bugün

türeyiş adı üstünde bir destandır, mittir. bu destandan gerçeklik çıkarımı yapmak cidden sığ insanların eylemidir.

eşek konusuna gelirsek tüm kürt halkını zan altında bırakmak yersiz fakat malum foto ve görüntülerde düşündürücüdür, belirtmeden geçemeyeceğim.
Sözlü edebiyat ürünü destanlar mitolojik yapılardır ve sözü ile değil sembolize ettikleri ile anlaşılmaları gerekir.

Bozkurt destanı da böyle bir eserdir.
(bkz: eşek siken kürt vs kurt siken türk)
o bir efsane, 5000 yıllık. (bkz: mitoloji)
Sizinkiyse 2015 yılında görülen bir realite.
Hala laf atan var mı tengri tengri?

Edit: türk de değilim kürt de değilim rahatım yeminle.

Edit2: mitoloji olması daha kötü olum mantıklı düşünsene az.
http://m.gazetevatan.com/Video/VideoClip?ID=23206
Buradan görüleceği üzere atalarının geleneğini devam ettirir bu ülkücüler.
Dağdaki pkklıya laf atılsa pkklı denirdi heryerde, lakin heryerde kürt diye dolaşırlar. Ayrıca kürtler sizi yargılamıyorlar bunun için.
kürtlere laf atılmamaktadır dağda birbirine hallenen pkk lı tereöristlere laf atılmaktadır.
eşekle sikişmekten iyidir dedirten davranıştır...
(bkz: kurdun adı asena eşeğin adı hasene)
Söylemek istiyorum ki bir zaza olarak, türk milliyetçisi trollerin oraya buraya eşek yazmasından cidden sıkıldım. Ben kürt değilim ama cidden ülkücülerin herkese biz kurtların soyundan geliyoruz deyip de burada eşek eşek demeleri baya komik. bize taş atana biz gül atmalıyız onurlu olan budur, fakat arada bunları da hatırlatmak hem trollere bir cevap, hemde ciddiyetsiz bir hatırlatmadır.
Lan kurtla sevişmek yürek ister dediğim baslik.

Yürek yemiş adamlar alkislayin.
üstüne de birde heryerde yazan şeyi reddedip sadece sütünü vermiştir, tanrı kılığına girmiştir derler. Yahu o süt değil mübarek bu bir, ikincisi ise göktanrıyla seviştiğinizi mi iddia ediyorsunuz anlamadım?
istisnai durum ile sıradanı kıyaslamalarıdır.

Bozkurt ile evlilik bir kereye mahsus, eşek sikmeniz bir ömür boyu.

Ha onu da geçtim, madem istisnalara takıldınız, adem havva'dan üretmiş olmanıza takılın. Bacılarına kuzenlerine enseşt takılan siz ademle havvanın istisnalarını mı sıradanlaştırıyorsunuz?
eşekle çiftleşenden çıkan sonuç: bu başlık.

(bkz: beyin bedava)
en azından eşek sikmemişiz.
(bkz: öşek yalancı)
Destana göre Orada kurt kılığına giren tanrı'dır halkların ortak çocuğu.

Trollemek bile zeka, bilgi, birikim az da olsa kültür ister. Olmayan beyninle böyle işler yapma, olmuyor.

Ekleme: link orada açın okuyun demiş, kendisi okumamış. Hep eşek sikmekten kafa kalmıyor tabi .
Bunu kabul etmeyen turkçulere inanmasi guçtur. Sonra kurtlere esekfi derler halbuku atalarin kurtdan turedigini soyluyor.
bunu yazana arkadaşa allah için kitap fırlatalım.
hüseyin nihal atsız olsun.
kurt süt verip besler. çocuk da çevirip kendine sokarak kendi kendine çoğalır. bilmiyor musunuz siz amk!

yanlış bilgidir. düzeltelim.
bunu yazanın türk ırkçılarından farkı yok gözümde. aynı iğrençlik...
konuya şöyle bir açıklık getirelim. halkların ortak çocuklarının savunucuları yani etnik seviciler yine iş başında. türeyiş destanında kurtla çiftleşilmez kurt sadece sütünü verip besler bunu bilmeyende körcahildir zaten amk.
(bkz: kürtlerin eşek sikip türklere laf atması)
http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrk_tarihi