bugün

Ölülerle çok fazla haşır neşir olunan fakülte.
hiç üşenmiyormusuz 6 sene okumaya sevgili yazarlar. merak içerisindeyim.
hukukla tatlandırılırsa daha bi güzel olan fakülte.
ben hazırlık dahil 5 sene üniversitenin 2. senesini bitirmeme rağmen bu vize final stresleri hayatımdan bezdirdi.
ilk senesini yeni bitirmek üzere olan biri olarak (ona da inşallah diyelim yanı, nazar değdirmeyin ibnetorlar):

Evet çok üşeniyorum amına koyayım.
3-4 seneye kadar öğretmenlik gibi kadro ve atama sıkıntısı çekecek.
Düşünün geçen sene tip fakültesine 50 bin kişi girdi. 4/sene de 200 bin kişi olacak.
Atama bekleyen hala hazırda 200 küsur bin aday var.

Diktiler memleketi etmediler viran
Yazmayın. Beni uyarmadılar bu okula girerken, ben sizi uyarayım.

Yazmayın. Değmez ömrünüzü tüketmeye.
sanırım okunması pek zor olmayandır.

Ağabeyimiz hiç zorlanıyor gibi gözükmüyor çünkü..
çalışırken okuması pek bir zor olan bölümüm. hayat çok zorluyor ama inanıyorum her seferinde olduğu gibi bu günlerde de dikine dikine çıkacağım.
Biraz burnu havada olur bunu okuyanlar.
Gitmediğim fakülte
bazen düşünüyorum gitsemiydim diye
ben mühendislikte iyiyim
Evet.
diş okuyorum *ama aynı sıkıntıları yaşıyorum hele ki öğrenci-asistan-hoca üçgeninde çok sıkıntı çekiyorum. *
bitirilince doktor olunuyor sanırım.

Yüzyıl girsem sınava yinede kazanamam.
kazanıp da gitmediğimdir, idealist olmayan okumasın yamulursunuz.
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ve Derslikler ile kendinize ilgi uyandırıcı bir fakülte. az farkla kazanamamak insana koyar baya. hele ki bütün aileniz doktor olmak istiyorsa daha da bi koyar.
http://m.uludagsozluk.com/e/22499432/
liseli kafasıyla sanki çok güzel bir fakülteymiş gibi gelir insana. lan oğlum türkiye'de yaşıyorsun. tıp fakültesi bitirmek zaten çok zor. sınavlar, gecelere kadar eşek gibi ders çalışmak zorunda olmak, binlerce sayfa ders notu ve çok çalışmanıza rağmen kurul sınavında hocanın teki abuk sabuk bir şey sorup bırakabilir de. bu durumda okul direkt 1 sene uzuyor. bitirirken çektiğin eziyeti geçtim. asıl işkence zaten bittikten sonra başlıyor. tus, günde 12- 13 saati bulan mesailer, gece nöbetleri, ilk atamanızın güneydoğuya çıkma ihtimali vs. bu liste uzar gider. hakkari devlet hastanesinde günde 300 hastaya bakarken görürüm sizin karizmanızı.

iyi puan almış aklı başında biri tıp falan seçmez. koç üni. işletme, endüstri müh. çok daha zekice bir seçim olur. bunun yanısıra bilkent üni. endüstri müh. de iyidir.
Arkadaşımın konu çalışmadan nöro komitesinden 71 aldığı fakülte çıkmış kasmiş.
yeni başlayacak olanlara allah akıl fikir versi dediğim fakülte. gelmeyin olum valalhi gelmeyin bak gelen pişman.
diğer tüm bölümlerin aksine buradan mezun olmak bölümü kazanmaktan daha zordur. komiteler boyunca ananız ağlar. mezun olsanız bile çileniz bitmez. parası çok diyenleri fakülteye bekleriz.
çocukluğumdan beri en büyük haylim bunlardan birine girmekti çok şükür oldu artık sabırsızlıkla okulun açılmasını bekliyorum hadi zaman geç bir an önce.
Okuyan adamın kendinin başka konularda geliştirmeye başladığı vakit fakültede tökezlediği bölüm. Bunda genel olarak sınavların zorluğu, hocaların öğrencileri sabah akşam tıp çalışmak zorunda görmeleri ve tıpçıların da hocalarla paralel düşünmesi büyük etken. Bu kadar öğrencinin üniversiteyi ve hayatı tıp dışındaki şeylere tamamen kapalı geçirmesi çok üzüntü verici.
Taban puanlara göre sıralama şu şekilde olmuş.

http://doktorlarsitesi.ne...lamasi-ve-taban-puanlari/

Şifa üniversitesi ne amk, nereden çıkıyor bunlar patır patır?
içerik bulunamadı.
içerisinde öğrenim gördüğüm nane.