bugün

iki tıbbi bilgi öğrenenin insan hayatıyla ilgili haddi olmayan işlere yeltendiği, insanların gözünü para hırsı bürümüş bu sözde doktorlara emanet edildiği bir dünyada yaşamaktır. bence tıp okuyan doktor olmamalı, olamamalı. mesela bakın eski mısır'a. orada insanları kurtaran, hayata sımsıkı tutumasını sağlayan kardeşlerimizin hangisi tıp mezunuydu lan? birinin diploması var mıydı? birisi para hırsı, aşkıyla kendi muayenehanesini açtı mı? hiçbiri. hiçbiri bunlara yeltenmedi. hayatını insanlara adadı bu insanlar.

bence tıp okuyanlar doktor olmamalı. öğrendikleri o gereksiz bilgilerle kalmalı, başka meslek kollarına yönelmelidirler. doktorluk insanın içinden gelmeli, onu istemeli. neymiş, iki tıbbi bilgi öğrenmiş, doktor olacakmış. ulan hipokrat görse bunları şok olur, kendinden geçer, yüzünüze tükürürdü.

böyle bir dünya, böyle adaletsizlik istemiyorum!
tıp okuyanların mühendis olduğu bir dünyada yaşamakla kıyaslandığında daha normal olan durum.
mühendislik okuyanların öğretmen olduğu dünyada yaşamaktan çok daha iyi bir durum.
evet doktorlukla yetinmeyip profluğa yol almalıdırlar.

(bkz: kargam kavraşası)
bazı amiplere dert olmuştur. (bkz: beyin kullanmadan başlık açmak)
tıp okuyanlar doktor mu oluyor? lahmacun ustası olurlar sanıyordum.
hangi insan ne aklılla yazmıştır bu. tabi senin anan baban ya da sen hasta olduğunda koşa koşa bize gelme o zaman canım. git hacı hocalara kırık çıkıcılara.
bir mesleği tabiki bu işin eğitimini almış olanlar yapmalı, kaldıki insan hayatıyla ilgili olan bir mesleği elbette tıp okuyanlar yapacak bu müfredatı hazırlayanlarda sağda solda boş boş gezen gereksiz insanlar olacak değil ya üç beş gereksiz bilgi! koyulsun. acaba şu an birçok hastalığa çare bulmuş tıp dünyasının ne kadarını eski mısırdaki gerçek doktorlar çaresini bulabilirlerdi? her şeyi çağına göre değerlendirmek gerekir. o zaman yeterli gelen bilgiler şu an tıp eğitiminin ilk safhaları sayılır.
göt kılları tarafından yönetilen bir ülkede yaşamaktan daha az zarar vericidir.
ne pis bir ülkede yaşadığımızın göstergesidir. halbuki tıp okuyanların baytar(veteriner) olması gerekir. zira ülke vatandaşlarının çoğunu hayvanlar oluşturuyor.
Malesef ki hasta seçme özgürlüğümüz yok ve insan, amip ayırdetmeden insan taklidi yapan herkesi tedavi etmekle yükümlüyüz. Hem memlekette doktor yok derler, hem olanı beğenmezler.
çok saçmasapan bir dünyadır. tıp bilgisiyle doktorluk yapmak kadar manyakça bir şey olamaz. tıp bir mühendislik alanıdır ve ben hep mühendislere tedavi olurum.

elektrik ve kimya mühendisliklerini çift ana dal yapmış olanlar benim gözümde nörolog,
makine mühendisleri kardiyolog, teknikerleri kalp damar cerrahı
inşaat mühendisleri ortopedist
çevre mühendisleri dermatolog.

hem bunlar tüm işlerini para almadan, tümüyle allah rızası için yapmaktalar. tıp okumuş doktorlar gibi tövbe haşa çok afedersiniz maaş adındaki ücreti almazlar.
Keske maaslari o kadar yuksek olmasaydida para gozlerden cok meslegi sevenler doktor olsaydi ama soylede birsey var tip bu kadar gelismisken tip okumayan birinin doktorluk yapmasi mumkun degildir. O bahsettigin kendi kendini doktor ilan eden misirlilar gelip bi kalp nakli yapsinda gorelim.
tıpı kazanan ınsan ya zekıdır ya cok calısıyodur bu onun doktor olabileceği anlamına gelmıyo eğitim sistemı cok yanlış çook.
Ne kadar ilginç değil mi sözlük?
Yok böyle birşey ya tıp okumuş doktor olmuş bak sen bu işe.
Tıp okuyup siyenör mu olacaktı kardeş?
arkadaş haklı, futbol yorumcusu olması gerekirdi.
tıbbi laborantlar ve/veya hemşireler doktorluk tamamlama sınavı ve gerekli eğitimin ardından doktor olurlarsa çocuklarımızın, torunlarımızın yaşayamayacağı bir şeydir.