini düşerken 2 puan düştüğünü, evet evet, iki puan düştüğünü görünce şok oldum.

bu karma puanı denilen şeyin tam olarak doğru çalışan bir şey olduğunu düşünmüyorum.
10 artı oy: karma 1 puan düşer,

1 eksi oy: karma 2 puan düşer.

sonrasında
15 artı oy: karma 5 puan artar.
1 eksi oy: karma 3 puan düşmüş.

devlet dairesine çevirdiniz.
çok basittir.

birinci gün 20 artı oy alınır eksi oy alınmaz. bir gün sonra karmaya bakılır 2 puan artmış.

ikinci gün 2 eksi oy alınır artı oy alınmaz. bir gün sonra karmaya bakılır 2 puan düşmüş.
1 eksi oy 3 artı oyu götürür.
(bkz: devlet bahçeli matematiği)
(bkz: kaldı mı dohuz)