bugün

makine kullanilarak yapilmisini sevmiyorum.cok kaliteli bir tutune o kadar para verip de cok tüten gevsek ucu dokulen bir seyle ziyan etmek.
icmesi izdirap gibi oluyor.sarma isinde basarisiz olsam da makineden daha iyi yapiyorum icimi iyi oluyor.
yani bunu nasil anlatayim baska turlu.
sarip birlestirirken yaliyorsun.
ben mesela mahalle tutuncusunun yaladigi sigarayi icmek istemen tercihen.
benim sarma tutunleri gorup otcu bir muptezel oldugumu sananlar da var ama simdi konumuz o degil.
elle sıkı sarilmis icerken dokulmeyen fazla tutmeyen baskasinin yalamadigi sarma tutun.
ha bir kadin sarar kafama yatar icerim o baska.
bunun neresi seksting neresi atesli.
anlamadim.
Vergiye boğulmak istemeyen insan aktivitesi.
Annemin bir kuzeni vardı, normalde sigara içmezdi ancak sohbet ortamında bir iki tane.
Fakat emekli olduktan sonra tütün sarma makinesi alıp sarma sigara içmeye başlayınca 60 yıl doğru düzgün sigara içmemişken, birden tiryaki oluvermiş.
T: Etraftaki insanların bakışlarına ve esrarkeş muamelesi görmenize sebep olabilecek eylem.
uzun yıllardır sigara kullanıyorum. ve son 1 senede artan sigara fiyatları sonrası tütün sarmaya başladım. öncelikle maddi olarak ciddi bir kazanç sağlarsınız fakat tütün sararken insanların yadırgayan bakışlarına maruz kalabilirsiniz.
Valla 2012-2015 arası tütün sardım. Sonra pakete döndük. Klasik tabirdir bu. Sonra gene son 1 senedir tütün sararım. Makine filan tırt. El ile sarın. Tek yapmanız grreken dogru kağıt, izmarit ve tütünü bulmak. işin komiği buna alışırsanız başka içemezsiniz. Yılların kırmızı malbuş içicisiyim. Şu anda ver, içerim ama fena zorlar.
Ekonomik ve damağına göre tütün bulursan mükemmel ben watson kağıt açık satılan ince filtre ve nastroy blue içiyordum winstonu anımsatıyordu ama doyurmuyordu piyasadaki golden virginia karelias oldhornbornlar çakma mı bilemiyorum bi ara virginia içmiştim mükemmeldi.
makina ile sarmaya başladığım olay. makina ile sarmak isterseniz ben buradan 1 adet satın aldım.
dayılarımın bu devirde bile yapmaya devam ettiği eylem.
sigara parası bana çok giriyo afedersiniz, he seferinde şu tütüne başlamak istiyorum ama üşeniyorum..
Gerçek tütün tiryakisi işidir.
red kit'imizin at üstünde giderken yapabildiği eylem.
Sigara zamları birkaç sene daha böyle devam ederse, yakında herkesin yapacağı eylem.
içmiyorum ama içseydim keyif için pipoyu ve puroyu denerdim.
aylık 20 tl veriyorum mutluyum. Toros 2005 en ucuz ve en kalitelisidir calbor felan 12 tl ama toros onlars nazaran daha kaliteli.
Aslında hep paket sigara varsa veya alacak para varsa ikinci planda olan ve daha sağlıklı, kaliteli, güzel olandır tütün. Fakat hiç hakettiği itibarı görmez. Bir ortamda tütüne geçmeden önce eskiden red marlboro içerken vaay zengin adamsın içersin tabi laflarını duyup ardından marlborodaki pis kimyasal tadını (aslında tüm sigaralarda var bu tuhaf ekşi tad) tütüne geçince hayrola hacı iflas mı, ettin paran mı bitti gibi cümleler duymak sinir bozucu.
Hiçbir zaman tütünün kalitesini bilmeyecek, pakete markaya aldanıp tüm paralarını ve sağlıklarını yitirecek insanlar paket sigara içer ve hiçbir zaman tütün sarmanın, farklı tütünlerden karışımlar yapıp kendi sigarasının tadını sertliğini ayarlayamanın verdiği zevkten anlamaz. Fabrika ne ayarladıysa onu içer (ki farkeden tiryakiler olmuştur sigaranın markası aynı olsa bile zamanla tadı bozulur, enflasyondan dolayı fazla zam yapmamak için kalitesinden ödün verirler.)

