bugün

benim inandığım bir durum.
görüyorum ki, gerçeğin farkında olan onlarca yazar var. karanlık gözlüklerini çıkarmış bir kenara bırakmışlar.
kendilerini din masallarıyla uyutmakta değiller. erdemliler.
dinin emrettiği koşullar altında, cehennem korkusuyla yaşamıyorlar.
onlar gerçek erdem sahibi insanlar. çünkü, onlar tanrı emri olmadan, cehennem korkusu olmadan iyiyi ve doğru olanı biliyor ve yapıyorlar.
koşulsuz iyilik!
işte gerçek insan, duru, tertemiz.
dinin karanlık örtüsünden kurtatmışlar kendilerini...
yalnız değiller...
ruyada sayiklamakla esanlamlidir. gunaydin bir kahve alirmiydiniz kehkeh.
dolu derken?

imanlı yazar sayısını görünce yağmurdan kaçarken doluya tutulması muhtemel ateist fantezisidir.

zırva başlık açan ateist sayısının çokluğu sizi yanıltmasın.
doğrusu için;
uludag sozluk de ateist gercekci yazarların az da olsa olması...

* ama gene de güzel bir başlangıç oldu.
(bkz: ateist ama gerçekçi değil)

(bkz: ayrıca dolu da değil)
sayıları gittikçe artan bilgili insan topluluğunun uludağ sözlükte kendini göstermesi durumudur.
(bkz: altinci neslin hepsinin ateist olmasi)
dindar kişi de gerçekçi olabileceği ihtimalini göz önünde tutarsak uludağ sözlüğün dindar gerçekçi yazar dolu olması şeklinde de bir başlık açılmasının pek muhtemel olmasına sebebiyet veren durum.
gerçekçi sıfatının önüne ek olarak getirilecek her tür sıfat farklı bir kişiyi yansıtacağından bir sürü yeni başlık söz konusu olabilir.
-sexy gerçekçi yazarların...
-güçlü gerçekçi yazarların...
-sağcı gerçekçi..
-solcu gerçekçi..
vesaire şeklinde örnekleri çoğaltabiliriz.
gerçekçi sıfatının bir önüne konan bu sıfatlar kişilerin kişisel özelliklerine atıf yapıyor, birnevi reklam. bizi ilgilendiren sadece yazarların gerçekçi bakış açılarını yakalayabilmiş olmaları, olmalı.
uludağ sözlük'ün, evrenin tesadüfen meydana gelme olasılığının doğru olduğunu düşünen insanlarla dolu olması durumudur.

doğru mudur ? değildir. zira;

(bkz: uludağ sözlük ün cemaatçi mücahitler ordusu)

ateist gerçekçi veya cemaatçi mücahitler olmak mantıklı mıdır ? değildir.

mantıklı olan nedir; (bkz: ortacılık)
hayır efendim yazarların çok büyük bir kısmı libido ve testosteronlarının kurbanıdır. kalan kısımda güncellenen sol frameler de siyasi köpürcüklenmeler rol oynar. karı, kız, gay arayanları da çıkarırsak elimizde çok az sayıda din konusunda y-azan ,yazabilen üye kalır. din ile sınırlandırmak tamamen yanlıştır. velev ki sınırlandırdık bunlarında ezici çoğunluğu müslüman ve ya inançlı kimselerdir. avuçta kalan bir kaç ateist, deist vardır. bu yazarlarda şu ezici çoğunluğa ezilmez. zaten başlığın cümleciğinin doğru olmasının nedeni budur. "ateist gerçekçi" evet efendiler, ateistliği özümsemiş ve yaşam standartlarına empoze edebilmiş bir birey dogmaya karşı çıkan, temelde düşünceyi ve somutluğu ifade etmeyi fark edilmiş insandır. bu sebeptendir gerçekçi olmaları. sorgularlar. kalan o ezici çoğunluğun yetersiz kaldığı kısım da bu değil midir?
-Büyük harf olsaydı keşke-.. tabi ki gerici bir düşüncedir. dinde sorgulama yoktur. ulan, uykunu(namazla), paranı (zekatla, kurbanla), kafanı(türbanla) gibi daha bir çok örneklemle sınırlandırdığın -sana göre din- bana göre sadece doyum eşiği dinini sorgulayamazken sen daha *izin verseler yapabilir misin?* nasıl gerçek üzerine konuşabilirsin ki?
Kısacası başlık, kelimeleri itibariyle tam yerindeyken, içerdiği anlam ile yanlış önermedir. Sözlük hem ate hem gerçekçi yazarlarla dolu falan değildir.
(bkz: sözlüğün şeriatçı dolu olması)
(bkz: suyundan da koy)
ben Allah'a inanıyorum öyleyse gerçekçi değilim son tahlilde.
birşeyleri inkar ederek gerçekci olduğunu düşünen zevatın sözüdür.

(bkz: ateistim öyleyse gerçekciyim)