bugün

Tüm dünyada Müslümanlığı yaymak Türklerin yegane görevidir. Bu Osmanlı'dan bu yana devam ede gelmiştir.
Biz Türk doğduk Türk öleceğiz.Tabii ki de Türklük önemlidir.Diğeri töremizde yok.
inancım öndedir. Bu değişmez. Irkım da inancıma engel değil yol yordamdır. 600 sene atalarımız islamın ışığıyla hüküm sürdü. Şimdiki çakma ateist ve hristiyan ergenler gibi değim.
Türklük ile müslümanlığı neden taban tabana zıt görülür merak edilir.
(bkz: Sikecem yapacağınız trollüğü)
(bkz: (#25933315))
Türklük bedenimiz islâmiyet ruhumuzdur. Ruhsuz beden ceset gibidir. (Alparslan Türkeş)
Türklük bana allahın lütfu , müslümanlık benim ona sadakatimdir.

bu yüzden seçim yapılamaz.
Hiçbiri.
agnostik dünya vatandaşı.
Türklük mü araplık mı?
Türklük, Müslümanlık, gibi kavramlara girmeden tüm Insanlık demek istediğim sorunun yanıtıdır.
insanlıktır efendim.
müslümanlik diycecem araplik okuyacak özürlüler...
türklük sana kabir kapısına kadar eşlik eder kardeş.

ölülerin ırkı yoktur. milliyet davası gütmeyi bırakıp islam davası gütmek kişi adına daha hayırlı.
ırk ve dinden nefret ediyorum, o yüzden hiçbiri, insan olarak yeterince özelliğe sahibiz böyle gereksiz şeyleri değer edinmeye lüzum görmüyorum.
Türklük şereftir.
türklüktür tabi. allah bana dinini seçme hakkı tanımış ama ırkımı seçme hakkı tanımamış.
müslüman olacak kadar türk değiliz efenim.
bir diğer versiyonu için (bkz: annen mi baban mı)
Türklük elbette diye cevaplanması kuvvetle muhtemel sorudur..
Dini irade özgürlüğü var bu dünyada, bir türkü müslüman olmadığı için eleştirip hor görmek kendi ırkına yapılan en büyük yanlıştır, kaldı ki mezhep çatışması yaratıp dini kullanarak türkü türke kırdırmak büyük devletlerin büyük oyunudur.
Doğrusu ise türk kanı taşıyan herkes inancı ne olursa olsun kardeşimdir, fikrinin benimsenmesidir.
Not:dinim islam mezhepim Hanefî.
Benim gibi Türk olup olmadığını pekte umursamayan bir adam için Müslümanlık daha yakın gelir. Ama not düşeyim, öyle fanatik falan değilim.
varoluşsal kırılma yaşatmış fantastik soru. en son denize hazreti muhammed mi düşse kurtarırsın, atatürk'ü mü? de bu kadar zorlanmıştım. ne yazık ki cevabım yok.
Bursaspor.
türklük tabi ki.
Bu konuda söz Ziya Gökalp'in: görsel
güncel Önemli Başlıklar