bugün

(bkz: türk ün uzayla imtihanı) dizisini akla getiren durumdur.

Ne diziydi be. Swh.
Ya bi ekonomik durumumuza bakar mısınız? Döviz, enflasyon falan. Sonra hayal kurarız.
(bkz: Uzaya çıkarken mazotun bitmesi) ya git allasen şurda bi bucuk sene kalmış 2023'e, harbiden inanan var uzaya gidecegimizi, espri yapmaya degmez, duşuncesi zaten yeterince espri. Hic ön plan yokken hop diye uculuyordu uzaya zaten.
yakın gelecekte mümkün olmayan olay.

yol yapılıyor, köprü yapılıyor ne işin var uzayda? hem orda nasıl abdest alacaksınız?
(bkz: fazla uzaya gitmiş olamaz)
uzay boşluğuna sıçan astronotların, kıçlarını meteorla silmesiyle sonuçlanabilecek olay. *
-olm ben size demedim mi faruk abiyi de yanimiza alalim.

-abi o geveze ya,ortamin icine eder.

-eee simdi okey masasina kim dördüncü olacak.
(bkz: türkler in uzaya yürüyerek çıkması)
arkideşler, arkideşler, susalım! bakınız, zaten mekiğin tank gürültüsünü andıran sesine zor dayanıyorum, bir de siz ortalığı velveleye verdiniz. ahhh, keşke erkin koray dinleyerek hazırlanacağıma şöle hard'n heavy bi şeyler dinleseymişim. neyse, kaderimse çekerim, beni unutma şekerim. (bu sırada neandertal, kenarda bekleyen genç ve alımlı bir bayana el sallarken resmediliyor.)

şimdi, ne diyorduk? evet efem, gün bugündür, bir avuç eşkiya'nın, zındığın, töresizin, dış mihrak'ın, iç mihtat'ın, fitrat ile mualla'nın, ikiyüzlü avrupa'nın, bölücü başı amerika'nın gününü göreceği gün bugündür.

biz burda, yalnız ve tek başına bir uzay yolculuğu yapmıyoruz! herkes bilsin ki, bu bir turistik gezi değildir. bu, türk insanının haşmetini ve dahi gücünü cihana haykırmanın, orhan'a höykürmenin bir tezahürüdür efendim! biz burada belki türk tarihi için küçük bir adım atıyoruz. ama herkes bilsin ki bu adım, insanlık için çok büyük bir adım olacaktır.

bu esnada, adım deyince, mekiğin üzerine adımın yazılmamasını da teessüf ile karşıladım. bakınız, biz burada turist ömer değiliz. biz bu cengaver kütlesinin başıyız, ele başıyız. bu durumda mekiğin üzerine adlarımızın kazılması şık bir hareket olurdu. amma velakin, bunca hırgür, bunca telaş içinde bu inceliğin unutulmuş olması, belki de doğaldır.

gönül isterdi ki, cemil abi de bu konuşmamda yanımda olsun ve unuttuğum bazı noktaları eklesin. ama maalesef yolculuğa çıkmadan çişimi yapayım da, yolda sıkışmayayım şeklindeki türk insanının en üstün düşüncesini ifa ettiğinden burada bulunamadı. yalnız o mu, ciddiyim'de umumi helada, trumanshow2 de...

işte, şu karşınızda gördüğünüz yiğit insan morganize işler'dir. bu uzay yolculuğunda bütün seyir defterini o tutacak. bu durumda bu defter, bir kat daha önem kazanıyor. çünkü her değerli şey gibi, çözülmeye muhtaç olacak. çünkü morganize işler'in, "şimiiiidüürkder uz ayaa vapdı k biile" şeklindeki notları, her insanın kolayca anlayabileceği şeyler değildir efendim.

son olarak, yaslı gidip şen geleceğiz efendim, demir ağlarla öreceğiz anayurdu yeni baştan, on yılda onbeş milyon genç yaratacağız her yaştan!

evet efendim, türk'e durmak yaraşmaz, türk önde türk ileri!

not: hadin be kardeşim, bi türk işi de zamanında kalksın, 17:30 dediniz, 17:45 oldu, neee, tuvalettekileri mi bekliyoruz, yarabbim sen bana sabır ver. sankim eski otogar'dan (topkapı) urfa otobüsüne biniyoruz, ulen uzaya gidiyoruz burda bre zındıklar!..
türklerin uzaya çıkması durumundaki gazete başlıları:
-bekle ay geliyoruz.
-aydedeee aydedeee duy sesimizi işşte bu türklerin ayak sesleri.
-tarih yazmaya gidiyoruz.
-evreni fethettik.
-ay'ı fethettik sıra marsta!
-destan yaznaya gidiyoruz.

dünyadan gazete başlıkları:
-ayda mangal partisi veren türk astronot ay'da yangın çıkardı.
-benzini biten türk astronat ay'da kaldı.
-türk astronot ay'a işedi.
-ay'da sigara içmeye kalkan türk astonat nerdeyse ölüyordu.
-türk astronot ay'a sevgilisinin ismini yazdı.
bir daha ay ı görememize sebep olabilecek bir davranıştır. *
uzaylıların ilk olarak türkçe küfür öğrenmesi durumu.Malum türkler olarak türkçe bilmeyenlere genelde küfür öğretiriz ya şunu de bakalım ardından haaa
(bkz: turklerin uzaya cıkamamasının nedenleri)
(bkz: aya çıkacak ilk Türk sorunsalı)
(bkz: olmaz oyle sey)
(bkz: ay yüzeyine üç hilal çizen türk)
cem yılmaz ın fazlasıyla işlediği konu..
çeşitli gezegenlerin sağında solunda ali fatma'yı seviyo,bunu yazan tosun okuyana kosun gibi yazıları görebileceğimiz zamanın geldiği alametidir.