Yeri gelmişken tütünle ilgili bikaç püf noktasıda verelim;
Kahverengi ve saçlı (toz olmamış elinize aldığınızda salkım salkım gelen) tütün kalitelidir, sarıya yakın ise aman uzak durun kükürt tadından boğulursunuz.
Kaliteli tütünün külünün rengi gümüş grisi, beyaza yakındır. Külün siyah ve türevi renk olması kimyasal işaretidir.(hatırlarsanız çoğu paket sigaranın külü siyahtır)
Denemeden tütün almayın paranız boşa gider, yakın birkaç nefes çekin ilk anda boğazını acıttıysa almayın alışırım vs demeyin bir tütünü ilk içtiğinizde ne ise 100.içişinizde emin olun aynı taddır, farklı bir çeşit tütüne bakın.
Tütünü kapalı plastik kaplarda muhafaza edin.
Yaş şekilde muhafaza etmeyin küflenirse içilmez.
1 kiloya yakın tütün aldıysanız ara sıra kabı alt üst edip karıştırarak ve havalandırarak küflenmesini engelleyin.
Kuruyan tütünü nemlendirmek için küçük bi topak peçeteyi ıslatıp sıkıp tütünün ortasına koyun, tütünü 10 15 dk sonra kontrol edin nemlenmişse peçeteyi çıkartın.
Günlük 1 paketten fazla sarmayın kuruyor sigara.(sarılmış sigara kurumuşsa biraz tuhaf ama sigarayı yalayın nemlenecektir kağıttaki ıslaklık tütüne geçer hemen)
Tütünü filtreli makaron ile (tercihen tekel 2000 makaronu en iyisidir) için.
Aroma için captain black pipo tütünü ekleyebilirsiniz. (Orjinalini bulamazsanız eklemeyin rezil bir tadı olur.)
Mümkünse tütünde ucuza kaçmayın tezek içip sert tütün içiyorum sanmayın. (Zaten her türlü paket sigaradan kat be kat ucuz daha ne ucuzunu arayacaksınız ki içilebilir normal ve kaliteli sağlıklı tütünün kilosu 90-140 arasıdır ki bir kilodan 55 paket sigara çıkar hesabı siz yapın her türlü en iyi tütünü bile alsan kârdasın chesterfieltten daha ucuza marlborodan kaliteli sigara içersiniz iyi tütün alırsanız.)
görsel
ithal tütünü Her şeyini düzgün alarak bu işe girerseniz(adam gibi filtre, kağıt vs) paketten çok da ucuza gelmez.

Edit:tavsiyem ocb stick premium filtre ve yeşil gizeh kağıttır.
hem keyifli, hem ucuz ve hem de içilen sigara adedini ciddi anlamda düşüren olay.

golden virginia classic tercih ediyorum genelde. tadı da içimi de oldukça iyidir. ve sigara isteğimi inanılmaz derecede törpülüyor. günde kimi zaman 1-1.5 paket uzun marlboro içerken şu an 10-15 adet arası sarma içiyorum. tekel tütünü içen bir arkadaşım da var o da fena sayılmaz ama golden virginia'ya değişmem.

kağıt olarak ocb organic hemp kullanıyorum, oldukça keyifli. filtreyi de tütüncülerden 100 tanesi 1 liraya alıyorum.
piyasada ki çoğu ithal tütün orjinal değildir. Bildiğiniz güvendiğiniz yerlerden alın.
not : george karelias 'ın orta(25gr) + ocb organik + smoking kırmızı filtre kombinini kullanıyorum ekonomik oluyor ve içimi de güzel ama yakın zamanda druma dönücem
vergilere domalmak istemeyen insanların yaptığı eylem. sanıldığı kadar kötü değildir hatta bazı tütünler tekelden iyidir.
başkasına sardırmaktan iyidir.

herkes kendi tükürüğünde boğulmalı.
elde sarmak o kadar sıkıcı ki insanın zamdan değil bundan sigarayı bırakası gelir.
(bkz: fabrika kızı)
Ağır işsiz ve keko işidir. Tamam ekonomiktir ama o ellerinizdeki sarı lekeler, ya o tütünün kokusu, yetersiz filtreden dişlerin daha da sararması?
Paketten içmekten daha çok sevdiğim eylemdir.

incecik parmaklarıyla incenik sigaralar saran o güzel ve narin kadınlar şimdi nerelerdeler acaba...
Bi ara tütüncü amcadan sarılmışını alarak sigara meselesine uzun soluklu bi çözüm getirmiştim. Sanayi sigarası içmekten ciğerim soldu. Camel artık zehir gibi geliyordu.

Bugün girdim bi tütüncüye. Eğit beni ya grand master dedim. Saolsun bunu da al bunu da al diye soktukça soktu. Kardeşim müdahale edip kağıdı kepanıyla sadece çıkardı beni ordan. Kendi gösterdi youtube videosuydu derken alıştım gibi. Daha mı ucuz olur daha mı masraflı şu an kestiremiyorum.

Yanlız çok sıkıcı bi eylem. Ben buna üşenip sigarayı bırakırım.