bugün

ülkeler arasındaki dostluk da düşmanlık da sadece politikadır.
Azerbaycan'a ya da Kıbrıs'a dost diyemeyiz zaten Elçibey'in sözü vardır bilirsiniz. Almanlar kimseyi sevmez la
musluklardan akıp da buraya gelmeyin be kardeşim. okuyonuz bi sayfa türkçülük kisvesi altında hitler ve nazi sempatizanlığı yapıyorsunuz. ne farkınız kaldı solculuk diye kürtçülük yapanlardan? kansersiniz yeminle. türkiyenin dostu almanyaymış he he. saygılar.
Yağız delikanlılığa adım attığım dönemlerde bizim biraderin köşe bucak sakladığı "helga sevişiyor" isimli kitabı bulup okumamla düşünmeye başladığım önerme.
Almanyada yaşayan yada önceden yaşamış birine söylendiğinde dayak yeme sebebi olan sözdür. ırkçı gruplar tarafından taşlı sopalı saldırıya uğrayan, evleri kundaklan, araçları yakılan hatta zamanında faili meçhul cinayetlere kurban giden onca insanı yok saymak demektir. Ben hala ikna olmadım diyenler Almanya Ulusal Demokratik Partisinin internet sayfasına buyursunlar.

http://www.npd.de/
Türkiye'nin tek gerçek dostu ; Azarbeycandır.
Türkiye'nin tek dostu Azerbaycan diyenler iki ülke arasındaki ticarete bir baksınlar Afrika ile daha çok ticaret hacmimiz var. Geçen yıl Türkiye ekonomik kriz ile boğuşurken Almanya ekonomi bakanı "biz yanımızda her zaman güçlü bir Türkiye görmek isteriz" dedi. Şimdi soruyorum Azeri ve Katarlı müslüman kardeşlerimiz ne yaptı türk lirası değer kaybetti diye Nişantaşıda ki lüks markaların dükkanları önünde sıraya girdi.
Madem Azerbaycan bizim dostumuz niye bize faizi düşük kredi vermiyor. Neden katarlı din kardeslerimiz birazcık dolar sokmuyorlar ülkeye. Bu ülkeye en çok dövizi bırakanlar bile Alman ve israilli turistler Ruslar ve Araplar 5 yıldızlı otellerde ak partili yandaş turizmcileri zengin ediyor orası ayrı tabi.

Almanya'da 4 milyon turk vatandaşı yasiyor onlar sayesinde ülkeye döviz giriyor azda olsa. Neyse kimse kimsenin kardeşi değil bu devirde.
komik iddia.

merkel e okutsan kendini tutamaz, o bile güler yani; o derece.

pkk'nın hamiliğini yapan, daha geçenlerde yunanistan'a '' türkiye'ye daha çok göçmen iade edin. '' diye baskı yapan, türkiye nin avrupa birliği'ne alınmaması konusunda fransa ile birlikte en büyük çabayı sarf eden, gurbetçilerimizin sürekli saldırı altında olduğu, iki de bir '' Türkler çoğalıyor bizim nüfus durağan da değil eksiye gidiyor, bilmem kaç yıl sonra ülkemizde azınlık olacağız :( '' tadında raporlar yayınlayan, mülteci korkusundan türkiye nin yanındaymış gibi görünen ülkenin euro/ tl kur durumundan dolayı ülkeye gelen vatandaşlarının üzerinden aklanmasını içeren esasen komik bile olmayan zırva.