bugün

Maalesef benim de muzdarip olduğum kötü alışkanlıklardan birisi umarım en kısa sürede hallederim.
zevkli bir aktivitedir.
Bastırılmış öfkenin dışa vurulmuş hali olan tırnak yemek, çevre etkisiyle de ortaya çıkabilir. Daha çok 6-12 yaş arası ortaya çıkar. Pedagojinin alanına giren ciddi bir sorundur.
hijyenik olmayan eylem.

stresmiş alışkanlıkmış bırakamıyormuş vs. vs..

kesin çözüm sunuyorum;

sanayide 1 ay çalışsın bu vatandaş bakın nasıl bırakıyor.
(img:#1750559)
Ergenlerde gerginlik belirtisi.
Rica ediyorum yapmayın.. örneğin geçen metrobuste bir kadın(kadın veya erkek olması hiç önemli değil) otururken tırnaklarını kemiriyordu. Tamam hobi olarak gene yap ama ben o metrobuste burnunu karıştırıp koltuğa süren amcalar gördüm. Nasıl mideniz kaldırıyor ya. Evde elini yıka ye. Bütün bakteriler o tırnaklarda. Tırnak yiyip titiz olan insanlar var birde onlar başka bir boyut.
orucu bozar mı merak edilen ama bozar elbette.
stres heyecan veya aile içinde problem olduğunu belirten alışkanlıktır.
Oral dönemi sıkıntılı insanların yaptığı eylem.

Ben demiyorum 'freud' diyor.
mümkünse garsonluk aşçılık vb. hijyenin önemli olduğu mesleklerin hiçbirini yapmasınlar ki midemiz altüst olduğundan siparişleri iptal edip ortamı terk etmek zorunda kalmayalım.
ayrıca tırnaklarda biriken mikropların diş etlerini tahribe bağlı olarak hepsi dişlerini zamansız kaybetme potansiyeli taşırlar.
iyileşene kadar toplumdan izole edilmeleri herkesin hayrınadır.
kendilerine Allah'tan acil şifalar diliyorum.
diğer adıyla onikofajya olan bir hastalıktır.
heyecan ve stres anında çok fazla görülüren bir takıntıdır.
bende çok yaparım.
Yenmiş tırnak çok çirkin bir görüntü oluşturuyor. Dünyanın en güzel kadını tırnağını yiyorsa olmaz o kadınla.
Tirrnak eti ??
Gittiğim her restaurantta yaptığım eylem. Tırnak istiyorum diyin, onlar anlar...
Psikolojik sorunlarınızın olduğunu gösterir.

(bkz: selam şizofren kardeş)
Tırnak değil de, tırnak eti daha güzel oluyor.
Çocukluk döneminde, bu alışkanlığın kazanılmasında neden olan etkenler saptanarak çözüme ulaştırılmazsa, tırnak yeme sorunu gençlik ve yetişkinlik dönemlerinde de tekrarlayabilir. iş ya da özel yaşamdaki stresli ortamlar, bu alışkanlığı tetikleyebilir. Kişi böyle anlarda tırnak yiyerek kendini sakinleştirmeye çalışır. Yetişkinlerde de aynen çocukluk döneminde olduğu gibi kaygılar ve çatışmalar azaldığında alışkanlığın dozu da azalır. Ancak aynı döngüde sorunlar arttığı zaman, tırnak yeme davranışı geri gelir. Bu açıdan bakıldığında tırnak yeme alışkanlığı bir sebep değil, kişinin sahip olduğu bozukluğa karşı oluşturduğu bir sonuçtur.
Kötü ve pis bir alışkanlıktır.
Bugünlerde sardığım durum. Hiç de memnun değilim tabii.
Acı oje sürün . Ben öyle geçirebildim.
Cok uzun zaman devam ettirdigim, maalesef tam olarak kurtuldum diyemedigim aliskanlik. Isin kotu tarafi tirnak zamanla deforme oluyor ve eski haline donmuyor. Belki psikolog yardimi alinabilinir ama benim tavsiyem belirli bir sure 3-4 gunde bir erkekte olsan manikur yaptirmak. Sagdan soldan bas veren abuk sabuk tirnak-et parcalari ve onlari koparma istegi olmayinca bayagi bir faydasi oluyor.
Tuvalette tadı bir başka oluyor.
En çokda kızlarda iğrenç durur.
hayatımın hiçbir evresinde yapmadığım yapandan da hoşlanmadığım hareket.
Hiç anlamadığım uygulama, ben de arada bir tırnağımı dişlerim ama mideye indirmem yani.