1. 1.
  ûd kokusu orijinal fiyatı 20 bin euro olan dünyanın en pahalı kokusu ve esansı olarak bilinen ûd ağacının kabuğundan elde edilen muazzam-ül harikulâde ve insanı manend âbâd'a götürecek kokudur.
  ... 1 618
 2. 2.
  Şuan kullandım gerçek mi sahte mi nereden anlayabiliriz?
  1 ... snarko
 3. 3.
  "kokuların efendisi" olarak tasvir edilen, öd (oudh) ağacının yağından elde edilen koku.
  ... kuskonmazsokagi
 4. 4.
  (bkz: udi hindi)Kokuların şâhı denilse yeridir; Hazreti Peygamber sallallahü aleyhi vesellemin kullandığı kokudur. Bütün islam alimleri hasseten bu kokuyu kullanmışlardır. Ömrü uzattığı rivayet edilir. Bu koku (bkz: öd ağacı)ından elde edilir. Öd ağacı, Tıp alanında birçok hastalık için kullanılır. (bkz: iktibas) edersem:
  “burun kanamalarına, kalp-damar açmaya, sinir sistemine, bademcik iltihabına, şişliklere, ağız yaralarına, nefes darlığı, astım ve bronşite, balgam söktürmeye, akciğer hastalıklarına, yorgunluğa, uykusuzluğa, mide ve bağırsak ağrılarına, ruhi bozukluğuna, dıştaki yara ve cilt hastalığına, egzama ve karaciğer, cildi güzelleştirmeye, adet düzensizliğine, böbrek ve idrar yollarındaki iltihap ve kumuna, kuvvet vermeye, cinsel gücü artırmaya ve idrarını tutamayanlara iyi geldiği belirtiliyor.”
  Piyasalarda sahtesi çok; özellikle Hindistan, Kamboçya, Keşmir ve Çinde yetiştir. Türkiye’yi bilmem de “ali baba”dan bakınca sağlam tüccarlar bulunabilir.
  1 ... ask kadar siyah